Aktuálně

Studentský štafetový maraton

Ve středu 10. 10. jsme se zúčastnili Studentského štafetového maratonu ve složení Lenka a Eliška Čechovy, Aleš Novák, Helena Pavlů, Vojta Růžek, Petra Nová, Petr Flídr, Adam Basl, Kateřina Popová a v neposlední řade paní profesorka Czechmanová. Po prvním úseku jsme se chvíli udrželi ve vedení, ale bohužel zde byly i lepší školy. Nakonec jsme se umístili do první desítky, s čímž jsme spokojeni. Už teď se těšíme na příští rok, kdy určitě všechny porazíme. celý článek

Přespolní běh - Mělník

Přespolní běh - Mělník celý článek

Přespolní běh - krajské kolo v Kutné Hoře

Přespolní běh - krajské kolo v Kutné Hoře celý článek

oslavy 95 let

V září 2018 si naše škola připomněla 95 let od otevření.  Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, za skvělou organizaci a absolventům a návštěvníkům za příjemnou atmosféru, ke které svou návštěvou akce přispěli. Fotky jsou k nahlédnutí: autor: Quido Kout https://photos.app.goo.gl/KCyBjw8UgZeA4Vq6A autor: Gabriela Junášková https://photos.app.goo.gl/J4nkQkBsn8pd3Am76 Těšíme se na setkání opět za 5 let při oslavách "stovky". celý článek

Rovníková Guinea? Kýho výra!

Vyhledat na slepé mapě světa všech 21 států, ve kterých je španělština úředním jazykem, je úkol hodný zeměpisného nadšence. Je také v popisu práce studentů prvních ročníků, kteří se učí španělsky. Mezi jasnými tutovkami figurovalo Mexiko a Chile. Největším oříškem mezi státy menšího věhlasu se stala Rovníková Guinea. celý článek

Nové kolo studentských grantů

Dne 3.10. vyhlásil studentský parlament 3. kolo grantů! Díky grantům mohou studenti pomocí finančních prostředků poskytnutých školou realizovat svoje vlastní projekty. celý článek

Pozvánka na třídní schůzky

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vás zve na třídní schůzku, která se koná ve středu 17. října 2018 v 16.30 hodin v budově Dvořákova gymnázia. celý článek

Výpadek e-mailů na doméně dgkralupy.eu

Od včerejšího dne 1. 10. 2018 zlobí doručování e-mailu na domému dgkralupy.eu. Teto problém řeší IT správce s provozovatelem naší domény, ale momentálně nevede situace ke zdárnému konci. Problém je, že není možné přijímat e-maily z venku (ze seznamu, centrumu atd.) na tuto doménu a obdobně se neposílají i e-maily směrem ven. E-mail vyučujícímu případně studentovi je možné napsat na stejný název e-mailu, ale místo koncovky .eu použít .cz např. kusak@dgkralupy.cz celý článek

Zeměpisná vycházka do okolí Kralup

Zeměpisná vycházka do okolí Kralup s dětmi nižšího gymnázia celý článek

KHS2 - Víkend

Tuto sobotu a neděli 6. a 7. řijna se uskuteční KHS2 víkend na téma Vedení lidí a organizovaní akcí. celý článek

Nekřížkuj jen pod lavicí. Zapoj se do plšQworek

celý článek

Auto Škoda, a.s

Exkurze v Auto Škoda, a.s celý článek

Stipendijní studijní program v USA Future Leaders Exchange

V pondělí 1.10. se během druhé vyučovací hodiny uskutečnilo setkání se zástupkyní české pobočky Future Leaders Exchange (FLEX) Program, který poskytuje plně hrazené stipendijní pobyty zahraničních studentů na středních školách v USA. Setkání se zúčastnily první a druhé ročníky. Prezentaci s podrobnostmi o programu FLEX a výběrovém řízení najdete v příloze. celý článek

První setkání k úlohám k turnaji mladých fyziků

Byl státní svátek 28. září 2018. I přesto se našlo pár nadšenců a šlo se věnovat úlohám z Turnaje mladých fyziků v rámci prvního setkání k této soutěži. celý článek

První schůzka k programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

Zveme vás na první schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve čtvrtek 11. října od 12:45 v areálu cizích jazyků. celý článek

Přednáška Kuba

Ve středu 19. 9. 2018 se naše třída, spolu s ostatními třídami zúčastnila již tradičního vzdělávacího programu v kralupském kině Vltava. "Svět kolem nás" nás tentokrát pozval na Kubu. Největší ostrov Karibiku s rozlohou téměř 110 tisíc km2 skrývá mnohá tajemství a skrze kameru Jana Lejska, který nám zároveň i celý projekt moderoval, jsme viděli světlé i temné stránky této nádherné země. Při více než dvouměsíční cestě autor se svým týmem projeli hlavní město Havanu, menší města, ale i zaostalý venkov, který má své nepopiratelné kouzlo. celý článek

Srdíčkový den

Účast 5.G na finanční sbírce na podporu handicapovaných nebo opuštěných dětí. celý článek

Exkurze do Kutné Hory

2. ročníky si prohloubily své znalosti středověkých dějin. celý článek

Návštěva Památníku Lidice

4. ročníky navštívily místo, které by měl znát každý. celý článek

Nový ročník Klubu mladého diváka začíná

První představení v tomto školním roce celý článek