Dárky pod stromeček dětem z kralupské nebo roudnické charity už v minulých letech věnovala dlouhá řádka studentů i učitelů Dvořákova gymnázia: autíčka, nádherné panenky, plyšáky, puzzle, ale i různé trvanlivé dobroty, hry, sluchátka nebo třeba skateboard či koloběžku... I letos máte možnost vybrat si dítě a splnít mu vánoční přání, o kterém by si bez naší akce mohlo nechat leda zdát. Seznam dětí z Kralup se tentokrát prodloužil ještě o pár dětí z Ukrajiny, které se zatím nemůžou bezpečně vrátit domů.

Jak můžete pomoct? Postup je jednoduchý a nezabere moc času. V seznamu si vyberete dítě/děti, které chcete obdarovat. Vyplníte krátký formulář a do jednoho dne Vám rezervaci potvrdíme. Pak máte do 9. prosince čas dárek pořídit, zabalit a donést do sběrného místa v Riegrově ulici (tam, co sídlí kavárna Rígrovka) - anebo i k nám areálu jazyků. Můžete přidat fotku, obrázek, přáníčko, vtip něco osobního nebo vlastnoručně vyrobeného, děti to vždycky moc potěší a bývá kolem toho legrace. Zbytek zařídí organizátor sbírky a pracovnice charity, které krabice rozdávají při charitních besídkách. No a nejpozději po Vánocích Vám pošleme fotky z besídky nebo předávání...

Ze škol se letos už zapojily třídy ze ZŠ Veltrusy a ZŠ Komenského Kralupy, od nás se hned první den přihlásily tradiční dárkyně - kolegyně profesorky se svými rodinami, kterým moc děkujeme. Pokud máte dotazy, napište na vanocnikrabice@gmail.com anebo se zastavte v areálu jazyků u K. Vitochové. Všem dárcům velké díky!