Aktuálně

Covidové okénko Dvořákova gymnázia a SOŠE důležité sdělení

Na tomto místě budeme pravidelně zveřejňovat aktuální stav na naší škole v době epidemie Covid-19. celý článek

Schůzka zájemců o DofE - 30.9. v 13:30

Zveme vás na schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve středu 30.9. od 13:30 v areálu angličtiny. Můžete se mimo jiné těšit na vyprávění absolventů a účastníků programu a na fotky a videa z expedic. celý článek

Seznamka 1G

celý článek

Informace k vydávání obědů ve šk. roce 2020-21

Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením ve školách se obědy vydávají podle rozpisu. Více informací v článku. celý článek

Legiovlak

Exkurze DG v Legiovlaku celý článek

Revolution Train v Kralupech

V rámci podzimního turné zastaví speciální vlak i na nádraží v Kralupech, kde jej někteří žáci naší školy ve čtvrtek 17. září navštíví. Více informací naleznete v článku. celý článek

Hvězdy nám přály

Pokud jste neviděli kometu Neowise, nezoufejte. Přijďte se podívat na nové přírůstky do anglické knihovny. Jsou mezi nimi i hvězdné tituly Young Adult literatury jako Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. celý článek

Sdělení ředitele školy žákům, rodičům a veřejnosti

Sdělení ředitele školy žákům, rodičům a veřejnosti Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR bude od čtvrtka 10. 9. 2020 důsledně platit v budově Dvořákova gymnázia a SOŠE v Kralupech nad Vltavou pravidlo "tří R". To znamená, že  1. všechny osoby, které procházejí společnými prostorami budou mít nasazenou roušku. Roušku nemusejí mít učitelé ani žáci ve třídách a v kabinetech. 2. Všichni příchozí si dezinfikují ruce. 3. Všichni dodržují v rámci možností rozestupy. A. Plecháček, ředitel školy celý článek

Zážitkový program o Skotsku “Scottish Challenge”

Ve dnech 8.-9.9. 2020 od 8 do 13 hodin se uskuteční program 'Scottish Challenge', který studentům školy přiblíží zážitkovou formou skotskou kulturu a zčásti se pokusí nahradit zrušený zájezd do Skotska. celý článek

Seznamka 2020

Skvělé aktivity si na seznamovací kurz primánů připravili naši septimáni. Všichni dojeli dobře do Holan a už se věnují společným hrám. celý článek

Informace ke konání Pikniku

Pro nepřízeň počasí je úterní Piknik zrušen. Poprvé v tomto školním roce se sejdeme ve škole dne 2. září v 8.00. A. Plecháček, ředitel školy celý článek

Začátek školního roku 2020-2021

Informace k začátku školního roku: Piknik v úterý 1. 9. 2020 na kralupském koupališti byl ZRUŠEN.  Středa 2. 9. 2020 v 8.00 zahájení třídnických prací v kmenových třídách s třídními učiteli... celý článek

Dopis na začátek školního roku

Milé studentky, milí studenti,  blíží se den, kdy se po prázdninách znovu sejdeme a zahájíme nový školní rok tradičním piknikem*. Na něm přivítáme nové studentky a studenty, vzájemně si popovídáme, možná se i něčím vzájemně překvapíme a pobavíme. To patří k této tradici. Co se jí naopak vymyká, je místo pikniku, hrozba nové epidemie i nezvyklý začátek školního roku.  Důvodů je více. Kromě koronaviru je největší událostí v historii naší školy rozsáhlá stavební akce, která stále probíhá.  Budova má již všechna nová okna, uvnitř určitě nepřehlédnete potrubí patřící rekuperaci. Nově jsou vymalované všechny místnosti i chodby. celý článek

Rekonstrukce školy

Ředitelství Dvořákova gymnáziua a SOŠE informuje, že z důvodu rekonstrukce je škola i sekretariát uzavřen do 31. 7. 2020. Telefonní linky jsou také odpojeny. Děkujeme za pochopení. celý článek

Výsledky přijímacích zkoušek konaných dne 23.6.2020

Ředitelství Dvořákova gymnázia a SOŠE v Kralupech nad Vltavou zveřejňuje v příloze informace o výsledcích přijímacích zkoušek konaných dne 23. 6. 2020 do osmiletého gymnázia. celý článek

Budete mít doma prváka na DG?

Milí rodiče budoucích prváků, chtěli bychom Vás pozvat na setkání s budoucími třídními učitelkami Vašich dětí, které se uskuteční ve čtvrtek 25. června 2020 v 17:30 v budově školy. celý článek

Budeš prvákem na DG ?

Prváci společenskovědního i přírodovědného zaměření pojedou společně s třídními učitelkami na seznamovací kurz v termínu od 16. září do 19. září 2020. Malí primáni pojedou opět s třídní a s úžasnou třídou 7. G, která si pro ně připravila program plný poznání, dobrodružství a zábavy od 3. září do 5. září 2020. celý článek

Výsledky přijímacího řízení 2020

Vážení rodiče, milé uchazečky a milí uchazeči o studium na naší škole! V příloze naleznete výsledky přijímacích zkoušek na čtyřleté i osmileté gymnázium - seznam přijatých uchazečů i doporučení pro nepřijaté uchazeče. Přijatí uchazeči musí podle platné vyhlášky doložit svůj zájem o studium tak, že odevzdají tzv. zápisový lístek (obdrží jej na své ZŠ) do 5 pracovních dní ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů. celý článek

Kalendář akcí na červen

Přehled nejdůležitějších červnových aktivit i informace k výuce naleznete v tomto článku. celý článek

Méně je někdy více

Osmdesát čtyři slov stačilo septimánce Elišce Synkové k sepsání mysteriózní nadčasové povídky, se kterou vyhrála literární soutěž v anglickém jazyce „Tiny Stories” pořádanou časopisem Bridge. celý článek