Zdravím všechny studenty,

rád bych vám představil jeden z prvních projektů parlamentu v tomto roce. Jako i minulý rok, tak i letos pro vás parlament připravil online burzu učebnic. Tento projekt měl mezi studenty v minulém roce velký úspěch, proto jsme se rozhodli ho připravit i letos. Někteří studenti ví, jak burza funguje, někteří ale moc neví, proto vám ve zkratce tento projekt přiblížíme.

Online burzu učebnic jsme minulý rok připravili pro studenty, kteří si potřebují koupit nějaké učebnice, ale nevědí kde. Bylo to uděláno online formou, protože to za nás bylo přehledné, příjemné a snadné. V loňské burze bylo přihlášeno 227 učebnic, což je velmi velké množství, mezi kterými si studenti mohli vybrat.

Všechny potřebné informace už nyní máte ve své mailu, kde máte dokument se všemi našimi radami, formulář k prodeji učebnic a také tabulku učebnic k prodeji. Všechny tyto dokumenty přikládám i k tomuto článku. Krátce ale popíšu význam burzy a jak funguje.

Do online burzy přihlašují studenti pomocí formuláře své učebnice, které už nebudou potřebovat a chtějí je prodat. Všechny přihlášené učebnice jsou zaznamenány v tabulce učebnic k prodeji. V tabulce si ti studenti, kteří si chtějí koupit nějakou učebnici, vybírají podle ceny a stavu učebnice. Celý prodej pak ale už jde mimo parlament, to si každý student řeší sám. Když máte o určitou učebnici zájem, kontaktujte studenta, který danou učebnici prodává a domluvte se na předání. U každé zaznamenané učebnice bude i email studenta, který učebnici prodává. Je zde tedy několik možností, jak studenta oslovit, buď můžete pomocí emailu, sociálních sítí nebo pokud studenta znáte, můžete se domluvit přímo ve škole.

Děkuji moc za přečtení tohoto článku, doufám, že se vám to bude líbit, a že najdete to, co hledáte. Přeji hodně štěstí prodávajícím i kupujícím.

Za studentský parlament
Martin Elznic (3.P)

 

formulář:
https://docs.google.com/forms/d/1BEKJpvqvlDR1u3CSalHFCgC7VRXNSeDWmnsC7kLK4KA/edit 

dokument s radami:
https://docs.google.com/document/d/105H2iZU1nhxXwp6nODsRVTJW4FIR44Hyvu1G6uSwdzg/edit

tabulka s učebnicemi:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5aybZBymInPFJNBkOJbBwoIDkURFhD6pEC0zBx2pw/edit#gid=193494659