Aktuálně

Techmania Plzeň - studentský projektový den

Dne 4.12. 2018 se převážná většina žáků třídy 2.G vydala poznávat vědecké centrum Techmania. celý článek

WORKSHOP V NTM 1. G

Dne 29.11. se třída 1.G vypravila do Národního technického muzea v Praze. Po příjezdu jsme se zúčastnili dvou workshopů. Každý z nich trval asi hodinu a jejich tématem byl Čas. Postavili jsme si například model Stonehenge a ukázali, jak sloužil k určování času. celý článek

Drážďany - odjezd a pokyny pro účastníky

V úterý 11. 12. 2018 jedeme na exkurzi do Drážďan. Sraz u školy je v 7:00 hod. Odjezd od školy v 7:15 hod. U autobusu budeme kontrolovat platný OP nebo pas, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku připojištění léčebných výloh do zahraničí. Každý bude mít s sebou připravený referát, svačinu, pití, kapesné (minimálně 10 eur), deštník nebo pláštěnku. Budeme dlouho venku, teplé oblečení a boty, rukavice, šála, čepice jsou nutností! Kdo rád fotí, vezme si s sebou fotoaparát. Do Kralup se vrátíme cca v 18 hodin. celý článek

Změny na Dvořákově gymnáziu a SOŠE pro šk. rok 2019/20 důležité sdělení

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti – současní i ti, kteří máte zájem o studium na naší škole, od příštího školního roku - 2019/2020 dojde ke změně: nebudeme otevírat třídu obchodní akademie (obor 63-41-M/02), naopak však budeme nabízet studium ve dvou třídách čtyřletého gymnázia (obor 79-41-K/41). V osmiletém studiu budeme tradičně otevírat jednu třídu. Současných studentů obchodní akademie, čtyřletého i osmiletého gymnázia se tyto změny vůbec nedotknou. Všichni žáci obchodní akademie, kteří u nás studují, budou normálně ve svém studiu na naší škole pokračovat až do své maturity. celý článek

Sraz průvodců

Sraz zájemců o provádění během dne otevřených dveří bude ve středu 5.12. o velkou přestávku ve studovně. celý článek

Koncert v Rudolfinu

V pátek 30. listopadu se tercie vypravila do pražského Rudolfina na koncert. Vyslechli jsme Janáčkovu Simfoniettu v podání České studentské filharmonie, kterou skladatel napsal až na konci svého života jako Vojenskou simfonietu. Původně si skladbu objednal Sokol jako fanfáry, ovšem dílo se rozrostlo do pěti vět, mělo úspěch doma i v zahraničí. Námět byl například použit v roce 1980 pro spartakiádní skladbu. celý článek

Exkurze do Terezína

V rámci Projektového dne, který se uskutečnil 4. 12., se konalo mnoho zajímavých výletů. Většina tercie a dvě kvartánky se rozhodli zajet se podívat do pevnosti Terezín. Tak jsme sbalili batohy, v 7:00 jsme se sešli na nádraží a nasedli do vlaku. Ten nás odvezl do Bohušovic a jelikož nám ujel autobus, museli jsme se vydat k cíli pěkně po svých. celý článek

Informace o novém rozvrhu

Informace o drobných změnách v rozvrhu Vzhledem ke změnám v úvazcích několika učitelů se drobně mění rozvrh výuky od 3.12.2018. Aktuální verzi naleznete v aplikaci Bakaláři i na webu školy. Informace k výdeji obědů ve čtvrtek 6. a 7. hodinu Upravené pořadí tříd na obědy podle nového rozvrhu... celý článek

Když se v primě tvoří

Primáni z AJ2 se horlivě pouštějí do tvořivých úkolů celý článek

Anglický výjezd do minulosti

Dne 19.11. se 7G vydala do Prahy, aby si zopakovala již probrané učivo. Tentokrát však v anglickém jazyce. celý článek

Návštěva Pražského hradu

Interaktivní Hra na hrad celý článek

Sportovní úspěch pod bezednými koši

V pondělí 19. listopadu se družstvo našich chlapců vydalo do Nymburka na krajské finále středních škol v basketbalu. Bylo to završení cesty, která začala před 14 dny v Mělníce, kde se náš nově složený tým zapojil do bojů o postup z okresního kola. celý článek

