Rádi bychom Vám představili projekt, který jsme dlouho připravovali, a tím je Čtení s autory.

V rámci tohoto projektu budeme k nám na školu zvát české autory, jejichž knížky jsou podle nás zajímavé a inspirativní. V krátkosti vám je teď představím. Účast zatím přislíbili: Jan Rendl, Tomáš Šebek a Erik Tabery.

  • Jan Rendl je cestovatel a napsal knihu 10 000 km pěšky Jižní Amerikou.
  • Erik Tabery je novinář, publicista a šéfredaktor týdeníku Respekt. Napsal například knihu Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše.
  • Tomáš Šebek je chirurg a v rámci projektu Lékaři bez hranic jezdí na zahraniční mise, ze kterých píše takové deníky a ty pak vycházejí ve formě knihy. Mezi jeho knihy například patří Mise Haiti nebo Nebe nad Jemenem.

Literární posezení bude trvat 1,5 - 2 hod. Autor přijde se svou knihou, ze které na začátku přečte krátký úryvek. Pak bude následovat beseda s autorem. Prostor bude i na otázky ke knize nebo k samotnému autorovi.

První čtení proběhne s Janem Rendlem a to 4. října 2021 od 16:30 na půdě DG. Místo konání se ještě upřesní. Určitě ještě před konáním akce obdržíte mail s konkrétními informacemi. Jan Rendl k nám přijede s knihou 10 000 km pěšky Jižní Amerikou, takže abyste byli trochu připravení, můžete si knihu před besedou přečíst. Jelikož mu už ale vyšla i druhá knížka a to 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou, můžete se ptát na otázky spojené i s touto knihou.

Spoustu skvělých autorů jsme oslovili a mnoho dalších jistě oslovíme. Další termíny besed Vám budeme postupně sdělovat.

Každopádně bychom byli rádi, kdybyste v krátkém formuláři v příloze uvedli Vašeho oblíbeného autora nebo osobu, kterou byste rádi na gymnáziu přivítali. Vyplněním formuláře nám také pomůžete odhadnout počet hostů a vybrat odpovídající přednáškovou místnost.

Kdybyste měli jakékoliv dotazy, pište na mail 23pelznic@dgkralupy.eu

Doufám, že Vás připravovaný projekt zaujal, a že se s mnohými uvidíme 4. října na prvním čtení.

Za Studentský parlament,
Martin Elznic (3.P)