Pěvecký sbor DG

Sbor DG byl založen před 18 lety paní profesorkou Markétou Hrdinovou a dodnes se v jeho řadách vystřídalo mnoho našich studentů. SBOR DG má ve svém repertoáru především vlastní tvorbu, české a světové hity a evergreeny populární hudby zaaranžované do čtyřhlasých úprav za doprovodu kapely. Pravidelně pořádá vystoupení pro veřejnost a školní akce, např. vánoční a velikonoční koncerty na Staroměstském náměstí v Praze, Musicfest, Lednový underground, Majáles a další, zpívá pro charitativní účely, jako například pro Kapku naděje a dětské školičky Smíšek. V současné době Sbor DG skládá a nahrává písně svého 5.autorského alba...

Diskografie

  • V prosinci 2016 Sbor DG pokřtil své čtvrté album ,,Na křídlech ptáků" na velkém podiu Staroměstského náměstí v Praze při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu a svého vánočního koncertu.
  • V únoru 2015 vyšlo třetí album ,,Requiem větru" a stalo se vítězem soutěže Face2art.
  • V roce 2012 bylo vydáno druhé album ,,Zázraky" a získalo ocenění v partnerském městě Hennigsdorf.
  • V lednu 2010 proběhl na velké scéně festivalu Lednový underground křest prvního CD ,,Podzimní melancholie" s velkým ohlasem publika a za přítomnosti herce Jana Budaře. Album posléze získalo 1. místo v krajské soutěži studentské tvořivosti vyhlašované MŠMT.

Hudební ochutnávky a videa

Koncertní turné Sboru DG v Německu: