Aktuálně

Informace k DOD a Zkouškám nanečisto 6.2.2019

Ve středu 6. února 2019 se koná letos již druhý Den otevřených dveří. Informace pro zájemce o studium: Zájemci o zkoušky se dostaví k registraci v přízemí od 7.30 do 7.50, kde zaplatí poplatek ve výši 100 Kč a získají číselný kód důležitý pro vyhlášení výsledků. Prosíme o dochvilnost. Sledujte informační cedule u vchodu do školy... Informace pro žáky školy: Upravený středeční rozvrh najdete v Bakalářích a v PDF příloze ke článku. Využijte zadní vchod u kolárny... celý článek

Filmový festival krátkých filmů - výzva pro studenty

Milovníků filmů je na naší škole spoustu a lidí, kteří mají nápady a chuť něco vytvářet, možná ještě víc. V září, na začátku příštího školního roku, proto Studentský parlament pořádá Filmový festival krátkých filmů, který bude nejen přehlídkou studentských snímků, ale také soutěží o zajímavé ceny. celý článek

Koncert a výstava a vysvědčení v tercii

V pátek 25. 1. 2019 si tercie vyjela do Prahy za kulturou. Nejprve v Rudolfinu vyslechla Šostakovičovu Pátou symfonii i s výkladem jednotlivých vět a po posilnění v KFC se přesunula do Městské knihovny. Tam ve 2. patře sídlí G HMP s aktuální výstavou Transformace geometrie, kde jsme měli i odborný výklad k abstraktnímu umění i vystavených obrazům. Oba kulturní zážitky v nás zanechali hluboké stopy, které jsme se pokusili popsat... celý článek

Přírodovědná a společenskovědná specializace na čtyřletém gymnáziu od školního roku 2019/2020

Dvořákovo gymnázium otevírá od školního roku 2019/2020 dvě třídy čtyřletého gymnázia - jednu zaměřenou na společenské vědy, druhou specializovanou na přírodovědné a technické předměty. Získáš v nich hlubší vzdělání v oborech, které tě zajímají, všeobecný přehled a znalost jazyků, kvalitní přípravu na VŠ (až 95% našich absolventů studuje VŠ) a vzpomínky na zkušené a vstřícné učitele a dobrou partu ve třídě. Budeš studovat s menším počtem spolužáků ve třídě, budete se dělit na jazyky a matematiku, zažiješ Dny za školou, přírodovědné a společenskovědní výjezdy, pobyty v zahraničí, adaptační a sportovní kurzy, exkurze a besedy. celý článek

Studentský parlament zahájil spolupráci s UNICEF

Co je to UNICEF? Organizace UNICEF pracuje ve více než 190 zemích světa, kde pomáhá dětem, podporuje jejich rozvoj, a to od narození až do dospělosti. Zajišťuje dětem zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. celý článek

Výsledky soutěže “Bílé Vánoce”

Ve dnech 26. prosince 2018 - 2. ledna 2019 se u nás na škole uskutečnila soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu s názvem “Bílé Vánoce”. Cílem soutěžících bylo navrhnout svou vlastní vánoční ozdobu bílé barvy, kterou si poté každý soutěžící sám vytiskl v naší 3D tiskárně. Soutěže se celkově zúčastnilo 29 soutěžících a v dotazníku hlasovalo 125 studentů. Hodnotilo se na základě originality, kvality zpracování a v neposlední řadě dodržení termínu. Na základě výsledků hlasování, které skončilo 2. ledna 2019 se na prvním místě v soutěži o nejhezčí vánoční ozdobu umístil Jaroslav Němec (7.G), druhé místo patřilo Tereze Zabilanské (3.A) a na třetím místě skončila Nikol Švecová (3.A). Všem soutěžícím patří poděkování za velmi pěkné výrobky a vítězům blahopřejeme. Třída 3.A celý článek

Informace o změnách v rozvrhu

Vážení rodiče, v příštím týdnu dojde k úpravám v rozvrhu: * v úterý 29. ledna 2019 se učí podle rozvrhu, ale vyučování končí po 6. hodině z důvodu konání pololetní klasifikační porady. * ve čtvrtek 31. ledna 2019 nají žáci od 8:00 do 9:40 třídnické hodiny se svými třídními učiteli v kmenových třídách, kdy se bude rozdávat vysvědčení a hodnotit uplynulé pololetí. Pak jdou žáci domů. Obědy jsou hromadně odhlášené, ale zájemci si je mohou přihlásit a zůstat na oběd. Učitelé se od 10 hodin účastní školení, které je zaměřené na zapojení ICT technologií do vzdělávání a na badatelsky orientovanou výuku. * v pátek 1. února 2019 jsou pololetní prázdniny, takže se nejde do školy. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Andrej Plecháček, ředitel školy celý článek

Lyžařský kurz sekundy

V týdnu od 12. do 18. ledna absolvovali studenti sekundy lyžařský kurz na Přední Labské ve Špindlerově Mlýně. Paní zima se ukázala v plné kráse, prakticky celý týden sněžilo a lyžařské podmínky byly tedy bezvadné, i když občas drsné. V některých okamžicích to vypadalo, že po sjezdovce jezdí jednatřicet sněhuláků. Studenti lyžovali nejen na sjezdovkách ale i na běžkách, a přestože mnozí z nich běžky okusili poprvé, našli v nich zalíbení. A zvládli i takové chvíle jako byl déletrvající výpadek elektřiny a s tím spojená „černá hodinka“, kterou využili ke společnému vyprávění o horách. Domů se nikomu nechtělo a klidně by si pobyt na horách prodloužili. celý článek

Kola pro Afriku

Přednáška o charitativní akci se uskuteční pátek 25. 1. 2019 od 10.00 v učebně 27. Setkáme se s Romanem Posoldou - iniciátorem a zakladatelem aktivity, která zlepšuje život africkým dětem. Akce je určena pro 5. G a všechny členy Studentského parlamentu. Vítáme další zájemce z řad učitelů i studentů. Z důvodu omezené kapacity je nutno účast včas nahlásit u zástupců. Stránky projektu: http://www.kolaproafriku.cz celý článek

Lyžařský kurs

Lyžařský kurs 5.G Pec pod Sněžkou Když jsme 6. ledna nasedli do autobusu a vydali se společně s profesorkami Kaňkovou, Klozovou a Kellerovou do Pece pod Sněžkou, málokdo z nás tušil, jak příjemně strávený čas máme před sebou. Hned na začátek nás čekal poměrně náročný výstup k Husově boudě, která se měla stát naším domovem na následující týden. Ten se nesl ve znamení lyžování, běžkování, ale samozřejmě i zábavných momentů ve volném čase a při večerních „hrátkách“. Jako první jsme vystoupali v plném počtu až na úplný vrchol Černé hory, čímž jsme potvrdili naší zdatnost na běžkách a obhájili prvenství ze sekundy, kde se nám to samé podařilo při výstupu na Medvědín. Kromě zdokonalení našich lyžařských a běžkařských dovedností jsme se také dozvěděli něco o záludnostech hor, a to při příležitosti přednášky od pracovníka horské služby. Bohužel se kurs neobešel bez lehčích zranění a drobných komplikací. I přes občasnou nepřízeň počasí, hlavně v podobě hustého sněžení a silného větru, jsme si poslední den mohli vychutnat okouzlující panorama okolních hor. Na závěr bychom jménem naší třídy 5.G rády poděkovaly naším profesorkám, se kterými jsme si celý lyžařský kurs užili a na zážitky z něj budeme určitě ještě dlouho vzpomínat. Kateřina Mašková a Kateřina Prosecká 5.G celý článek

Jak se žije na naší škole a co připravujeme...

můžete zhlédnout na propagačním videu o Dvořákově gymnáziu v Kralupech. Získáte informace nejen o nově otevíraných třídách se společenskovědním a přírodovědně-technickým zaměřením. celý článek

Školní výlet 6. G.

Sexta vyjela na zimní školní výlet. Užili jsme si neskutečně pohádkovou nadílku sněhu, pohodové lyžování a dovádění ve sněhu. celý článek

Obleč si Dvořáka - další příležitost si objednat školní trička a mikiny!

Vážení studenti a profesoři, po půl roce se opět ozýváme s nabídkou oblečení s logem našeho gymnázia. A co nového Vám přinášíme? O prázdninách jsme měli čas, a tak jsme vymysleli pár vylepšení - rozšíříli jsme například výběr barev, který je teď opravdu bohatý. Již dnes můžete k objednání využít formulář, jehož odkaz najdete níže, nebo stačí načíst QR kód, který se nachází na plakátech po celé škole. Ale proč to všechno vypisovat tady? To přece pak už není překvapení... Všechny důležité informace najdete ve formuláři. Těšíme se na vaše objednávky, které můžete zasílat do konce února. Váš tým Obleč si Dvořáka Odkaz na formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXPkwAJC2D2XNYF3Oho2zAh8d-xP3NSkpKhZ_zdZ8_05Io6A/viewform?usp=sf_link celý článek

