Aktuálně

Moderní Izrael

Každý si při zmínce o Izraeli představí něco jiného. Někdo možná historii, někdo holocaust, někdo Mrtvé moře. Abychom si my, studenti třetích ročníků, dokázali představit něco konkrétnějšího a ucelenějšího, zúčastnili jsme se dne 2.4.2019 přednášky velvyslance Státu Izrael, pana Daniela Merona. celý článek

Vyhodnocení Matematického klokana 2019

V pátek 22. 3. 2019 se 149 žáků naší školy zapojilo do mezinárodně organizované soutěže Matematický klokan. Účastníci byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku. Ti mladší řešili dvacet čtyři úloh v časovém limitu 60 minut a ti starší na totéž měli 75 minut. A jak vše dopadlo? Celkové hodnocení naleznou účastníci na nástěnce u kabinetu matematiky. celý článek

1G poznává umění

Ve čtvrtek 21. Března jsme se vypravili do Prahy na výstavu Transformace geometrie do městské knihovny. Jaké bylo naše překvapení, když nám před vchodem oznámila naše původkyně z GHMP, že na výstavu jít nemůžeme, protože v budově praskla voda. Ale měla pro nás náhradní řešení... celý článek

Návštěva VŠCHT

Jako každoročně navštívili studenti třetích ročníků chemického semináře budovy VŠCHT v Praze. Během exkurze shlédli několik analytických laboratoří, laboratoř nukleární magnetické resonance, hmotnostní spektrometrie. celý článek

DG Point - soutěž v prezentování

V úterý 26. a středu 27. března proběhl druhý ročník prezentační soutěže DG Point. Soutěže se zúčastnily třídy 1.A, 1.B a 5.G, ve zvláštní kategorii nižšího gymnázia pak soutěžila 2.G. celý článek

Biologická olympiáda

Proběhla školní kola biologické olympiády. V kategorii A do krajského kola postupují Michaela Maříková a Martina Nehasilová, obě z 8. G., v kategorii B postupují Markéta Solarová a Zoe Schusterová ze 6. G. celý článek

Výměnný pobyt studentů Kralupy - Rottweil

Jako každý rok se naše škola zapojila do výměnného pobytu s německým gymnáziem z Rottweilu. První část proběhla ve dnech 12.3 – 18.3 2019 u nás v České republice. celý článek

Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

Dne 21.3. 2019 se konalo v Příbrami krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Naši školu reprezentoval Štěpán Farka ze 4.A, a to velmi úspěšně. Štěpán získal 1. místo v kategorii II střední školy a postupuje do celostátního kola. Jazykové klání bylo dlouhé, protože tato kategorie byla zastoupena nejpočetněji. Čekání na výsledky bylo ale zakončeno velkou radostí. Štěpánovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v nejvyšším kole olympiády. celý článek

NAŠI STUDENTI V NÁBOJI

Naši studenti ve třech soutěžních týmech reprezentovali školu nejenom svým nadšením a chutí do řešení netradičních úloh, ale i svými výsledky, za které se opravdu nemusí stydět. celý článek

Lyžařský kurz 1.A, 1.B Pec pod Sněžkou

PRVÁCI NA TRIPU Jedna chata plná žáků, hlukem jenom třese se, prváci jsou na lyžáku, profesoři chytaj deprese. Hned jak otevřeli víčka a navlíkli teplá trička, přišla ranní rozcvička a hned po ní písnička. celý článek

Krajské kolo chemické olympiády_D 2019

Ve čtvrtek 21. března se naše dvě kvartánky, Veronika Gažáková a Bára Baslová, zúčastnily Krajského kola chemické olympiády v kategorii D, kam postoupily z okresního kola. celý článek

Biologické okénko

Naši absolventi, Vojtěch Schmidt a Michal Knězů, současní studenti přírodovědecké fakulty, se rozhodli uspořádat sérii laboratorních cvičení pro naše studenty.Poutavou formou přiblížili strukturu nukleových kyselin a zajímavosti ze světa moderní genetiky. V dalším laboratorním cvičení proběhla extrakce DNA. Naši studenti mohli díky nim nakouknout do vysokoškolského světa. celý článek

Krajské kolo olympiády v německém jazyce

Dne 19. 3. 2019 se na Gymnáziu Kladno konalo krajské kolo olympiády v německém jazyce. Naše škola měla zastoupení hned ve dvou kategoriích. V kategorii II. B soutěžil Jakub Procházka z kvarty a v kategorii III. A Adéla Křelinová ze septimy. celý článek

Brány registrace na Filmový festival Dvořákova gymnázia konečně otevřeny!

Konečně nastal okamžik přihlašování týmů, které chtějí natočit svůj snímek na Filmový festival, představit svou práci zajímavým členům poroty a soutěžit o mnoho cen. Samotný festival proběhne 23. 9. 2019. celý článek

Hon na odpadky

Skoncovat s odpadky, které hyzdí Kralupy a jejich okolí, se rozhodla studentka Dvořákova gymnázia Adriana Majerová. Během své nedávno započaté mise již stihla naplnit několik pytlů vyhozenými roztodivnostmi, které posbírala na veřejných prostranstvích. Její kapitální úlovky čítají televizi, rezavé hrnce a pestrou škálu lahví, vše v poločase rozkladu. Své zkušenosti barvitě popisuje v stenografických zápisech. celý článek

Matematický klokan - info

V pátek 22. března 2019 proběhne na naší škole od 10 hodin školní kolo Matematického klokana. Umístění studentů v jednotlivých učebnách naleznete na nástěnce před kabinetem matematiky a v pátek také na jednotlivých učebnách. celý článek

Umělecký den

Pojďme společně zažít umění. Přesně v tomto duchu se povede akce, která se uskuteční na naší škole v sobotu 16. 3. 2019 od 11.00 do 20.00. Akce je určena cca 20 zájemcům, kteří aktivně malují, hrají na hudební nástroj případně tancují a chtějí se o svůj talent podělit s ostatními. celý článek

Nadace pro transplantace kostní dřeně

Kdo zachrání jeden lidský život, zachrání celý svět. Epitaf Oskara Schindlera Pro všechny studenty třetích a čtvrtých ročníků a třídu 2. B organizujeme přednášku zástupců NADACE PRO TRANSPLANTACE KOSTNÍ DŘENĚ. Studenti 8. G a 4. A 21. 3. 2019 ve 13:00 v učebně fyziky (místo TH)  studenti 3. A a 7. G v pondělí 25. 3. 2019 v 10:00 v učebně fyziky studenti 3. B, 4. B a 2. B v pondělí 25. 3. 2019 ve 12:40  v učebně fyziky. celý článek

Filmový festival Jeden svět

Filmový festival Jeden svět na školách pro společenskovědní seminář celý článek

Dny za školou - přihlašování

Od začátku ledna mohli studenti i učitelé navrhovat zajímavé aktivity na Dny za školou, které se již tradičně konají před koncem školního roku. Studentské akce našly své garanty a také se objevily další zahraniční zájezdy. Nabídka je již kompletní a studenti se mohou přihlašovat! Začátek zápisu na akce 11.03.2019 6:00 Konec zápisu na akce 31.03.2019 23:59 web: http://dnyzaskolou-dg.aspone.cz celý článek