Příběhy našich sousedů

  1. 9. 2020 se skupinka studentů z naší třídy (Tobiáš Bozděch, Karolína Nováková, Adam Šťastný, Nela Žambůrková - bohužel na tomto výletu nebyla nepřítomna Nikola Klečková), která již od minulého roka pracuje na projektu Příběhy našich sousedů od organizace Post Bellum společně s pí. prof. Sakalovou se vydala do pobočky Paměti Národa v Paláci Lucerna.

Na pracovní workshop jsme se vydali s cílem dotáhnout naší prezentaci do konce a ještě ji vylepšit. Setkali jsme se tam s redaktorem Českého rozhlasu, který nám pomohl, jak zpracovat naše informace a úryvky z rohovoru, stejně tak nahrát doplňkové komentáře.

Nejdříve jsme pracovali se scénářem, který jsme si předem připravili a potom jsme ho upravili, aby byl co nejlepším. Chtěli jsme příběh, který vyprávěl o třiadevadesátileté mistryni ve stolním tenise Elišce Krejčové, její kariéře a životě a naším cílem bylo, předat co nejvíce a v tom nám pan editor velice pomohl.

Poté jsme se přesunuli na nahrávání doplňkového textu mezi úryvky rozhovoru s pí. Krejčovou. A náš pracovní výlet jsme zakončili v cukrárně Světozor.

  1. 10. 2020 by se měla konat hromadná prezentace všech projektů v ZŠ Třebízského v Kralupech. Jenže kvůli aktuální situaci nejspíš budeme naší prezentaci filmovat. 

    Pokud se ale tato akce konat bude, tak vás všechny srdečně zveme, přijďte se na všechny prezentace podívat!

                                                                         Karolína Nováková, 5G