Zájmové kluby

Kluby a kroužky při DG a SOŠE

Zájmové kluby fungují pod záštitou Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s.. Tyto kluby a kroužky jsou místem k setkání se zajímavými lidmi, je možné v nich sportovat, relaxovat a netradičně se vzdělávat. Kromě spotovních aktivit jsou zde oblíbené kluby umělecké, jazykové i nevšední.

Navštěvovat je můžou současní studenti DG a SOŠE, absolventi i přátelé naší školy. Většina klubů probíhá pravidelně, některé aktivity jsou organizovány jen několikrát během školního roku.

Ve škole mohou studenti a vedoucí klubů využívat studentskou klubovnu, která byla vybudovaná v rámci mezinárodního programu Klub-NET s podporou Nadace rozvoje občanské společnosti. Současné volnočasové aktivity navazují na činnost studentského klubu DoGa, který v minulých letech při škole působil.

Další nepravidelné a volnočasové aktivity

Nepravidelně se budou stejně jako loni uskutečňovat CESTOPISNÉ PŘEDNÁŠKY a BESEDY S UMĚLCI A VÝZNAČNÝMI OSOBNOSTMI. 

 

Školní rok 2019/2020

Vážení studenti, milí zájemci,

i v letošním roce otevíráme na naší škole volnočasové aktivity podporující rozvoj (nejen) mládeže v různých zájmových oblastech. Letos si můžete vybírat z následující nabídky:

 

SBOR DG
středa 13.00 - 15.00
p. prof. Hrdinová
hrdinova@dgkralupy.eu

Hudba člověka provází už od nepaměti. Možná jsi právě ty jedním z těch, u kterých se stala nedílnou součástí tvého života. SBOR DG je tedy právě pro tebe. Nacvičuje každou středu od 13 do 15 hodin. Ve svém repertoáru má především vlastní tvorbu, české a světové hity a evergreeny populární hudby za doprovodu kapely. Pravidelně pořádá vystoupení pro veřejnost a školní akce, např. vánoční a velikonoční koncerty na Staroměstském náměstí v Praze, Musicfest, Lednový underground, Majáles a další. Zpívá pro charitativní účely, jako například pro Kapku naděje a dětské školičky Smíšek. No nezní to báječně? Tak nažhav své hlasivky a přihlas se k paní profesorce Hrdinové v kabinetu hudební výchovy hned vedle jídelny. Nejen ona, ale celá škola se už těší na tvá vystoupení.

 

ROBOTIKA A 3D TISK
plně obsazeno
středa 14.00 - 15.30
p. prof. Popová a Jan Vochomůrka
popova@dgkralupy.eu

Zní to trochu sci-fi, nemyslíš? Ale nemáš se čeho bát. Na kroužku se naučíš vše od úplných základů až po programování vlastních robotů. Je to skvělá příležitost, jak se něco naučit 

v tomto dnes už tak důležitém oboru a to navíc hravou cestou. Věděl jsi také, že má naše škola vlastní 3D tiskárnu? Právě zde si ji budeš moct vyzkoušet a naučit se s ní zacházet. 

K dispozici budeš mít i mnoho komponentů na sestavení vlastního lego robota, pak ho naprogramuješ a vesele s ním můžeš dojet třeba až do Robosoutěže ČVUT. Kroužek se koná každou středu od 14 do 16 hodin. Pokud se tedy alespoň trochu zajímáš o techniku, zkus se přihlásit k paní profesorce Popové, tu nalezneš buď v kabinetu výpočetní techniky nebo v zástupcovně. Kroužek už dnes ale vede náš bývalý absolvent Jan Vochomůrka.

 

KERAMIKA
čtvrtek 16.00 - 19.00
p. Klára Vondrová
klaravondrova@tiscali.cz

Na výtvarné tvoření samozřejmě nesmíme zapomenout. Na naší škole máme vybavenou keramickou dílnu, která nejen že se využívá v rámci hodin výtvarné výchovy, ale paní Vondrová zde každý týden vede i kroužek keramického tvoření. Je to báječné uvolnění v dnešním uspěchaném světě - zklidnit dech a nechat své dlaně jemně modelovat úžasná umělecká díla 

z hlíny. Tento kroužek už tradičně navštěvuje mnoho externích členů, rádi však přijímají 

i někoho z řad našich studentů. Koná se pak každý čtvrtek od 16 do 19 hodin. Kroužek vede paní Vondrová, která však na škole už neučí. Její kabinet bys tedy hledal marně, ale v případě zájmu ji můžeš kontaktovat na e-mail klaravondrova@tiscali.cz nebo volat na tel. 725 538 148.

 

KROUŽEK PALIČKOVÁNÍ
úterý 17.00-19.00
p. 
prof. Junášková
junaskova@dgkralupy.eu

Lákají-li tě rukodělné práce jako paličkování, pak neváhej kontaktovat p. prof. Junáškovou a přihlas se na kroužek paličkování.