Studentský projekt

V rámci studentského projektu navštívili žáci víceletého a čtyřletého gymnázia Muzeum čokolády a voskových figurín v Praze. Po přednášce o výrobě čokolády a čokoládových pralinek, měli možnost si sami vyzkoušet výrobu pralinek podle vlastních návrhů. Některé výrobky byly velmi zajímavé. Cestu do muzea spojili s prohlídkou některých pamětihodností Prahy. Prohlédli si například budovu ČNB, Prašnou bránu, Dům U Černé Matky Boží a opravený Staroměstský orloj. Cestou vlakem uspořádali soutěž Cesta bez mobilu aneb povídejme si. celý článek

Společenskovědní seminář na Týdnu vědy

Studenti společenskovědní semináře 3. a 4. ročníku se zúčastnili Týdne vědy AV ČR a vyslechli si přednášku prof. Jana Švejnara. celý článek

Pragulic

Dne 4. 12. 2018 jsme se pod vedením paní profesorky Turýnské a paní profesorky Láchové vypravili na prohlídku našeho hlavního města Prahy, ale tentokrát z jiného úhlu pohledu. celý článek

Finanční gramotnost ve 3. ročníku - projekt Finanční svoboda

V předvánočním a těsně povánočním týdnu zažili studenti 3. ročníků netradiční způsob výuky v rámci finanční gramotnosti. celý článek

Vánoční koncert Dvořákova gymnázia

21. prosince 2018 uspořádala naše škola v kulturním a společenském středisku Vltava Kralupy vánoční koncert. Vystoupili žáci Dvořákova gymnázia. Na úvod zazněly koledy v podání SBORU DG a studentů hudební výchovy z kvinty, kteří v závěru svého vystoupení zahráli a zazpívali společně s p. ředitelem A. Plecháčkem zhudebněnou báseň ,,Uspávanka se sněhem a krásnou paní“. Dále vystoupili žáci primy a sekundy s vánočními písněmi a básničkou. Italskou skladbu zahrál na klavír Vojta Pakandl (3.B), zpěvačka Tereza Kovářová (3.A) zapívala ,,Bílé Vánoce“, Nikola Klečková (3.G) se představila také zpěvem - americkou písní ,,Have yourself a merry little Christmass“. Nechybělo ani flétnové trio – Adéla Štorková (2.A), Magda Sedláčková (6.G) a Radim Novák (1.A), které profesionálně předvedlo 2 skladby autora J. Hooka. Poté se představil Matteo Lucano (3.A), který zpíval italskou píseň A Mano a mano, Anna Štětková (7.G) s osobitým projevem zazpívala Million reasons od Lady Gaga. Jako poslední zahrála kapela z tercie ve složení Vítek, Kája, Tomáš, Adam a Martina 2 písně a vysloužili si od části publika potlesk ve stoje. Koncert uváděla Saša Horáková (3.G). Na závěr je nutno pochválit nejen všechny účinkující za krásné výkony, ale také skvělé, tiché a pozorné publikum, které všechny vystupující odměňovalo obrovským a upřímným potleskem. Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=yHIOaufg-3A celý článek

Bílé Vánoce

Přestože Vánoce letos nebyly na sněhu, u nás ve škole jsme měli "Bílé Vánoce". Studenti třetího ročníku v hodinách informatiky navrhli vánoční ozdoby pro 3D tiskárnu, ozdobili strom a připravili soutěž "o nejhezčí vánoční ozdobu": Ahoj, jako každý rok probíhá i letos soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu na téma Bílé Vánoce. Rozhodovat budete vy v přiloženém dotazníku vybráním tří podle vás nejhezčích ozdob. Hlasovat můžete ode dneška až do 2. ledna 2019. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTBBS8CYTo2bF-RczmXQC9ruUCX6niAKf4sN5xbGN3TcBltg/viewform?vc=0&c=0&w=1 Vaše 3.A celý článek

Předvánoční akce tercie

vánoční dárek Již třetím rokem se každý tercián rozhoduje, kolik ze svého kapesného věnuje na dárek dítěti, které nemá tolik štěstí jako my – nebude o Vánocích s rodiči, nebo si dárky nemohou dovolit koupit. Letos jsme si na stránkách http://havranek.dolnipovltavi.cz/ vybrali dvanáctiletého Samuela a koupili mu krásný skateboard (ale přinese mu ho Ježíšek :) celý článek