V rámci Dnů za školou jsme se letos vydali i do pražských zahrad. Začali jsme pondělním výletem do Vrtbovské zahrady. Byl by ale hřích, kdybychom po cestě nenavštívili také Valdštejnskou zahradu. Dozvěděli jsme se leccos o Albrechtu z Valdštejna, objasnili si termín grotta, minuli jsme budovu Senátu a nakonec přes Malostranské náměstí dorazili k cíli.

Vrtbovská zahrada je opravdu unikát. Poté co jsme vystoupali až nad nejhořejší ze tří teras, na vyhlídkovou plošinu, jsme byli okouzlení neobvyklým výhledem na Prahu, což ještě umocňoval výklad pana profesora. Pak jsme měli prostor, abychom se mohli sami podívat do všech částí zahrady, k voliéře i do galerie.

Oproti předpovědi nám druhý den počasí také přálo, a tak jsme podle plánu vyrazili do Palácových zahrad pod Hradem. Na svazích pod ním byly budovány různými šlechtickými rody v průběhu 18. století. Zajímavostí je, že byly využívány jak k okrase, tak k užitku. Lze zde najít ovoce, zeleninu, vinice a dokonce skleníky s citrusy. Ze zahrad je samozřejmě opět nádherný výhled na Prahu, ale největší dojem na nás udělala jejich tajuplnost plná schodišť, altánků, průchodů, tunýlků i romantických zákoutí.

Třetí den nám prohlídku Petřína překazil hustý déšť, takže jsme raději byli ve škole, kde se část z nás přidala ke skupině deskových her a většina pomáhala s úklidem knihovny.

Moc děkujeme za hezké vycházky a na závěr přidáváme jednu větu ze zpětné vazby:

"Nikdy jsem si nemyslel, že zahrady mohou být tak zajímavé. Tyto dny za školou mi však dokázaly opak."

Studentky 3.G