Aktuálně

Hodnocení v druhém pololetí 2019/2020

Milé studentky, milí studenti, vážení rodiče,  absolvovali jsme zvláštní období našeho života. Osobního i toho školního. Doufáme, že se nebude opakovat. Na druhou stranu jsme - jako v každé krizi - zaznamenali mnoho stimulů, vynalézavosti, nových způsobů práce jak na straně učitelů, tak i na straně Vaší - studentské.   Moc si vážíme toho, že jste ve velké většině přistoupili k plnění úkolů zodpovědně, včas a s velkou mírou sebekázně. To bychom chtěli v hodnocení vašich výkonů za celé pololetí ocenit především. V hodnocení za druhé pololetí 2019/2020 vycházíme z vyhlášky MŠMT - Vyhláška o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 celý článek

Nové informace k přijímacím zkouškám

naleznete na webu v sekci Studium / Přijímací řízení: http://dgkralupy.cz/studium/prijimaci-rizeni/ celý článek

Metodický pokyn MŠMT k ochraně zdraví

V příloze naleznete čestné prohlášení, které je nutno přinést do školy na konzultační schůzky maturantů vyplněné a podepsané, a pravidla ochrany zdraví žáků i učitelů v době od 11. 5. 2020. V textu jsou uvedena pravidla pro žáky při příchodu do školy a při pobytu v budově školy stanovená krizovými opatřeními. celý článek

Rámcový plán na ukončení školního roku 2019/2020

Informace pro žáky a jejich rodiče: Výuka v nematuritních ročnících Pokračuje pouze distančně až do 30. června 2020. Co se týká hodnocení (uzavření klasifikace) – čekáme na manuál (prováděcí předpis) MŠMT. Výuka v maturitních ročnících 1) Výuka a závěrečné hodnocení budou ukončeny podle předmětů - nematuritní předměty do 30. dubna 2020, - maturitní předměty po ukončení konzultací do pátku 22. 5. 2020, kdy proběhne pedagogická rada ("klasifikační porada"). 2) Svatý týden bude od 25. 5.–29. 5. 2020. celý článek

Informace MŠMT k přijímacímu řízení a maturitním zkouškám

celý článek

Soutěž Scratch Cup 2020

Na středu 18. 3. 2020 byla naplánovaná soutěž mladých programátorů ve Scratchi. I přes zrušení výuky ve školách se nám podařilo školní kolo zorganizovat přes Google Classroom. Přihlásit se mohli žáci od primy až do kvarty, tercie má účast jako součást výuky programování. Každý z 23 soutěžících měl 90 minut na naprogramování 3 úloh. celý článek

Preventivní opatření proti šíření zavlečené infekce

Vážení rodiče, milé studentky a studenti, jistě sledujete vývoj situace v šíření zavlečené infekce koronavirem. V tomto článku postupně reagujeme na vývoj situace v ČR. celý článek

Okresní kolo chemické olympiády kategorie D 2020

V pátek 28.2. proběhlo na naší škole okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnily čtyři studentky kvarty, Adéla Nétková, Jana Linhartova, Marie Hantychová a Natálie Šindelářová. celý článek

Lyžařský kurz 5.G Pec pod Sněžkou

V neděli 16.2. se naše třída vydala na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Každý měl určité očekávání a myslím si, že 6 dní aktivit, které poté následovaly, je určitě splnily, možná i překonaly. celý článek

Exkurze 3.B do ČNB

Dne 6. 2. 2019 jsme třída 3.B obchodní akademie měli možnost zavítat do známé ústřední (centrální) banky České republiky v Praze. Ta je součástí Evropského systému centrálních bank a podílí se na plnění jeho cílů a úkolů. celý článek

Nabídka volitelných předmětů pro školní rok 2020/21

Milí studenti 2. a 3. ročníku, v příloze naleznete nabídku volitelných předmětů pro příští školní rok. Vícekolová volba se bude konat v průběhu března. Více informací se dozvíte na třídnických hodinách. celý článek

Doporučení KÚ v souvislosti se šířením virového onemocnění

Vážení rodiče, milí studenti, v souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid - 19) předáváme informace ze Středočeského krajského úřadu - jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezit výskyt onemocnění: celý článek

Jak nejlépe vychutnat knihu? S přáteli na sofá a opojeni čajovým aroma.

Literaturu lze vstřebávat různými smysly. Studenti oktávy se o tom přesvědčili na literárním semináři v anglickém jazyce, který se uskutečnil 13. února v pražské čajovně Maze in Tchaiovna pod vedením univerzitního profesora Milana Štefla. celý článek

Film V síti a diskuze s režisérkou

Ve čtvrtek 27. února navštíví studenti naší školy v rámci preventivních aktivit projekci dlouho očekávaného dokumentu Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti. Snímek se snaží upozornit na nebezpečí, které číhá na sociálních sítích v podobě sexuálních predátorů. Jeho cílem je varovat děti a mladé lidi před chatováním, sdílením informací, případně i fotek s cizími lidmi, kteří je pak mohou obtěžovat nebo vydírat. celý článek

Okresní kolo středních škol ve florbale

Ve středu 19. února se v Mělníku konalo Okresní kolo ve florbalu chlapců. Do soutěže byla přihlášena celkem čtyři družstva. Dvě družstva z Mělníka, jedno z Neratovic a naše družstvo. Hrálo se systémem každý s každým. Celou soutěží prošlo naše družstvo bez ztráty jediného bodu a vítězství v okresním kole tak bylo zasloužené. Vítězstvím v tomto kole si družstvo zajistilo účast v krajském kole, které se hraje 11. března v Sedlčanech. Za výborný výkon všem děkujeme a blahopřejeme k postupu. Držíme palce do další soutěže. celý článek

Víkend na vedení lidí a organizování akcí vol. 3

Poučovat druhé a říkat jim co mají dělat umí každý. Ale druhého opravdu vyslechnout už je mnohem náročnější. Pojďme se tedy zkusit jeden den, jak funguje komunikace, a hlavně pak naslouchání. Druhý den se podíváme na to, co a jak můžeme měnit – ať už sami v sobě, nebo ve věcech kolem nás. A třeba se nám tím povede udělat svět o trochu lepším místem k životu. celý článek

Exkurze mezi laserové paprsky

Exkurze studentů fyzikálního semináře celý článek

DG Point

Milí studenti, už tradičně pro vás sexta pořádá DG Point! Možnost zkusit si prezentovat „na ostro“. celý článek

Okresní kolo dějepisné olympiády (1)

celý článek

Vysvědčení pod datlovníkem

Prima převzala svůj první výpis vysvědčení obklopena datlovníky, citrusy, a dokonce kaméliemi. Ve čtvrtek 30. ledna se totiž vydala do oranžerie Veltruského zámku, aby poodhalila, co mají spojeny exotické rostliny a řecká mytologie, kterou třída právě probírá jak v literatuře, tak i v dějepisu. celý článek