Aktuálně

Informace o novém rozvrhu

Informace o drobných změnách v rozvrhu Vzhledem ke změnám v úvazcích několika učitelů se drobně mění rozvrh výuky od 3.12.2018. Aktuální verzi naleznete v aplikaci Bakaláři i na webu školy. Informace k výdeji obědů ve čtvrtek 6. a 7. hodinu Upravené pořadí tříd na obědy podle nového rozvrhu... celý článek

Když se v primě tvoří

Primáni z AJ2 se horlivě pouštějí do tvořivých úkolů celý článek

Anglický výjezd do minulosti

Dne 19.11. se 7G vydala do Prahy, aby si zopakovala již probrané učivo. Tentokrát však v anglickém jazyce. celý článek

Návštěva Pražského hradu

Interaktivní Hra na hrad celý článek

Sportovní úspěch pod bezednými koši

V pondělí 19. listopadu se družstvo našich chlapců vydalo do Nymburka na krajské finále středních škol v basketbalu. Bylo to završení cesty, která začala před 14 dny v Mělníce, kde se náš nově složený tým zapojil do bojů o postup z okresního kola. celý článek

Escape If You Can

Last Thursday we visited an exhibition titled Memory of the Nation (Paměť Národa) dedicated to Czech history and fateful eights. When it ended we travelled to Žižkov. It was time for another activity - an escape game. celý článek

WORKSHOP NTM 1. B

Dne 8. 11. 2018 jsme se jako třída 1. B vydali s paní profesorkou Marion Obručníkovou do Prahy. Tam na nás čekal workshop o energiích a poté prohlídka NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA. Když jsme dorazili na místo, byli jsme rozděleni do dvou skupin. celý článek

Robosoutěž SŠ

Dlouhé přípravy, 3 týmy na 2 místa, štěstí i zklamání, úžasná atmosféra - to vše se dá zažít na Robosoutěži SŠ. Čtyři týmy studentů 3. a 4. ročníků od 1. října stavěly Lego robota, který bude umět projet bludištěm a posbírá co nejvíce bodů. A jako ve hře Pacman, musí také dávat pozor na zlé duchy! celý článek

Den otevřených dveří a vánoční trhy

Den otevřených dveří se koná ve čtvrtek 6.12.2018 od 14.30 do 17.30. Na akci zveme všechny zájemce o studium na naší škole - přijďte si prohlédnout učebny, pohovořit s žáky i učiteli, v 16.00 se koná beseda o studiu s vedením školy. Předvánoční období vám připomenou studentské vánoční trhy a koncert Sboru DG. Těšíme se na budoucí studenty, ale i absolventy či rodiče našich žáků! celý článek

Kralupským gymnazistům se otevřely brány Akademie věd ČR

Desítky kralupských studentů jste v týdnu od 5. do 9. listopadu mohli potkávat v dopoledních vlacích do Prahy. Dojížděli totiž do různých odborných ústavů Akademie věd, aby využili její bohaté nabídky přednášek, workshopů, specializovaných výstav a besed v rámci tzv. Týdne vědy a techniky. V něm se odborná akademická pracoviště otvírají širší veřejnosti, zejména té studentské, a prezentují zajímavá témata, jimiž se vědci aktuálně zabývají. Naše škola se tohoto „největšího festivalu vědy“ zúčastnila už poněkolikáté, protože si myslíme, že pro rozšíření obzorů studentů a pro jejich orientaci v akademickém světě má neocenitelný význam. Je to jedinečná příležitost, jak mladým lidem ukázat, že teoretické poznatky, o nichž se učíme ve škole, mají spoustu zajímavých a důležitých aplikací ve skutečném světě a životě. Navíc jsme přesvědčeni, že v cestě za poznáním se vyplácí zvednout se z vysezených židlí a vyrazit tam, kde se poznání nabízí. A od organizátorů jednotlivých akcí víme, že ani pražské školy, které mají všechny nabízené možnosti takříkajíc pod nosem, se TVaT neúčastní tak intenzivně jako mimopražské Dvořákovo gymnázium... celý článek

Přihlašování účastníků na Projektové dny

Již dnes, 17. 11. 2018 ve 12:00, se spouští přihlašování účastníků na Projektové dny! Neváhejte, nahlédněte do seznamu projektů (https://docs.google.com/spreadsheets/d/190IezmYnfvIREliAbE2e04M-Iud9NFzozgkTEK5KKQk/edit?usp=sharing) a vyberte si ten, který vám přímo sedne na míru. Přihlašování proběhne přes Bakaláře. celý článek

Modernizace školy na podporu aktivního učení z IROP

V roce 2017-2019 probíhal na škole projekt modernizace školy na podporu aktivního učení v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pod MMR. V průběhu projektu byla přebudována počítačová infrastruktura, pořízena učebna kooperativní výuky a modernizována učebna chemie. celý článek

Dny za školou 2019

Harmonogram pro přípravu akcí na Dny za školou 2019 Čas V první fázi se budou navrhovat a přihlašovat zájezdy, které vyžadují včasnou přípravu. V druhé fázi všechny ostatní aktivity. Lidé Po konzultaci se studentským parlamentem se ukázalo, že učitelům i studentům nejvíce vyhovuje, když nabízejí akce studenti i učitelé. Místo Tradiční umístění na webu http://dnyzaskolou-dg.aspone.cz celý článek

Paměť národa

Třídy 8G a 4A navštívily dne 8.11. výstavu Paměť národa, která se snaží srozumitelnou formou zpřístupnit veřejnosti individuální svědectví pamětníků významných dějinných událostí. celý článek

Exkurze tercie do Prahy v rámci akce Týden vědy

Ve středu dne 7.11. jsme se vydali s paní profesorkou Sakalovou a paní profesorkou Popovou do Prahy v rámci akce Týden vědy.  Naše exkurze začala ráno srazem na nádraží v Kralupech. Po příjezdu do Prahy jsme se pěškobusem vydali k jednomu z největších stavebních komplexů v Evropě a tím je Klementinum. Stáli jsme na Mariánském náměstí, viděli sídlo Magistrátu hlavního města Prahy, prohlédli si Astronomickou věž a v neposlední řadě jsme se šli podívat do Městské knihovny hlavního města Prahy, kde jsme navštívili výstavu fotografií - Putovní výstava Věda fotogenická. celý článek

týden vědy v UCEEB

Minulý čtvrtek (8. 11. 2018) se žáci chemického semináře (3. ročník) měli šanci podívat do laboratoří UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) v Buštěhradě, které spadají pod správu ČVUT. celý článek

Oblastní kolo pišQworek

Oblastní kolo soutěže v pišQworkách jako každoročně pořádá naše škola. celý článek

Soutěž Informatický bobr

Tradiční soutěž se opět koná na začátku listopadu. Soutěžit se bude v hodinách informatiky i mimo, podle celostátního harmonogramu. Rozpis soutěže na naší škole: celý článek

1G Pravěké dílny v Městském muzeu v Kralupech/Vlt.

celý článek

Exkurze do ZOO Praha

Dne 17. září jsme vyrazili se třemi třídami do Zoo Praha. Využili jsme školní permanentku, která umožňuje vstup za symbolickou částku. V rámci výuky obratlovců studenti zpracovávali podklady pro práci na téma Etologie savců. Úkolem bylo nafotit a nafilmovat typické chování zvířat, soustředili jsme se na savce. Dále jsme vytvářeli pracovní list pro nižší ročníky. Výuka proběhla interaktivní a zábavnou formou, pozorovat zvířata je přece lepší, než si o nich jen povídat. celý článek