Aktuálně

Informace k závěru školního roku

Vážení rodiče, milí žáci, výuka podle standardního rozvrhu bude v tomto školním roce naposledy ve středu 19.6.2019. Ve čtvrtek 20.6.2019 se od 8.00 konají třídnické práce v kmenových třídách (dovybrání učebnic, čištění lavic, ...). Od 11.00 se budou vydávat obědy podle rozpisu, potom jdou žáci domů. čas třída 11.00 3. ročníky SŠ 11.10 2. ročníky SŠ 11.20 1. ročníky SŠ 11.30 4.G a 3.G 11.40 2.G a 1.G V pátek 21.6.2019 se uskuteční akce Věda na Dvořákově gymnáziu pro žáky naší školy a také pro přihlášené třídy základních škol. Zájemci z řad veřejnosti jsou srdečně zváni na sobotu 22.6.2019. V pátek se sejdeme v 8.30 v tělocvičně školy, od 9.00 bude každý žák samostatně navštěvovat stanoviště s vědeckými pokusy a praktickými výstupy, kterých je připraveno více než 20. Akce končí ve 13.30 opět v tělocvičně. Během dopoledne je možný pohyb pouze po areálu školy (budova a zahrada). Od pondělí 24. do středy 26.6. probíhají Dny za školou - exkurze a výlety na místa, která si žáci mají možnost sami navrhnout tak, aby nabídka aktivit byla co nejrozmanitější a každý si mohl vybrat. Ve čtvrtek 27.6. bude tradiční Vítání prázdnin - akce, kterou pořádá 3. A. Sejdeme se v 8.30 ve škole sportovně oblečeni. Předpokládaný konec je kolem 13. hodiny. V pátek se sejdeme ve třídách v 8.00 a po rozdání vysvědčení (cca v 9.00) se rozejdeme / rozjedeme domů na prázdniny! Na poslední týden mají všichni žáci školy obědy odhlášené, zájemci si je musí přihlásit sami (zkontrolujte si v aplikaci Strava). celý článek

1.místo ve Vv soutěži

1.místo ve Vv soutěži, za které jsme pro celou třídu získali zdarma vstupenky celý článek

Procházka Prahou napříč staletími

Dějepisná procházka - seznámení se s nejdůležitějšími stavební slohy od 10. do 20. století. celý článek

Festival ARS POETICA - Puškinův památník

V Ruském středisku vědy a kultury v Praze se uskutečnil 6.června už 53. ročník celostátního festivalu Puškinův památník. Za naši školu zde vystoupila Anička Štětková se dvěma písněmi z repertoáru současných ruských zpěvaček. V tomto kole šlo již o přehlídku nejlepších vystoupení v krajích, proto nebyli vyhlašováni vítězové v jednotlivých kategoriích ( zpěv, recitace kolektivní vystoupení). celý článek

Školní výlet 3.A

Ve dnech 6. - 9. května se třída 3.A vydala na školní výlet ke Kamencovému jezeru. celý článek

Výlet 5.G

Ve dnech 27. - 29. 5. se 5.G zúčastnila výletu do Slunečného údolí celý článek

Okresní kolo Pythagoriády

V pondělí 27. 5. 2019 se na naší škole konalo okresní kolo Pythagoriády. Jedná se o matematickou soutěž pro žáky základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovalo 13 žáků z primy a sekundy. Tercie se letos bohužel nazapojila, jelikož byla na výletě. celý článek

Festival Jeden svět

Společensko-vědní seminář navštívil filmový festival Jeden svět celý článek

Exkurze do Židovského muzea

Společensko-vědní seminář navštívil Židovské muzeum v Praze celý článek

Exkurze do Poslanecké sněmovny

Studenti 3.A a septimy navštívili Poslaneckou sněmovnu celý článek

Sekunda na lanech a v korunách stromů

Dne 23.5. jsme se vydali do lanového parku v Kladně. Zpočátku se někteří obávali pádu, ale přesto všichni zvládli na dráhu vylézt. Mohli jsme zkusit různé druhy překážek např. : lekníny, tramvaj nebo lávku. I přes občasné problémy s karabinou nebo kladkou se všichni dostali na konec dráhy. Na konci dráhy nás čekal velice dlouhý zip-line. Všichni si to užili. za 2.G Ema Jandová celý článek

výlet 1.A

V neděli 26. května se 1.A vypravila na dlouhou cestu na Malou Skálu. Doprovázely nás paní učitelky Ing. Renáta Nováková a Mgr. Libuše Sakalová. Ráno jsme nasedli na vlak a po pár hodinách jsme dorazili na prosluněnou Malou skálu. Po příjemném občerstvení jsme vyšli pár kilometrů k našemu ubytování, Chatě Kopanina. celý článek