 

FRANCOUZŠTINA
bude upřesněno
p. prof. Vitochová
vitochova@dgkralupy.eu

Oui, je parle français! To je věta, kterou budeš moci radostně zvolat po příjezdu do Paříže, města lásky a umění, po absolvování tohoto překvapivě zábavného kroužku. Pro někoho totiž jazyky nebývají to pravé ořechové a co teprve francouzština, na které si už mnozí vylámali zuby, ale věř mi, že pokud jsi tento případ, nemáš se čeho bát. Hodiny probíhají v poklidném duchu a navíc si užiješ i spoustu her. Jestli tomu stále moc nevěříš, nevadí, přijď si zkusit pár lekcí a uvidíš. Stačí kontaktovat paní profesorku Vitochovou v areálu jazyků.

 

BOJOVÉ SPORTY
neděle 12.00-15.00
Pavel Vorel
pavelv45@seznam.cz

Nedělní odpoledne patří na naší škole bojovým sportům. Hlavním stylem, se kterým se můžeš seznámit, je starobylé Tchai-Tchi a to v jeho bojové variantě. Nejprve je ale cvičení zaměřeno na nabrání fyzické kondice, aby všichni mohli náročné cvičení zvládnout. Následují základní techniky úderů, kopů a krytů. Jelikož se v klubu scházeli i tací, co už déle cvičili nějaký jiný bojový sport, dnes tu už nechybí i ukázky Jiu-Jitsu, základy sebeobrany, boj na zemi a se zbraněmi nebo karate. Boj není projev násilí, boj je umění. A o tom tě přesvědčí právě Pavel Vorel, náš bývalý absolvent. Určitě neváhej ani vteřinu přihlásit se k němu na email pavel45@seznam.cz nebo přes pana profesora Kusáka, kterého najdeš tak trochu kdekoliv.

 

ŠACHOVÝ KLUB
středa 13.30 - 15.30 (16.00)
p. prof. Kubíček
kubicek@dgkralupy.eu

Říká se, že tato “královská hra” prý není pro každého. S tímto tvrzením by určitě nesouhlasil pan profesor Kubíček. Šachy se totiž může naučit úplně každý! Jestli jsi je chtěl někdy umět, určitě se přihlas a všechno ti vysvětlí od úplných základů. Ale pokud jsi už šachy někdy hrál, a dokonce bys o sobě mohl prohlašovat, že jsi už zkušeným hráčem, je to možná ještě lepší. Na kroužku ti totiž předvedou mnoho nových triků a strategií, po kterých už budeš naprosto nepřemožitelný. Tak pojď do toho! Přihlas se panu profesoru Kubíčkovi v areálu fyziky.

 

 

STUDENTSKÝ ČASOPIS
nepravidelné scházení vedené šéfredaktorkou časopisu
šéfredaktorka Pamela Flenderová (6. G)
p.prof. Láchová
lachova@dgkralupy.eu

Jedním z projektů, který je podporovaný z grantů Studentského parlamentu, je studentský časopis Dvořan, který před nedávnem oznámil svůj velký comeback. Je to skvělý způsob, jak se již na střední škole věnovat žurnalistice, a proto si myslíme, že má opravdu smysl. 

Redaktorský tým je složen z mnoha různých osobností, a tak není divu, že i v Dvořanovi můžete najít články na všelijaká témata - od novinek na škole, představení zajímavých studentů přes rozhovory s profesory až po vtipné ankety pro pobavení.

Celý časopis má na starost šéfredaktor/ka, který/á dohlíží na práci celé redakce. Samozřejmě jsou však nejdůležitějším článkem samotní redaktoři, kteří píší všechny články a jsou srdcem celého úspěchu. Korekturu zajišťují studenti více zběhlí v českém jazyce a zároveň i jedna z paní profesorek.

Jedná se o výjimečnou příležitost zjistit něco o fungování časopisu a získat nějaké zkušenosti v oboru žurnalistika. Zároveň vás nebude svazovat žádná cenzura (kromě školního řádu) a tak se můžete rozepsat o čem budete chtít.

Pokud tě tato příležitost zaujala, tak neváhejte a kontaktujte šéfredaktora/ku nebo někoho, o kom víte, že je v redakci. Určitě nebude problém vás přibrat do týmu.

 

 

 

DIVADLO
plně obsazeno
p. prof. Honický
honicky@dgkralupy.eu

Chceš si zkusit, jaké to je stanout na prknech, která znamenají svět? Máš možnost. Čas od času, když se sejde dobrá parta lidí s nadšením (a trochou talentu), připravujeme divadelní představení. A to nejen pro své spolužáky, ale i pro kralupskou a středočeskou veřejnost. Před třemi lety jsme hráli hru "Dalskabáty, hříšná ves", teď v prosinci nás čeká premiéra hry "Ještě jednou profesore".

 

Více informací ke kroužkům dostante u vedoucích aktivit nebo na jejich mailech.

Přihlašujte se do konce měsíce září. Je možné se přihlásit i během roku.