Stejně jako olympijské hry v Tokiu se posunuly na léto 2021, posunul se i náš zahraniční zájezd do hlavního města Dánska.

V týdnu od 27. 9. do 2. 10. 2021 se uskutečnil dlouho odkládaný zájezd do Kodaně. V pondělí brzy ráno se části tříd 8.G, 7.G a 3.S sešly před budovou Hlavního nádraží v Praze a vydaly se autobusem směr Kodaň. Po dlouhé cestě, která zahrnovala i trajekt, jsme se ubytovali v našem hotelu v centru města. Na první pohled nás zaujaly cihlové, ale i pestrobarevné domy podél kanálů, a zdejší nejpoužívanější dopravní prostředek - kola, která stála doslova na každém rohu. Samozřejmě zde byla i možnost si je vypůjčit a projet se, což někteří z nás během týdne vyzkoušeli.

Na programu jsme měli návštěvy památek, náměstí, obchodů, parků. Někteří z nás se vydali vlakem přes úžinu Öresund do švédského města Malmö s nejvyšší budovou ve Skandinávii - Turning Torso. Druhá skupinka vyrazila na Hamletův hrad Kronborg.

Nevynechali jsme ani botanickou zahradu, akvárium, palác Amalienborg, který je sídlem dánské královny Markéty II., ani oblíbenou sochu Malé mořské víly. Po večerech jsme se pak procházeli městem a ti dobrodružnější z nás měli možnost zakusit i místní kuchyni.
Počasí nám docela přálo, i když dešti jsme se nevyhnuli. Plavky většiny z nás zůstaly bezpečně v kufrech, ale našli se i tací, kteří zakusili mořské vlny. Některé dny si vyžádaly teplé bundy a kabáty.
I přes to nás všechny Kodaň příjemně překvapila a věřím, že to nebylo naposledy, kdy jsme se sem podívali.

Veronika Seyfriedová, 8.G