Výlet septimy na safari

Od 8. do 10. 5. se septima vydala do Dvora Králové, kde v místním Safari parku strávila třídní výlet. Zážitky z výletu na přehradu Les Království, projížďky africa-truckem po safari nebo z bowlingu vynahradily déšť, který nás na výletě doprovázel. Myslím, že se nám výlet vydařil. celý článek

Výsledky přijímacího řízení po 2. kole

Vedení Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou zveřejňuje výsledky 2. kola přijímacího řízení. Informace o přijatých uchazečích naleznete v přiloženém souboru. celý článek

Sekunda na výletě v ZOO Praha

Dne 20.5.2019 jsme se zúčastnili výletu do pražské zoologické zahrady. Sešli jsme se v 7:20 na nádraží v Kralupech. V doprovodu paní profesorky Šenové a Hrušovské jsme tedy vyrazili na cestu. V celé zoo jsme měli nejdříve rozchod. Každý z nás ho prožil nějak jinak. Někteří i přes deštivé počasí pilně prozkoumávali zákoutí pavilonů. Jiní zase na chvíli usedli do restaurací třeba na ledovou tříšť nebo kávu. Poté jsme měli za úkol sepsat ve skupinkách různé úkoly a následně si je vyměnit mezi sebou. Každá skupinka tedy nejprve sepsala svoje otázky a pak si je vyměnila s jinou skupinou a pak se začalo plnit. celý článek

Tercie v historické Olomouci

Návštěva jedné z mnoha olomouckých pevností, počítání kašen, prohlídka sídla arcibiskupa a procházka v ZOO i proplutí meandrujícím ramenem Moravy - to je jen část z aktivit, které zažili terciáni na výjezdu do historického města Olomouc. Program připravovali a objednávali sami žáci, jen počasí se nedalo zajistit. Ani déšť nám nepokazil silné zážitky z plavby na raftech. "Bylo nám dobře, protože jsme byli spolu v krásné přírodě u krásného města." celý článek

2.G animovala krátké filmy v Roztokách

V úterý 28. května jsme se vydali na exkurzi do Roztok. Měli jsme namířeno do Muzea Roztoky, kde jsme měli připravený program na interaktivní výstavě "Zachuchleno". Dozvěděli jsme se, co je to animace a také jak vzniká. Nejvíce nás zaujal workshop, kde jsme si mohli vytvořit animovaný příběh pomocí fotografií. Vzniklo zde spoustu krásných snímků. Také se nám líbila druhá část výstavy, kde bylo spoustu hraček a zajímavých věcí, např. obrovské praky a černá chodba. Mohli jsme se tam pořádně vyřádit a unavit, alespoň od nás učitelé měli na chvíli klid. celý článek

Exkurze 1. B do Prahy

V pátek 10. května vyjela třída 1. B na exkurzi do Prahy. Studenti se skvěle vžili do role průvodců a zorganizovali prohlídkovou trasu po Praze. celý článek

Umělecká návštěva 5.G

16.5. se třída 5.G účastnila exkurze do Prahy. Účelem celé akce byla ukázat studentům různé pohledy na umění, co vše je umění. Mnoho lidí, našich studentů nevyjímaje, mají občas tendence vnímat jako umění pouze obrazy a sochy. celý článek

Schůzky žáků budoucích prvních ročníků 2019

Ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou  zve budoucí studenty na schůzku 1. ročníků čtyřletého gymnázia se zaměřením společenskovědním i přírodovědně-technickým, která se koná ve středu 12. června 2019 od 14.30 hodin v budově školy, učebny 01 a 02. Budoucí studenti absolvují schůzky s třídními učiteli (14.30-14.45) a rozřazovací test z anglického jazyka (45 min).   Ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou zve rodiče i žáky na schůzku budoucích studentů 1. ročníku osmiletého gymnázia, která se koná ve středu 12. června 2019 v 16.00 hodin v budově Dvořákova gymnázia v učebně 03. Budoucí studenti absolvují rozřazovací test z anglického jazyka (60 min). Rodiče se setkají na schůzce s třídní učitelkou. celý článek