Aktuálně

Návštěva tiskárny - projektový den 4. 12. 2018

celý článek

Drážďany očima němčinářů 2. ročníků

Dne 11.12. 2018 jsme navštívili velmi známé německé město Drážďany. Po příjezdu jsme se vydali na procházku po historických památkách města. Každý z nás měl připravený referát, který prezentoval spolužákům. Viděli jsme například Zwinger, Frauenkirche, Fürstenzug, Neumarkt a mnoho dalších. Poté nás čekal nejstarší vánoční trh v Evropě, kde jsme měli možnost ochutnat tradiční Bratwurst, Erdbeeren in Schokolade nebo teplý nápoj Kinderpunsch. Celý výlet byl pěkně připravený. Ač nám počasí nepřálo, tak mohu za všechny říci, že jsme se naladili na Vánoce a moc si to užili. Lucie Vnuková, 2.B celý článek

Exkurze 2. B do Poslanecké sněmovny

Dne 7. 12. 2018 navštívila naše třída 2. B zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ovšem před tím, než jsme samotnou Poslaneckou sněmovnu navštívili, nám byl promítnut krátký film o historii i současnosti parlamentarismu v naší republice. celý článek

5.G v Poslanecké sněmovně PČR

Pro mnoho z nás je politika něco, do čeho nevidíme, nechápeme to a ani nás to nezajímá. Proti tomu všemu se snaží bojovat organizace Modrá rybka. Každý rok organizují konferenci pro mladistvé. Proto se 5.G v úterý 20. listopadu vypravila do Poslanecké sněmovny. Strávili jsme tam celý den, vyzkoušeli si, jak probíhá den poslanců. Akce se dokonce účastnili i někteří poslanci. celý článek

PF 2019

Na návrhu PF 2019 se podílela Natálie Vlčková ze 4.G celý článek

Informace - pátek 21.12.2018

Ve čtvrtek 20.12.2018 se nekoná odpolední vyučování, výuka končí po 5. vyučovací hodině. V pátek 21.12.2018 se sejdou všichni žáci a učitelé v 8.15 před KASS Vltava, kde se od 8.30 do 9.30 koná školní vánoční koncert. Program dále pokračuje od 10.00 v basketbalové hale turnajem týmů ve florbalu, případně ve škole turnajem v dodgebalu. Vyhlášení vítězů turnaje i nejlepších fanoušků se očekává ve 12 hodin. Všichni žáci mají na pátek odhlášené obědy a musejí si je sami přihlásit. Obědy se budou vydávat od 11.30 do 13.00. celý článek

SBOR DG ROZEZPÍVAL STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

celý článek

Zkoušky Nanečisto a DOD

Ve středu 6. února 2019 se koná letos již druhý Den otevřených dveří. Začíná zkouškami nanečisto, po nichž mohou zájemci navštívit ukázkové hodiny různých předmětů podle svého výběru a nakonec se setkají na besedě s vedením školy, kde jim budou zodpovězeny všechny otázky týkající se studia na naší škole. Přijímací zkoušky "nanečisto" se budou konat v budově školy na Dvořákově nám. 800 v Kralupech nad Vltavou. celý článek

Přines si svou židli aneb Vánoční dárek pro gymnázium

Výtvarný ateliér Dvořákova gymnázia vyhlásil akci pro studenty: „Přines si svou židli aneb vánoční dárek pro gymnázium.“ Rádi bychom, aby se studenti podíleli na prostředí, ve kterém tráví svůj čas. celý článek

Exkurze do ÚJV Řež

Ve čtvrtek 6. listopadu jsme v rámci fyzikálního semináře navštívili Ústav jaderného výzkumu Řež (ÚJV Řež). Po příjezdu jsme prošli kontrolou a dostali kartičky, které zaznamenávaly náš pohyb po areálu. Nejprve jsme shlédli filmy o historii ÚJV Řež a poté jsme se přesunuli s doprovodem k reaktoru LR-0. Před vstupem nás čekala kontrola včetně detektoru kovů. Pak jsme se již přesunuli k blízkosti reaktoru, kde jsme se dozvěděli informace přímo o reaktoru i zajímavé srovnání s ostatními reaktory v ČR. Následně jsme se již mohli podívat přímo k reaktoru. Zde jsme získali mnoho informací o chodu reaktoru a byl nám vysvětlen jeho princip. celý článek

