Z prvu jsem nevěděl, co mám čekat od Španělů a hlavně jsem nevěděl do jaké rodinu budu přiřazen. K mému milému překvapení byla moje rodinka starostlivá a ta nejlepší, kterou jsem si mohl přát. Byli jsme všemi v Barceloně přivítání otevřenou náručí. Společně se třídou jsme měli možnost poznat turistické velkoměsto se spoustou krásy, kterou nabízí. Tento zájezd nebyl jen o poznávání nových věcí ale také o procvičení jazyka a komunikace. Pobyt ve Španělsku předčil má očekávání.

Nečekala jsem co všechno mi dá výlet do Barcelony… Trénink konverzace v angličtině a to velmi intenzivní, vidět krásy Barcelony, ale to nejlepší je, že mi dal skvělé kamarády. Loučení bylo nejtěžší, ale za chvíli se s nimi zase uvidím až přijedou za námi do ČR. Tímto bych chtěla z celého srdce poděkovat profesorkám za perfektní péči i program. DĚKUJEME!

V Barceloně jsem nepoznala jen krásná místa, ale také skvělé lidi. Rodina, u které jsem bydlela, se ke mně chovala jako bych byla jejich další dcera, a proto pro mne rozloučení s nimi bylo docela těžké. Naštěstí už za dva měsíce přijede má nová španělská amiga sem k nám do Česka.

Původně jsem byl nervózní, prototže jsme nikdy nebyl na týden sám tak daleko od domova, ovšem rodina se mě brzy ujala a starala se o mě jako o svoje vlastní dítě. Výměný pobyt strávený v Barcelone byl týden na který se dá jen težko zapomenout. Barcelona je úžasné město, ovšem povaha a laskovost studentů, rodin a hlavně mého španělského protějšku byla nad ta nejvíce optimistická očekávání.


Pobyt v Barceloně byl podle mého téměř perfektní. Na dobu, kterou jsme v Barceloně strávili tak budem všichni zajisté velmi dlouho vzpomínat, a to jak z hlediska míst co jsme navštívili, tak lidí co jsme potkali. Rozhodně se jednalo i o přínos k naší úrovni angličtiny.


Výměnný pobyt do Barcelony zdaleka předčil má očekávání. Nejenže jsem měla možnost procvičit si svou angličtinu každodenně v praxi a obohatit tak svou slovní zásobu o nové výrazy a fráze, dokonce jsem měla šanci setkat se spoustou nových úžasných lidí a poznat kulturu, historii a zvyky tohoto města.


Zas tak nervozni jsem nebyl, jelikoz jsem se s Xavierem poznal pres zpravy uz dlouho pred nasim odletem. Pohostinost Xaviho rodiny me neskutecne prekvapila jelikoz jsem se citil jako doma a skoro nic mi nechybelo, az na spanek ktereho se nam moc nedostalo. Barcelona se mi libila a urcite bych se tam vratil.


Jestli bych uvést něco, co jsem si odnesl z pobytu v Barceloně, tak by to byla kupa zážitků, na které budu vzpomínat ještě dlouho poté. Moje (příšerná) angličtina byla vystavena stresu, což jí jen a jen prospělo. A jaký byl můj španělský protějšek? Lepšího jsem si vážně nemohl přát.

Extrovertní a ochotní, tak bych charakterizovala lidi, které jsem měla šanci během pobytu poznat. Ne vše sice šlo podle plánu, ale co bylo potřeba, se vyřešilo velmi rychle a efektivně. Tento pobyt rozhodně zlepšil mou schopnost vysvětlovat různé věci v angličtině a rozšířil mou slovní zásobu.


V Barceloně jsem zažila skvělou kombinaci kulturního poznání a jazykového vzdělávání. Pobyt mi dal příležitost prohloubit své znalosti angličtiny a zároveň poznat krásy tohoto města.


Pobyt v Barceloně byl nezapomenutelný. Zažili jsme opravdu spoustu úžasných zážitků. Rodina byla opravdu skvělá, lepší bych si ani nemohla přát.


S celého pobytu bych nemohla být štastnější. Poznali jsme krásná místa a skvělé lidi. Rodina se ke mně chovala moc hezky. Potrénovala jsem angličtinu a celkově se věe povedlo.


Náš týdenní pobyt v Barceloně se nesl ve znamení krásného počasí, milých a přátelských lidí a spoustu krásných zážitků. Ze začátku jsem byla poměrně nervózní, protože jsem moc nevěděla co očekávat nebo jaké to bude, přece jen tohle byla má první zkušenost s programem Erasmus. Každopádně všechny mé obavy byly zbytečné, neboť všechno bylo naprosto skvělé! Všichni naši španělští partneři byli úžasní, stejně jako rodiny u kterých jsme náš týdenní pobyt strávili. Velké poděkování patří našim profesorkám, které s námi celý pobyt strávily.


Z Barceolny jsem odlétala s pocitem, jako bych opouštěla vlastní rodinu. Všichni mi tak přirostli k srdci, že se mi nechtělo domů.


Na tento pobyt budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Nejen díky novým přátelům, zážitkům, a zkušenostem, ale i díky úžasné atmosféře celého města, které samo o sobě byla radost objevovat. Určitě se díky této zkušenosti budu do Barcelony ráda vracet.


Pobyt v Barceloně byl skvělý, moc si vážím této příležitosti. Má hostující rodina byla velmi vstřícná a milá. Viděli jsme spoustu památek, krásných míst a odvezli jsme si spoustu nezapomenutelnýh zážitků z tohoto výletu. Moc se těsím na opětovné shledání s našimi španělskými přáteli.


Během mého pobytu v Barceloně jsem zažil úžasnou kombinaci dobrodružství a jazykového růstu. Na začátku jsem cítil mírnou nervozitu, neboť jsem nevěděl, co mám čekat, ale brzy jsem zjistil, že mě čeká příjemné překvapení. Moje hostitelská rodina mě přivítala otevřenou náručí a péčí, kterou jsem si jen těžko mohl přát. Společně s ostatními účastníky jsem měl možnost prozkoumat krásy Barcelony a okolí. Během mého pobytu se mi velmi zlepšily schopnosti dorozumívání se v cizím jazyce. Díky pobytu jsem měl možnost vyzkoušet si své jazykové dovednosti v reálných situacích. Tento pobyt mi velmi rozšířil obzory a pomohl pochopit tamní kulturu.