V pondělí 11.12 2023 jsme se jako celá třída 3.S vydali na dlouho připravovanou dvoudenní exkurzi do hlavního města Rakouska, Vídně. Naše cesta začala již brzy ráno, kdy už byla část z nás na cestě do Kralup. Následovala jízda vlakem na hlavní nádraží v Praze a poté už jsme nasedli do autobusu směrem Vídeň. Cesta trvala zhruba 4 hodiny, kdy nemálo z nás využilo možnosti dalšího spánku. 

Naše dvoudenní dobrodružství jsme začali procházením uliček města s jedním hlavním cílem – objevit výjimečné chutě a krásy této evropské metropole. Naše cesty nás zavedly skrz bohaté kulinářské zážitky, kde mnozí z nás ochutnali nejen tradiční vídeňský řízek, ale i rozmanité dezerty a teplé nápoje v útulných kavárnách.

Nemohli jsme pominout ani historické klenoty, které Vídeň nabízí. Hofburg, s jeho vznešenou atmosférou, nás zavedl do minulosti, zatímco umělecká galerie Albertina nás ohromila svou  sbírkou o které jsme se dozvěděli při referátech spolužáků. Procházka kolem Rathausu a pohled na Belvedere nám připomněly bohatství kulturního dědictví tohoto města.

S blížícím se vánočním obdobím jsme se večer ponořili do magie vánočních trhů. Mnoho světýlek, vůně trdelníku a atmosféra tohoto místa nás okouzlily. Na trzích jsme si dopřáli nejen kulinářské pochoutky, ale také jsme si prohlédli ručně vyráběné suvenýry, které dodaly naší cestě autentičnost.

Studenti 3.S

--------------

Celá naše třída navštívila 11.-12. prosince hlavní město Rakouska, tedy Vídeň. Jednalo se o jazykově-zeměpisnou exkurzi s paní profesorkou Novákovou a naší třídní, paní Klozovou. Jeli jsme brzy ráno z hlavního nádraží v Praze autobusem přímo do Vídně. Hned po příjezdu jsme zakoupili dvoudenní jízdenky na MHD, s vědomím, že budeme často cestovat místní dopravou. Začátek našeho objevování jsme započali v samotném středu Vídně, tedy na Stephansplatz, kde jsme si rovnou také sehnali oběd. Po občerstvení jsme pokračovali v obdivování vídeňských památek, na které měly skupinky připravený projekt, představující konkrétní památku. Kolem páté hodiny odpolední jsme dorazili na ubytování, kde proběhla krátká pauza a na naše přání jsme jeli na slavný Prater. Poté jsme se vrátili na hostel a šli spát, natěšeni na další den. Ráno jsme posnídali v hostelu a v 10 vyšli se všemi věcmi do města. Prohlédli jsme zbytek památek a
vyčerpaní jsme pozdě odpoledne, opět autobusem odjeli domů. Myslím, že mluvím za celou třídu když řeknu, že jsme si výlet velmi užili.

Student 3.S