Vánoční zpívání na DOD

Pásmo vánočních písní a koled zaznělo při zahájení Dne otevřených dveří. Vystoupili členové Sboru DG a studentky primy. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky našich studentů i projít školu s průvodci. V učebnách je čekali učitelé a studenti s ukázkami z výuky, také studentský parlament, nebo reálná firma. V 16 hodin se uskutečnila beseda o nových směrech na gymnáziu, zájemci se ptali i na průběh přijímacího řízení. celý článek

Zakopávání pravěkých nádob 1. G

celý článek

Schůzka DZŠ Vídeň

celý článek

Techmania Plzeň - studentský projektový den

Dne 4.12. 2018 se převážná většina žáků třídy 2.G vydala poznávat vědecké centrum Techmania. celý článek

WORKSHOP V NTM 1. G

Dne 29.11. se třída 1.G vypravila do Národního technického muzea v Praze. Po příjezdu jsme se zúčastnili dvou workshopů. Každý z nich trval asi hodinu a jejich tématem byl Čas. Postavili jsme si například model Stonehenge a ukázali, jak sloužil k určování času. celý článek

Drážďany - odjezd a pokyny pro účastníky

V úterý 11. 12. 2018 jedeme na exkurzi do Drážďan. Sraz u školy je v 7:00 hod. Odjezd od školy v 7:15 hod. U autobusu budeme kontrolovat platný OP nebo pas, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku připojištění léčebných výloh do zahraničí. Každý bude mít s sebou připravený referát, svačinu, pití, kapesné (minimálně 10 eur), deštník nebo pláštěnku. Budeme dlouho venku, teplé oblečení a boty, rukavice, šála, čepice jsou nutností! Kdo rád fotí, vezme si s sebou fotoaparát. Do Kralup se vrátíme cca v 18 hodin. celý článek

Změny na Dvořákově gymnáziu a SOŠE pro šk. rok 2019/20 důležité sdělení

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti – současní i ti, kteří máte zájem o studium na naší škole, od příštího školního roku - 2019/2020 dojde ke změně: nebudeme otevírat třídu obchodní akademie (obor 63-41-M/02), naopak však budeme nabízet studium ve dvou třídách čtyřletého gymnázia (obor 79-41-K/41). V osmiletém studiu budeme tradičně otevírat jednu třídu. Současných studentů obchodní akademie, čtyřletého i osmiletého gymnázia se tyto změny vůbec nedotknou. Všichni žáci obchodní akademie, kteří u nás studují, budou normálně ve svém studiu na naší škole pokračovat až do své maturity. celý článek

Sraz průvodců

Sraz zájemců o provádění během dne otevřených dveří bude ve středu 5.12. o velkou přestávku ve studovně. celý článek

Koncert v Rudolfinu

V pátek 30. listopadu se tercie vypravila do pražského Rudolfina na koncert. Vyslechli jsme Janáčkovu Simfoniettu v podání České studentské filharmonie, kterou skladatel napsal až na konci svého života jako Vojenskou simfonietu. Původně si skladbu objednal Sokol jako fanfáry, ovšem dílo se rozrostlo do pěti vět, mělo úspěch doma i v zahraničí. Námět byl například použit v roce 1980 pro spartakiádní skladbu. celý článek

Exkurze do Terezína

V rámci Projektového dne, který se uskutečnil 4. 12., se konalo mnoho zajímavých výletů. Většina tercie a dvě kvartánky se rozhodli zajet se podívat do pevnosti Terezín. Tak jsme sbalili batohy, v 7:00 jsme se sešli na nádraží a nasedli do vlaku. Ten nás odvezl do Bohušovic a jelikož nám ujel autobus, museli jsme se vydat k cíli pěkně po svých. celý článek