Aktuálně

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky

Dvořákovo gymnázium a SOŠE bude pořádat v případě zájmu z řad žáků základních škol  přípravné kurzy na přijímací zkoušky na čtyřleté studium na školní rok 2019/2020. celý článek

Adaptační pobyt 1.A (1)

Ve dnech 10. -12. září se třída 1.A zúčastnila pobytu ve Slunečném údolí. celý článek

Archeologem na vlastní kůži

Žáci 1. G v hodině dějepisu zažili práci archeologa. celý článek

Změna v pátečním vyučování

Vážení rodiče, v pátek 21. 9. 2018 bude u nás ve škole v rámci oslav 95. výročí založení Dvořákova gymnázia probíhat speciální DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro žáky ZŠ a veřejnost. Ve třídách se uskuteční různé prezentace a akce, které nelze sloučit s normálním vyučováním. celý článek

Francouzština jako třetí jazyk? Přihlaste se!

Ve školním roce 2018 - 2019 otevíráme kroužek francouzštiny pro ty, kdo si chtějí osvojit základy a naučit se komunikovat francouzsky v každodenních situacích. celý článek

škola v přírodě

Po týdenním pobytu v Omiši se třídy 2.G, 3.G a 4.G vrátily z projektové školy v přírodě. celý článek

Logická olympiáda 2018

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. celý článek

Seznamovací kurz 1.G

Adaptační pobyt třídy 1.G, který připravila třída 7.G ve Lhotce u Mělníka celý článek

Piknik na téma První republika

Dne 3. září jsme na naší škole zahájili nový školní rok již tradičním piknikem. Nepřízeň počasí nás tentokrát přinutila uchýlit se do vnitřních prostor budovy školy. To však rozhodně neubralo nic z atmosféry tohoto slavnostního dne. celý článek

Ekonomika

Výuka ekonomiky v novém školním roce celý článek

Maturanti z matematiky

Anotace semináře volitelná matematika ve 4. ročníku celý článek

Matematika v praxi

Projekty Souměrnosti a Platónská tělesa celý článek

Anglický jazyk exkurze

Aktivity anglického oddělení celý článek

Hecněte se a splňte si svůj sen

Toužíte naučit se něco nového nebo zdokonalit se v tom, co již ovládáte? Nevíte, kde začít, chybí vám krapet motivace anebo byste potřebovali jen malinko pošťouchnout? Možná už jste párkrát začali a máte problém plán dokončit? Zkuste to v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (DofE), který se od letošního září spouští na naší škole a je určen studentům od tercie výše. celý článek

Sleva na jízdném důležité sdělení

Vážení studenti, od 1. září tohoto roku vstupuje v platnost nová sleva na vnitrostátní dopravu, a to ve výší 75 % z obyčejného jízdného. celý článek

Adaptační pobyt 1.A

Informace pro studenty 1.ročníku gymnázia k adaptačnímu pobytu celý článek

Anglický jazyk OA

Jak důležitá je značka? How important is the brand? celý článek

Edukativní program v NTM

Exkurze a vlastní tvorba modelů: sekunda. celý článek

Německý magazín

V hodinách němčiny vytvoříme magazín, který poslouží k pobavení a relaxaci všech němčinářů. celý článek

Reálná firma

Reálná firma opět v akci celý článek