Jak náročná je někdy role organizátorů si na vlastní kůži vyzkoušeli student prvního ročníku Jakub Martinák a čtvrťák Šimon Kollár. S podporou Studentského parlamentu uspořádali historicky první školní turnaj v počítačové hře CS:GO. Navázali tak na úspěšný turnaj v League of Legends, který katapultoval na půdě Dvořákova gymnázia ke sklonku loňského roku třeťák Radim Novák za pomoci Jakuba Martináka a Patrika Sabolčíka.

„Organizace zápasu nebyla úplně ideální, protože jsme turnaj v této hře dělali poprvé. Lidé byli špatně instruováni, a tak se celý průběh zápasu zpomalil. Také jeden ze sedmi přihlášených týmů vůbec nedorazil a musel být změněn celý program během několika minut,“ přiznává za organizátory Kuba. Komplikace na startu se nicméně podařilo překonat a zápas se nakonec odehrál za účasti šesti týmů. Na prvním místě se umístil tým Valorant, na druhém OldDogs a na třetím místě stanuli PROGS.

Organizátoři se netají svými plány překročit hranice katastru a uspořádat meziškolní turnaj. Kuba a Šimon momentálně jednají se studentským parlamentem vrchlabského gymnázia o podobě možného klání, od kterého si mimo jiné slibují, že umožní hráčům z různých škol se seznámit, pobavit a poměřit zkušenosti. „Do budoucna to může nejen nám, ale i škole přinést různé druhy spolupráce,“ doufá Kuba.