Aktuálně

Víkend na vedení lidí a organizování akcí vol. 2

V sobotu a neděli 18 a 19. ledna se uskuteční pro všechny zájemce víkend na vedení lidí a organizování akcí. Sobota bude věnována osobnostnímu rozvoji a vedení lidí - jak řídit sebe, naslouchat a zapalovat druhé. Neděle se tématicky bude týkat organizování akcí a získávání financí na váš projekt. celý článek

Den otevřených dveří a zkoušky nanečisto - 5.2.2020

Ve středu 5. února 2020 se koná již druhý Den otevřených dveří. Začíná zkouškami nanečisto, po nichž mohou zájemci navštívit ukázkové hodiny různých předmětů podle svého výběru a nakonec se setkají na besedě s vedením školy a zástupci studentského parlamentu, kde jim budou zodpovězeny všechny otázky týkající se studia i života na naší škole. Přijímací zkoušky nanečisto se budou konat v budově školy na Dvořákově nám. 800 v Kralupech nad Vltavou. celý článek

Předvánoční akce kvarty

Již tradičně studenti kvarty pořádaní předvánoční taneční párty a posílají charitativní dárky... celý článek

Mikulášský aerobik

Již 24 let pořádáme tuto úspěšnou sportovní akci pro základní a střední školy. Letos se zúčastnilo rekordních 114 soutěžících. Organizace se ujali studenti a studentky ze 6.G. Vyzdobili a ozvučili tělocvičnu a starali se o hladký průběh soutěže. Lektorkami jednotlivých věkových kategorií aerobiku byly Lenka Roubcová ze 6.G, Kateřina Klozová (absolventka našeho gymnázia) a Veronika Králová (absolventka naší SOŠE). Práci rozhodčí si vyzkoušela Markéta Pechačová ze 3.A, která se dlouhodobě věnuje aerobiku. Letos jsme se dočkali i velkého překvapení. Navštívili nás, a dokonce soutěžili Mikuláš, anděl i dva čerti. V kategorii středních škol byla mužská část početnější než dívčí! celý článek

Vánoční koncert Dvořákova gymnázia 2019

V pátek 20.12. 2019 se uskutečnil Vánoční koncert DG. V pěveckých, instrumentálních a tanečních vystoupeních se představil SBOR DG s kapelou, který předvedl i vlastní tvorbu z vydaných 4 CD, dále vystoupili studenti gymnázia a SOŠE. Program byl pestrý a nesl se především v duchu Vánoc. celý článek

¡Viva México!

Rok se s rokem sešel a jsou tu Vánoce, ke kterým neodmyslitelně patří … mexická besídka s vlastnoručně připraveným pohoštěním. celý článek

Šachový postup do národního kola

Ve středu 17. 12. se konalo krajské kolo šachového přeboru škol. Účastnili se ho starší a mladší žáci. Mladší žáci v sestavě Jan Seidl, Tomáš Bezděk, Tomáš Tutr a Adam Šťastný obsadili skvělé druhé místo a postupují tak do republikového kola. Blahopřejeme. celý článek

2.A pomáhá

Vánoční dobrý skutek Letošní Vánoce proběhla ve třídě 2.A sbírka na podporu dětského domova v Kralupech nad Vltavou. S návrhem na podílení se na financování sponzorského daru (v podobě vánočního cukroví pro celý dětský domov) celá třída souhlasila a vybráno bylo něco přes 1000 korun. Dohromady i s příspěvky dalších dvou dobročinných sponzorů, a také třídní paní profesorky Renaty Novákové, tak bude dětskému domovu darováno přes 3 kg cukroví. I zdánlivá drobnost dokáže pomoct tolika lidem. - 2.A celý článek

Vánoční pozdrav

Vánoční pozdrav. Autoři: Dominik Hanke a Quido Zientek z 2.A celý článek

Kresba v učebně chemie

Studenti 2.A vytvořili návrh kresby do učebny chemie, který také realizovali. Budova školy tak nese čím dál více "stop" těch, kteří ji navštěvují. Gabriela Junášková celý článek

Přednáška Marka Holečka

Ve středu 4.12. měly třídy 2.A, 5.G a 6.G možnost si poslechnout přednášku od horolezce Marka Holečka. Kvůli dopravní zácpě měl pan Holeček zpoždění, vše naštěstí dobře dopadlo a přednášku, i když lehce zkrácenou, jsme si poslechli. Při promítání dechberoucích fotek z vysokých hor nám Marek Holeček vyprávěl o své cestě za svým cílem. Nemluvil ovšem tolik o tom, jak se stát horolezcem a být v tomto odvětví úspěšný, jako spíš o hledání cíle obecně. celý článek

