Aktuálně

Středočeský taneční pohár

Ve středu 24.4. proběhl již 11. ročník soutěže Středočeský taneční pohár. Poprvé se soutěž přesunula ze sportovní haly do sálu KaSS Vltava. Příjemné prostředí a taneční publikum vytvořilo pěknou atmosféru, ve které závodily týmy z různých škol celého okresu Mělník. celý článek

KONCERT KAPELY BLUE MOOD

Koncert kapely BLUE MOOD celý článek

Veletrh reálných firem

Ve čtvrtek 4. dubna se naše firma HollyFood zúčastnila veletrhu Ja Reálných firem v obchodním domě Harfa. Velmi těžké bylo časné vstávání a přeprava nás i všech zavazadel, které jsme měli, na veletrh vlakem do Prahy. Pak nás již čekalo jen 8 hodin v obchodním centru. celý článek

Puškinův památník

Dne 17.4. 2019 se konala v Praze v Ruském středisku vědy a kultury soutěž ARS POETICA - Puškinův památník, která má mnohaletou tradici. Soutěží se v recitaci a zpěvu. Anička Štětková ze 7.G vystoupila s písní zpěvačky Zemfiry My razbivajemsja a získala krásné 2. místo. Aničce gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů ve zpěvu. celý článek

Matematická soutěž Pangea

Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny děti, které rády počítají. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se dětem 4. až 9. ročníků základní školy a jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky. Od roku 2018 dokonce i online! Již šestým rokem mohou žáci řešit tematické úlohy nejen ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Pro letošní rok byla zvolena témata Hudba, Příroda a Ekologie. celý článek

Výměnný pobyt - Rottweil

Všechno to začalo v sobotu ráno na Hlavním nádraží. Cesta do Rottweilu nám zabrala přes osm hodin, bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Na nádraží v Rottweilu na nás čekali němečtí studenti, večer následoval program v rodinách. Celá neděle byla také v rodinách, takže o programu rozhodovali němečtí studenti. Hodně z nás zavítalo na Rottweil Test Tower, odkud bylo vidět celé okolí. celý článek

ZOO Praha, projektový den pro kvartu, kvintu a druháky

O zvířatech se mnoho dozvíme, když je pozorujeme. Naše škola zakoupila permanentní vstupenku do ZOO Praha. Při první návštěvě již na podzim vytvořila sexta pracovní listy a druhá skupina šla v jejich stopách. Žáci plnili úkoly, které jim vymysleli jejich o trochu starší vrstevníci. Celý projekt fungoval velice dobře a studenti splnili očekávané výstupy příjemnou formou. celý článek

Matematická olympiáda na nižším gymnáziu

Tak tohle je sladká odměna za řešení tří úloh okresního kola matematické olympiády. Stačí v zimě vyřešit a odevzdat 4 úlohy základního kola a můžete se přidat. Letos postoupili 3 primáni, 5 sekundánů a 16 žáků tercie. Bohužel, kvůli zájezdu do Rottweilu, nemohli jet do Neratovic všichni. celý článek

exkurze 1. G a 3. G na Výstaviště Praha

Kdo by neznal "animáky"? Ale na kolik filmů z produkce společnosti PIXAR si vzpomenete? Páteční exkurze na výstavu v pražských Holešovicích nám je připomněla a také jsme měli možnost poznat přípravu animovaného filmu - náčrtky scén, rozfázování pohybu postav, tvorba storyboardů a story reelů. Fascinující byl také Zoetrop, který představuje předchůdce filmu. Technicko-výtvarně zaměřená exkurze pokračovala prohlídkou vypuštěné Křižíkovy fontány a vedla k budově Maroldova panoramatu. Dozvěděli jsme se informace o stavbě a účelu budovy, připomněli jsme si historickou bitvu u Lipan a prohlédli si výtvarné pojetí celé bitvy - kombinaci obrazu a skutečných objektů. Ocenili jsme i náročnost manipulace s plátnem 95 x 11 metrů. celý článek

Okresní a krajské kolo Matematického klokana

Dne 22. 3. 2019 se 147 žáků naší školy zapojilo do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Jak to dopadlo ve školním kole jsme již informovali. Nyní máme vyhodnocení v okresním a krajském kole. Zde je pořadí našich žáků v okresním kole:  V kategorii Benjamín se na 2.místě umístil Petr Matijko z 2.G. Třetí místo obsadil Adam Winkelhöfer ze třídy 1.G, Vítek Šaroch a Eliška Karvánková ze 2.G. celý článek

Fotografování školy

se uskuteční v pátek 26. 4. 2019 podle rozpisu. Letošním tématem je Western. celý článek

Informace - ředitelské volno

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vám oznamuje, že v úterý 16. dubna 2019 je vyhlášené ředitelské volno z důvodu konání přijímacích zkoušek. Žáci nejdou tento den do školy a oběd mají odhlášený. celý článek

Ohlédnutí za nedávnými sportovními úspěchy

V uplynulých měsících se naše sportovní týmy zúčastnily několika okresních a krajských turnajů v různých sportovních odvětvích, mezi nimi ve volejbale, basketu a florbale. celý článek

Dny Země na naší škole

Na co se těšit? přednášky, zero waste a fair trade snídaně, úklid nebo běh pro Gambii... celý článek

Chemická olympiáda

Dne 4. dubna se v Praze konalo krajské kolo chemické olympiády. Z naší školy se zúčastnili 2 studenti Dominik Hanke (1.A) a Anna Jůzová (6.G). Tento rok byla soutěž velmi těžká. Ze 40 pozvaných účastníků bylo jen 15 úspěšných řešitelů. Velmi mě potěšilo, že mezi nimi byli oba naši studenti. Dominik se umístil na 6. a Anička na 14. místě. Oběma blahopřeji. celý článek

Filmové představení v KASS Vltava

Informace o organizaci akce v pátek 12. 4. 2019 celý článek

3.A prošla Královskou cestou

Dne 2. dubna 2019 vyjela třída 3.A na menší výlet do Prahy. Aby to nebyl jen tak ledajaký výlet, o hodiny německého a ruského jazyka jsme si připravili referáty o nejznámějších a nejzajímavějších památkách, o kterých jsme následně svým spolužákům pověděli pár zajímavostí v cizím jazyce. celý článek

Exkurze tercie do Národního technického muzea

Poslední březnový čtvrtek 28. 03. 2019 se třída tercie vydala na workshopy s názvem Energie v Národním technickém muzeu na Letné. Uvnitř už na nás čekali lektoři, kteří nás rozdělili do dvou skupin. První z workshopů byl o elektrické a magnetické energii, o rádiích a telegrafech. Druhý byl o parních strojích. celý článek

Koncert SBORU DG Pražský hrad

Pozvánka na koncert SBORU DG a jeho sólistů na nádvoří Pražského hradu v sobotu 4. května 2019 celý článek

Třídní schůzky

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vás zve na třídní schůzku, která se koná ve středu 10. dubna 2019 od 17.00 hodin v budově Dvořákova gymnázia. Program: 1. Zpráva o studijních výsledcích od třídních učitelů i od ostatních vyučujících 2. Připravované akce školy 3. Schůzka Rady rodičů DG a SOŠE od 18.00 hod v hudebně celý článek