Sedět doma, nic nedělat a cítit, jak naše tělo pomalu uvadá - to je smutná realita mnoha studentů naší školy! Ve Studentském parlamentu jsme si společně s vedením školy řekli, že to by už stačilo . Začali jsme přemýšlet nad tím, jak bychom mohli motivovat ochablá těla k pohybu a ta, co se již pravidelně hýbají, pořádně odměnit. Přišli jsme s novou a, jak jsme zjistili, v celém našem okolí naprosto unikátní soutěží/hrou/závodem/dobrodružstvím - DG RACE.

DG RACE je zaměřen na tři aktivity chůzi, běh a cyklistiku. Za jejich plnění dostávají účastníci body, díky kterým se později mohou ucházet o zajímavé ceny. Body přepočítáváme následovně:

1 km v chůzi = 1 bod

1 km v běhu = 2 bod

1 km v cyklistice = 0,5 bod

Tak jako tak platí, že čím více úsilí a kilometrů, tím více bodů. Soutěží se hned v několika kategoriích - jednotlivci, třídy, ročníky a týmy. V každé z nich máme pro vítěze připravené různé hodnotné ceny (a to nejen v otázce peněz, v sázce jsou i různé výlety a odměny ve škole).

To ale není vše - přáli jsme si, abychom mohli poskytnout i nějaký netradiční zážitek v podobě poznávání zajímavých míst v okolí našeho města. Po celém regionu Kralupska (a ještě dál) jsou rozmístěny takzvané checkpointy, za které mohou účastníci získat bonusové body. Nalézt je však není tak snadné, směřují k nim hádanky, které je potřeba vyřešit. A rádi bychom upozornili, že se nejedná o žádné luštěnky pro předškolní děti. Zároveň si nemyslete, že jsme troškařili s místy jako je nábřeží nebo zámek Nelahozeves, která všichni tak dobře známe. Při vybírání lokací pro checkpointy jsme hledali skutečné perličky...

Společně s prof. Kneblíkem jsme vytvořili jednoduchý systém formulářů na Zápis aktivit a Zápis kódů z checkpointů. Stačí vždy jen vyplnit velice rychlý formulář a výsledky se hned automaticky s přepočtem na body zařadí do tabulky Výsledky soutěže, kde můžou všichni sledovat průběžné pořadí. Soutěží se ve čtyřech kategoriích - jednotlivci, třídy, ročníky a týmy (pro ně je nutná samostatná registrace). Vše je podrobně vysvětleno v Pravidlech soutěže a také v krátkém Tutorialu.

DG RACE se slavnostně spustí ve středu 14. dubna v pravé poledne. Do té doby budou některé přiložené dokumenty nedostupné. S odbitím dvanácté, se však všechny souboru uvolní a klání může začít.