Aktuálně

Výsledky zkoušek Nanečisto a ukázka výuky

Vážení rodiče, milí účastníci "zkoušek nanečisto", děkujeme za váš zájem o testy. V příloze naleznete podle kódu své výsledky a také porovnání s ostatními účastníky. Záznamové archy a testové sešity si můžete vyzvednout na sekretariátu školy od pondělí 10. 2. 2020 vždy od 8 do 16 hodin až do konce února. Nevyzvednuté testy budou skartovány. Podrobné informace k přijímacímu řízení na naši školu naleznete na webu: https://www.dgkralupy.cz/studium/prijimaci-rizeni/  Rádi odpovíme na Vaše telefonické i emailové dotazy, případně také pomůžeme s vyplněním přihlášky.   Prohlídněte si fotografie celý článek

Okresní kolo olympiády v německém jazyce 2020

Dne 3.2. 2020 se v DDM v Kralupech uskutečnilo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii III.A SŠ studenti gymnázií z Mělníka, Neratovic a Kralup předvedli skvělé a velmi vyrovnané výkony. Ačkoli vystoupení naší Elišky Váňové bylo velice pěkné a hodno velké pochvaly, nestačilo tentokrát na „medailové umístění.“ V kategorii II.B ( nižší třídy gymnázia) 1. místo získal Tobiáš Bozděch ze 4.G a postupuje do krajského kola. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Tobiášovi držíme palce v krajském kole. Hana Šteglová celý článek

3. vernisáž v Galerii čtverec

Ve čtvrtek 30. 1. proběhla 3. vernisáž v Galerii čtverec. Studenti 5.G, 6.G, 1.P.,1.S a 2.A zde vystavují práce inspirované světem umění. celý článek

Informace ke "Zkouškám Nanečisto" 5. 2. 2020

Informace o organizaci dne pro zájemce o "zkoušky nanečisto" i pro žáky školy a jejich zákonné zástupce naleznete v tomto článku. celý článek

Umělecký víkend

Zajímají vás grafické techniky? Rádi se chopíte štětce a tvoříte? Nebo vás lákají tajemství kreativního psaní? Pokud jste si na aspoň jednu otázku odpověděli „ano“, tak je Umělecký víkend právě pro vás! celý článek

Vedení lidí a organizování akcí vol. 2

Již podruhé se uskutečnil víkend věnovaný osobnostnímu rozvoji, komunikaci, vedení lidí a organizování akcí. celý článek

Pozvánka na přednášku o (nejen) kvantové fyzice

V pondělí 27. 1. 2020 ve 14 hodin navštíví naši školu jaderný a kvantový fyzik profesor Jan Rak. Na besedu jsou zváni studenti a rodiče, kteří mají zájem o fyziku a její přesah do dalších vědních oborů jako jsou filosofie, medicína a biologie. celý článek

VR víkend

Pro opravdové zájemce o programování v UNITY a úvodu v Blenderu je určen Víkend Virtuální reality. Uskuteční se v sobotu a neděli 1-2. 2. 2020 vždy od 10.00 do 18.00. celý článek

Lyžařský kurz 2.G

Lyžařský kurz 2.G Od 6.1. do 12.1.2020 byla sekunda na lyžařském kurzu v Peci pod Sněžkou. 1. družstvo Lyžák V pondělí jsme přijeli, do kopce se hrabali. Do družstev nás rozdělili, skoro jsme se nebouřili. V 7 hodin, každé ráno, dostali jsme vynadáno. Všichni, kteří nestíhali, trest si potom odpykali. V týdnu, v plné parádě, jezdili jsme na tratě. Ze svahu jsme svištěli, až nás nohy boleli. Odpoledne, ne pěšky, chodili jsme na běžky. Večer hry jsme hráli, v noci už jsme spali. V neděli nastal ten den, kdy zbývalo zabalit si jen. Ve zdraví jsme přežili, ještě jsme se bavili. celý článek

Prima a jejich pravěké nádoby

Zakopávání pravěkých nádob na sklonku minulého roku. celý článek

Návštěva sekundy na Pražském hradě

Interaktivní Hra na Hrad a prohlídka areálu Pražského hradu. celý článek

Schůzka DZŠ Kodaň

celý článek

Pozvánka na Dny za školou v Kodani

Pojeďte s námi navštívit přívětivé město Kodaň. Jedná se o letecký zájezd v rámci Dnů za školou. Program si připravíme společně. celý článek

Víkend na vedení lidí a organizování akcí vol. 2

V sobotu a neděli 18 a 19. ledna se uskuteční pro všechny zájemce víkend na vedení lidí a organizování akcí. Sobota bude věnována osobnostnímu rozvoji a vedení lidí - jak řídit sebe, naslouchat a zapalovat druhé. Neděle se tématicky bude týkat organizování akcí a získávání financí na váš projekt. celý článek

Den otevřených dveří a zkoušky nanečisto - 5.2.2020

Ve středu 5. února 2020 se koná již druhý Den otevřených dveří. Začíná zkouškami nanečisto, po nichž mohou zájemci navštívit ukázkové hodiny různých předmětů podle svého výběru a nakonec se setkají na besedě s vedením školy a zástupci studentského parlamentu, kde jim budou zodpovězeny všechny otázky týkající se studia i života na naší škole. Přijímací zkoušky nanečisto se budou konat v budově školy na Dvořákově nám. 800 v Kralupech nad Vltavou. celý článek

Předvánoční akce kvarty

Již tradičně studenti kvarty pořádaní předvánoční taneční párty a posílají charitativní dárky... celý článek

Mikulášský aerobik

Již 24 let pořádáme tuto úspěšnou sportovní akci pro základní a střední školy. Letos se zúčastnilo rekordních 114 soutěžících. Organizace se ujali studenti a studentky ze 6.G. Vyzdobili a ozvučili tělocvičnu a starali se o hladký průběh soutěže. Lektorkami jednotlivých věkových kategorií aerobiku byly Lenka Roubcová ze 6.G, Kateřina Klozová (absolventka našeho gymnázia) a Veronika Králová (absolventka naší SOŠE). Práci rozhodčí si vyzkoušela Markéta Pechačová ze 3.A, která se dlouhodobě věnuje aerobiku. Letos jsme se dočkali i velkého překvapení. Navštívili nás, a dokonce soutěžili Mikuláš, anděl i dva čerti. V kategorii středních škol byla mužská část početnější než dívčí! celý článek

Vánoční koncert Dvořákova gymnázia 2019

V pátek 20.12. 2019 se uskutečnil Vánoční koncert DG. V pěveckých, instrumentálních a tanečních vystoupeních se představil SBOR DG s kapelou, který předvedl i vlastní tvorbu z vydaných 4 CD, dále vystoupili studenti gymnázia a SOŠE. Program byl pestrý a nesl se především v duchu Vánoc. celý článek

¡Viva México!

Rok se s rokem sešel a jsou tu Vánoce, ke kterým neodmyslitelně patří … mexická besídka s vlastnoručně připraveným pohoštěním. celý článek

Šachový postup do národního kola

Ve středu 17. 12. se konalo krajské kolo šachového přeboru škol. Účastnili se ho starší a mladší žáci. Mladší žáci v sestavě Jan Seidl, Tomáš Bezděk, Tomáš Tutr a Adam Šťastný obsadili skvělé druhé místo a postupují tak do republikového kola. Blahopřejeme. celý článek