Literaturu lze vstřebávat různými smysly. Studenti oktávy se o tom přesvědčili na literárním semináři v anglickém jazyce, který se uskutečnil 13. února v pražské čajovně Maze in Tchaiovna pod vedením univerzitního profesora Milana Štefla. Dříve než se mohli uvelebit v křeslech nad šálkem lahodného čaje a po vzoru literárních salónů debatovat o anglické a americké literatuře, museli oktaváni najít cestu do jedné z mnoha tajných místnosti čajovny a složit vstupní kvíz. V něm se osvědčila nejen znalost dějin, ale i filmových seriálů z dílny Netflix.

Během semináře studenti prošli několika stoletími, rozebírali ukázky z prózy i poezie a hledali paralely s výtvarným umění. Došlo i na skvělá autorská čtení variací na Poeova Havrana a báseň Jen takový vzkaz z pera Williamse Carlose Williamse, divadelní jednoaktovku inspirovanou Pýchou a předsudkem a rapované beatnické pásmo. Posezení nad čajem uzavřela důmyslná příprava online únikových her inspirovaných anglofonní literaturou pro nižší ročníky. Útěk nebude snadný, to je jisté, prozradil nejmenovaný student oktávy. Howl, vlastně Howgh.

 

Akce se uskutečnila za podpory z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, DG Šablony 2019, Z.02.3.68/0.0/0.0/18_065/0014975.