... a že tam usnu, ale opak byl pravdou. (Alex Doboš)
Ve středu 16. 11. se žáci 4. G vydali na představení Hon na Jednorožce do divadla Minor. (Eliška Hamrová) Představení bylo na způsob stínohry kombinované s hraným divadelním projevem. (Markéta Šebelová) Přímo na jevišti se nacházela živá kapela, skládající se z bubnů, kláves, kytary a basové kytary (Veronika Sáblová).

V představení se odehrával příběh z 50. let minulého století, kdy se každý bál, co ho čeká. (Lenka Dobešová) Někteří čekali, že se objeví opravdový jednorožec (Klára Linhartová). Z hlubin a temnoty se vynořili pohraničníci s maskami vlků. Začali pobíhat sem a tam a začal hon na Jednorožce. Jednorožec byl nevinný chlap, co ze začátku pomohl paní (která utíkala přes hranice) s kuframa (Fanda Kobza). Jednorožec běží/krajinou smutku/zbraň míří na dohled (Eliška Hamrová).

"Seděl jsem ve vězení a zíral do prázdné zdi, proč tu jsem? Co špatného jsem udělal? To naše společnost klesla až tak, že pomoc nebohé ženě se trestá? Chtěl jsem být užitečný a oni mě zavřou, pryč od mé milé. Nezůstanu tu! Uteču! (Klára Sitařová) Muselo to být hrozné, asi bych si připadala jako nějaká věc. Jen figurka na šachovnici, která z ní nemůže uniknout (Kája Kosnarová) Luboš tedy z vězení utekl a pokusil se dostat přes hranice. Život mu strasti přichystal/a když vše se zdálo dobré/do vězení šel podruhé. (anonym) Co všechno jsem udělal/pro lásku k ženě i vlasti/stejně jsem skončil v táboře. (Agáta Martínková) Většina z nás nemá nejmenší tušení, jak se máme dobře a že můžeme být rádi, že nás nic takového nepotkalo. (Lukáš Mohrmann) I přes těžké mládí se pan Jednorožec dožil vysokého věku v Americe. (Matouš Řeřicha)

Seděli (jsme) tam/klidně pozorující/hrůzy historie. (Natálie Jakeschová) Příběh strašný i krásný byl.(Kačka Vašicová)

Zamyšlení nad našimi možnostmi/Nad těžkostí života minulého/ naše svíčky na Národní stále hoří. (Jirka Janda)

Bylo to strašné/věděl jsem to/teď i viděl. I formou hry/trochu jinak/přejel mráz po zádech. (Jan Procházka)