Maturanti z obchodní akademie v České národní bance

K maturitě se lze připravovat i mimo školu. Jak funguje bankovní soustava, jak se vyvíjely na našem území peníze a jak centrální banka ovlivňuje naši ekonomiku – to vše se studenti 4. B v září tohoto roku dozvěděli na exkurzi v centrální bance. Na úvod zhlédli krátké video a pak už mohli přímo do expozice. V prostoru bývalého trezoru centrální banky se dozvěděli spoustu nových informací o měnovém vývoji v našem státě a měnové politice centrální banky. Na odlehčenou si potěžkali zlatou cihlu a srovnali její váhu s cihlou dřevěnou a olověnou, mohli si zkontrolovat pravost svých bankovek a na závěr si zasoutěžili. celý článek

Dresden in der Adventszeit - das muss man erleben

Hallo Leute, am Dienstag war ich in Dresden. Dresden liegt in Sachsen in der Nähe von Tschechien. Ich war dort mit meinen Mitschülern. Wir sind dorthin mit dem Bus gefahren. Wir sind in Dresden von 10 bis 16 Uhr geblieben. celý článek

Vánoční soutěž ozdob

Třídy 3. A a 7. G se zúčastnily soutěže o nejhezčí vánoční ozdobu. Během několika hodin informatiky si každý v programu Tinkercad vytvořil svou vlastní ozdobu, která se vytiskla na 3D tiskárně. Během dne otevřených dveří probíhalo hlasování o vítězi. Žákyně 3. A hlasování vyhodnotily. Výsledky naleznete v článku. celý článek

Setkání Spřátelených Studentských Samospráv

“Naše škola se stane místem setkání pro studenty z celé republiky!” tak přesně tato myšlenka nám společně s panem ředitelem utkvěla v hlavě před pár týdny. Zprvu to působilo jako vzdálená utopie. Akce národního významů uspořádáná za tak krátký čas?! Bláznovství!  I přesto se to povedlo. 10.-11. prosince uvítáme na Dvořákově gymnáziu a SOŠE zástupce ze studentských samospráv ze všech koutů republiky. Akci jsme příhodně nazvali Setkání Spřátelených Studentských Samospráv (SSSS). Přijedou zástupci skutečně ze všech koutů našeho státečku. Upřímně řečeno, cestu z Valašského meziříčí do Kralup nikomu příliš nezávidím… celý článek

Pragulic 2019

I letos byl výběr na Projektovém dni vcelku široký. Mohli jsme si vybírat mezi prohlídkami, návštěvami muzeí, přednáškami, workshopy, sportovními aktivitami, atd. a to na nespočet možných témat. Já jsem si letos zvolil projekt Pragulic. celý článek

Školní divadelní představení - organizace výuky

V úterý 10. 12. 2019 se koná premiéra školního divadelního představení Ještě jednou, profesore. Informace k organizaci výuky si můžete přečíst zde. celý článek

Divadelní představení Hon na Jednorožce

Když si přečtete název představení, celkem se leknete a řeknete si, o čem to asi tak bude, když se to má týkat dějepisu. Musíte si všimnout velkého J u Jednorožce, protože to nebylo ledajaké povídání o jednorožci jako zvířeti, ale divadelní představení věnované panu Luboši Jednorožci, který je proslulý svým útěkem z pracovního tábora v Jáchymově. Veřejné bezpečnosti tak utíkal celých devět měsíců a poté byl dopaden při pokusu o ilegální přechod hranic a byl odsouzen na 28 let, ale v roce 1960 byl propuštěn na amnestii. Divadelní představení nás velmi překvapilo, vůbec jsme netušili, že to bude pojato tak zajímavě. Do představení byly totiž zapojeny jak živá hudba, tak stínohra, tak úryvky básní. Poté pro nás byla připravena hodinová debata, kde nám bylo vysvětleno, nejen jak fungovala měnová reforma v roce 1953, ale i jak probíhal život v 50. letech u nás. celý článek

Drážďany - pokyny k exkurzi

V úterý 3. 12. 2019 jedeme na exkurzi do Drážďan. Sraz u školy je v 7:00 hod. Odjezd od školy v 7:15 hod. U autobusu budeme kontrolovat platný OP nebo pas, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku připojištění léčebných výloh do zahraničí. Každý bude mít s sebou připravený referát, svačinu, pití, kapesné (minimálně 15 eur), deštník nebo pláštěnku. Budeme dlouho venku, teplé oblečení a boty, rukavice, šála, čepice jsou nutností! Do Kralup se vrátíme cca v 18 hodin. celý článek

Krajské kolo košíkové dívek

V Nymburce se ve čtvrtek 28. listopadu konalo Krajské kolo košíkové dívek. Tak jako minulý školní rok se ho družstvo dívek naší školy také zúčastnilo. celý článek