Aktuálně

Paměť národa

Třídy 8G a 4A navštívily dne 8.11. výstavu Paměť národa, která se snaží srozumitelnou formou zpřístupnit veřejnosti individuální svědectví pamětníků významných dějinných událostí. celý článek

Exkurze tercie do Prahy v rámci akce Týden vědy

Ve středu dne 7.11. jsme se vydali s paní profesorkou Sakalovou a paní profesorkou Popovou do Prahy v rámci akce Týden vědy.  Naše exkurze začala ráno srazem na nádraží v Kralupech. Po příjezdu do Prahy jsme se pěškobusem vydali k jednomu z největších stavebních komplexů v Evropě a tím je Klementinum. Stáli jsme na Mariánském náměstí, viděli sídlo Magistrátu hlavního města Prahy, prohlédli si Astronomickou věž a v neposlední řadě jsme se šli podívat do Městské knihovny hlavního města Prahy, kde jsme navštívili výstavu fotografií - Putovní výstava Věda fotogenická. celý článek

týden vědy v UCEEB

Minulý čtvrtek (8. 11. 2018) se žáci chemického semináře (3. ročník) měli šanci podívat do laboratoří UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) v Buštěhradě, které spadají pod správu ČVUT. celý článek

Oblastní kolo pišQworek

Oblastní kolo soutěže v pišQworkách jako každoročně pořádá naše škola. celý článek

Soutěž Informatický bobr

Tradiční soutěž se opět koná na začátku listopadu. Soutěžit se bude v hodinách informatiky i mimo, podle celostátního harmonogramu. Rozpis soutěže na naší škole: celý článek

1G Pravěké dílny v Městském muzeu v Kralupech/Vlt.

celý článek

Exkurze do ZOO Praha

Dne 17. září jsme vyrazili se třemi třídami do Zoo Praha. Využili jsme školní permanentku, která umožňuje vstup za symbolickou částku. V rámci výuky obratlovců studenti zpracovávali podklady pro práci na téma Etologie savců. Úkolem bylo nafotit a nafilmovat typické chování zvířat, soustředili jsme se na savce. Dále jsme vytvářeli pracovní list pro nižší ročníky. Výuka proběhla interaktivní a zábavnou formou, pozorovat zvířata je přece lepší, než si o nich jen povídat. celý článek

Pravidelná schůzka k programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

Zveme vás na pravidelnou schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve středu 7. listopadu po šesté vyučovací hodině a následném obědě ve zhruba 13:30 v areálu cizích jazyků. celý článek

Suplování na pondělí 5.11.2018

V příloze naleznete aktuální platné suplování. celý článek

Naši studenti před mikrofony Českého rozhlasu

návštěva studentů tercie v Českém rozhlasu celý článek

Školní kolo piškvorek

Školní kolo piškvorek 25. 10. 2018 celý článek

3.A v Praze

celý článek

Von Worten wird der Bauch nicht voll

celý článek

Volby do školské rady

Ve středu 17.10.2018 se konaly volby do školské rady naší školy. Z navržených kandidátů zastupující nezletilé a zletilé žáky byly zvoleny do ŠR: Ing. Hana Hurtíková a Dipl. um. Marie Nováková. Celkem bylo odevzdáno 166  volebních lístků, z toho 3 byly neplatné. První zasedání školské rady v novém složení se uskuteční ve čtvrtek 25.10.2018 od 18.00. celý článek

Exkurze 3.G do NTM

Exkurze 3.G do NTM na téma Rudolf II. - Optika celý článek

Druhá schůzka k programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

Zveme vás na druhou schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve středu 24. října po šesté vyučovací hodině a následném obědě ve zhruba 13:30 v areálu cizích jazyků. Na schůzce probereme vaše osobní cíle a přípravu na dobrodružnou expedici. celý článek

Projektové dny - výzva k vkládání nápadů

Studenti budou mít opět možnost vnést do výuky trochu praxe a zábavy. Jak? Díky Projektovým dnům. Ty se uskuteční v úterý 4. 12. a škola se během nich rozdělí do mnoha menších skupinek, které společně prožijí dopoledne na přednášce, workshopu, besedě, exkurzi… celý článek

Bojíte se rádi? Pak si nenechte ujít halloweenskou literární soutěž

U příležitosti blížícího se svátku Halloween anglické oddělení vyhlašuje literární soutěž. Své anglicky psané dílo můžete přihlásit do tří kategorií: 1. Strašidelná povídka 2. Děsivý komiks (s anglickými bublinami) 3. Záhadný foto příběh (s anglickými popisky) celý článek

Exkurze do hotelu International

Exkurze reálné firmy HollyFood do hotelu International celý článek

Vítězná série pokračuje

celý článek