Aktuálně

Film V síti a diskuze s režisérkou

Ve čtvrtek 27. února navštíví studenti naší školy v rámci preventivních aktivit projekci dlouho očekávaného dokumentu Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti. Snímek se snaží upozornit na nebezpečí, které číhá na sociálních sítích v podobě sexuálních predátorů. Jeho cílem je varovat děti a mladé lidi před chatováním, sdílením informací, případně i fotek s cizími lidmi, kteří je pak mohou obtěžovat nebo vydírat. celý článek

Okresní kolo středních škol ve florbale

Ve středu 19. února se v Mělníku konalo Okresní kolo ve florbalu chlapců. Do soutěže byla přihlášena celkem čtyři družstva. Dvě družstva z Mělníka, jedno z Neratovic a naše družstvo. Hrálo se systémem každý s každým. Celou soutěží prošlo naše družstvo bez ztráty jediného bodu a vítězství v okresním kole tak bylo zasloužené. Vítězstvím v tomto kole si družstvo zajistilo účast v krajském kole, které se hraje 11. března v Sedlčanech. Za výborný výkon všem děkujeme a blahopřejeme k postupu. Držíme palce do další soutěže. celý článek

Víkend na vedení lidí a organizování akcí vol. 3

Poučovat druhé a říkat jim co mají dělat umí každý. Ale druhého opravdu vyslechnout už je mnohem náročnější. Pojďme se tedy zkusit jeden den, jak funguje komunikace, a hlavně pak naslouchání. Druhý den se podíváme na to, co a jak můžeme měnit – ať už sami v sobě, nebo ve věcech kolem nás. A třeba se nám tím povede udělat svět o trochu lepším místem k životu. celý článek

Exkurze mezi laserové paprsky

Exkurze studentů fyzikálního semináře celý článek

DG Point

Milí studenti, už tradičně pro vás sexta pořádá DG Point! Možnost zkusit si prezentovat „na ostro“. celý článek

Okresní kolo dějepisné olympiády (1)

celý článek

Vysvědčení pod datlovníkem

Prima převzala svůj první výpis vysvědčení obklopena datlovníky, citrusy, a dokonce kaméliemi. Ve čtvrtek 30. ledna se totiž vydala do oranžerie Veltruského zámku, aby poodhalila, co mají spojeny exotické rostliny a řecká mytologie, kterou třída právě probírá jak v literatuře, tak i v dějepisu. celý článek

Výsledky zkoušek Nanečisto a ukázka výuky

Vážení rodiče, milí účastníci "zkoušek nanečisto", děkujeme za váš zájem o testy. V příloze naleznete podle kódu své výsledky a také porovnání s ostatními účastníky. Záznamové archy a testové sešity si můžete vyzvednout na sekretariátu školy od pondělí 10. 2. 2020 vždy od 8 do 16 hodin až do konce února. Nevyzvednuté testy budou skartovány. Podrobné informace k přijímacímu řízení na naši školu naleznete na webu: https://www.dgkralupy.cz/studium/prijimaci-rizeni/  Rádi odpovíme na Vaše telefonické i emailové dotazy, případně také pomůžeme s vyplněním přihlášky.   Prohlídněte si fotografie celý článek

Okresní kolo olympiády v německém jazyce 2020

Dne 3.2. 2020 se v DDM v Kralupech uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii III.A SŠ studenti gymnázií z Mělníka, Neratovic a Kralup předvedli skvělé a velmi vyrovnané výkony. Ačkoli vystoupení naší Elišky Váňové bylo velice pěkné a hodno velké pochvaly, nestačilo tentokrát na „medailové umístění.“ V kategorii II.B ( nižší třídy gymnázia) 1. místo získal Tobiáš Bozděch ze 4.G a postupuje do krajského kola. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Tobiášovi držíme palce v krajském kole. Hana Šteglová celý článek

3. vernisáž v Galerii čtverec

Ve čtvrtek 30. 1. proběhla 3. vernisáž v Galerii čtverec. Studenti 5.G, 6.G, 1.P.,1.S a 2.A zde vystavují práce inspirované světem umění. celý článek

Informace ke "Zkouškám Nanečisto" 5. 2. 2020

Informace o organizaci dne pro zájemce o "zkoušky nanečisto" i pro žáky školy a jejich zákonné zástupce naleznete v tomto článku. celý článek

Umělecký víkend

Zajímají vás grafické techniky? Rádi se chopíte štětce a tvoříte? Nebo vás lákají tajemství kreativního psaní? Pokud jste si na aspoň jednu otázku odpověděli „ano“, tak je Umělecký víkend právě pro vás! celý článek

Vedení lidí a organizování akcí vol. 2

Již podruhé se uskutečnil víkend věnovaný osobnostnímu rozvoji, komunikaci, vedení lidí a organizování akcí. celý článek

Pozvánka na přednášku o (nejen) kvantové fyzice

V pondělí 27. 1. 2020 ve 14 hodin navštíví naši školu jaderný a kvantový fyzik profesor Jan Rak. Na besedu jsou zváni studenti a rodiče, kteří mají zájem o fyziku a její přesah do dalších vědních oborů jako jsou filosofie, medicína a biologie. celý článek

VR víkend

Pro opravdové zájemce o programování v UNITY a úvodu v Blenderu je určen Víkend Virtuální reality. Uskuteční se v sobotu a neděli 1-2. 2. 2020 vždy od 10.00 do 18.00. celý článek

Lyžařský kurz 2.G

Lyžařský kurz 2.G Od 6.1. do 12.1.2020 byla sekunda na lyžařském kurzu v Peci pod Sněžkou. 1. družstvo Lyžák V pondělí jsme přijeli, do kopce se hrabali. Do družstev nás rozdělili, skoro jsme se nebouřili. V 7 hodin, každé ráno, dostali jsme vynadáno. Všichni, kteří nestíhali, trest si potom odpykali. V týdnu, v plné parádě, jezdili jsme na tratě. Ze svahu jsme svištěli, až nás nohy boleli. Odpoledne, ne pěšky, chodili jsme na běžky. Večer hry jsme hráli, v noci už jsme spali. V neděli nastal ten den, kdy zbývalo zabalit si jen. Ve zdraví jsme přežili, ještě jsme se bavili. celý článek

Prima a jejich pravěké nádoby

Zakopávání pravěkých nádob na sklonku minulého roku. celý článek

Návštěva sekundy na Pražském hradě

Interaktivní Hra na Hrad a prohlídka areálu Pražského hradu. celý článek

Schůzka DZŠ Kodaň

celý článek

Pozvánka na Dny za školou v Kodani

Pojeďte s námi navštívit přívětivé město Kodaň. Jedná se o letecký zájezd v rámci Dnů za školou. Program si připravíme společně. celý článek