Escape If You Can

Last Thursday we visited an exhibition titled Memory of the Nation (Paměť Národa) dedicated to Czech history and fateful eights. When it ended we travelled to Žižkov. It was time for another activity - an escape game. celý článek

WORKSHOP NTM 1. B

Dne 8. 11. 2018 jsme se jako třída 1. B vydali s paní profesorkou Marion Obručníkovou do Prahy. Tam na nás čekal workshop o energiích a poté prohlídka NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA. Když jsme dorazili na místo, byli jsme rozděleni do dvou skupin. celý článek

Robosoutěž SŠ

Dlouhé přípravy, 3 týmy na 2 místa, štěstí i zklamání, úžasná atmosféra - to vše se dá zažít na Robosoutěži SŠ. Čtyři týmy studentů 3. a 4. ročníků od 1. října stavěly Lego robota, který bude umět projet bludištěm a posbírá co nejvíce bodů. A jako ve hře Pacman, musí také dávat pozor na zlé duchy! celý článek

Den otevřených dveří a vánoční trhy

Den otevřených dveří se koná ve čtvrtek 6.12.2018 od 14.30 do 17.30. Na akci zveme všechny zájemce o studium na naší škole - přijďte si prohlédnout učebny, pohovořit s žáky i učiteli, v 16.00 se koná beseda o studiu s vedením školy. Předvánoční období vám připomenou studentské vánoční trhy a koncert Sboru DG. Těšíme se na budoucí studenty, ale i absolventy či rodiče našich žáků! celý článek

Kralupským gymnazistům se otevřely brány Akademie věd ČR

Desítky kralupských studentů jste v týdnu od 5. do 9. listopadu mohli potkávat v dopoledních vlacích do Prahy. Dojížděli totiž do různých odborných ústavů Akademie věd, aby využili její bohaté nabídky přednášek, workshopů, specializovaných výstav a besed v rámci tzv. Týdne vědy a techniky. V něm se odborná akademická pracoviště otvírají širší veřejnosti, zejména té studentské, a prezentují zajímavá témata, jimiž se vědci aktuálně zabývají. Naše škola se tohoto „největšího festivalu vědy“ zúčastnila už poněkolikáté, protože si myslíme, že pro rozšíření obzorů studentů a pro jejich orientaci v akademickém světě má neocenitelný význam. Je to jedinečná příležitost, jak mladým lidem ukázat, že teoretické poznatky, o nichž se učíme ve škole, mají spoustu zajímavých a důležitých aplikací ve skutečném světě a životě. Navíc jsme přesvědčeni, že v cestě za poznáním se vyplácí zvednout se z vysezených židlí a vyrazit tam, kde se poznání nabízí. A od organizátorů jednotlivých akcí víme, že ani pražské školy, které mají všechny nabízené možnosti takříkajíc pod nosem, se TVaT neúčastní tak intenzivně jako mimopražské Dvořákovo gymnázium... celý článek

Přihlašování účastníků na Projektové dny

Již dnes, 17. 11. 2018 ve 12:00, se spouští přihlašování účastníků na Projektové dny! Neváhejte, nahlédněte do seznamu projektů (https://docs.google.com/spreadsheets/d/190IezmYnfvIREliAbE2e04M-Iud9NFzozgkTEK5KKQk/edit?usp=sharing) a vyberte si ten, který vám přímo sedne na míru. Přihlašování proběhne přes Bakaláře. celý článek

Modernizace školy na podporu aktivního učení z IROP

V roce 2017-2019 probíhal na škole projekt modernizace školy na podporu aktivního učení v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pod MMR. V průběhu projektu byla přebudována počítačová infrastruktura, pořízena učebna kooperativní výuky a modernizována učebna chemie. celý článek

Dny za školou 2019

Harmonogram pro přípravu akcí na Dny za školou 2019 Čas V první fázi se budou navrhovat a přihlašovat zájezdy, které vyžadují včasnou přípravu. V druhé fázi všechny ostatní aktivity. Lidé Po konzultaci se studentským parlamentem se ukázalo, že učitelům i studentům nejvíce vyhovuje, když nabízejí akce studenti i učitelé. Místo Tradiční umístění na webu http://dnyzaskolou-dg.aspone.cz celý článek