Očekávání

Já osobně jsem se na dílnu těšila. Najít příběh mi nedělalo velký problém a říkala jsem si, že mi to mohlo být fajn, trochu si takhle ozvláštnit distanční výuku. (Magdaléna Sakalová)

Moje očekávání nebyla vysoká, bohužel si nepamatuji proč. I přes má nízká očekávání se  program vydařil. (Adéla Šavrdová)

Očekávala jsem od toho hlavně nové informace, zajímavosti a zábavu - a toho všeho se mi i dostalo. (Nora Habová)

Zpočátku některé z nás provázel strach, že to pokazíme, že to nějak pomotáme. Bylo zajímavé vidět, jak klademe důraz na to, aby to, co děláme, bylo správně a abychom někomu jeho příběh nezkazili. (Tereza Lafková)

workshop Během příběhu-Karolína

Průběh

Na workshop jsme se připojovali přes Zoom, což pro většinu z nás bylo něco nového, a tak se někteří nevyhnuli nějakému tomu problému. (Klára Sitařová)

U této dílny byla ta škoda, že byla přes internet. Normálně naživo by to určitě bylo lepší. Byla jsem z ní trochu nervózní, ale lektorky byly příjemné a nakonec si to snad všichni (včetně mě) užili. (Agáta Martínková)

 

Většina příběhů se točila okolo skutečnosti, že když si něco užíváme, utíká to rychle, ale když se nudíme, tak se čas vleče. (Kateřina Vašicová)

Museli jsme vyprávět z perspektivy 1. osoby, někdy to tedy bylo velice vtipné. Došlo také na smutnější a vážnější příběhy. (Jiří Janda)

 

Nakonec jsem byl překvapen z toho, jak naši kamarádi převyprávěli příběhy.

Byl jsem nervózní, že neřeknu příběh správně -  když jsem řekl příběh kamarádovi, 

tak se mi ulevilo. (František Kobza)

 

Někdo si obraz vybral, protože mu něco připomínal, někdo si zase vybral obraz, protože mu do příběhu pasovala barva. (Kornel Paučo)

Vzájemně jsme si své zážitky vyprávěli a spojovali si je s obrazy. Když jsme byli hotovi, prezentovali jsme příběhy ostatním. Nebylo to ale tak jednoduché! Ve dvojicích jsme si totiž příběhy vyměnili a snažili jsme se převyprávět zážitky toho druhého. (Kamila Štropová)

 

Workshop byl zaměřený na plynutí času, empatii, potřebu sdílení, to, jak fungují příběhy… Hlavním úkolem bylo převyprávět příběh toho druhého ostatním. Tím jsme si vyzkoušeli pro většinu z nás novou aktivitu. (Anna Koukalová)

Během příběhu-Nora

Pocity, dojmy, přínos…

Dílna mě překvapila a dozvěděla jsem se víc o spolužácích, vůbec jsem se nemusela ničeho bát, protože program byl zábavný. Jediné, co mi vadilo, že jsem neslyšela příběhy ostatních spolužáků, ale nedá se nic dělat. Také jsem si vzpomněla na jeden svůj příběh, který jsem zatím nikomu neřekla. Také se chci podívat do galerie DOX, ve které jsem ještě nebyla. (Markéta Sakalová)

Jsem ráda, že jsem mohla lépe poznat své spolužáky a spolužačky. Určitě bych tento program všem doporučila a hlavně těm, kteří přišli do nového kolektivu.

(Klára Linhartová)

 

Velmi jsem si program užila, příběhy byly moc zajímavé a každý byl úplně jiný. Jen je škoda, že jsem si nemohla vyslechnout příběhy celé třídy. (Michaela Jurková)

 

Líbil se mi celý koncept, aktivity a vyprávění příběhů za někoho jiného. (Natálie Jakeschová)

 

Bylo velice zajímavé vyzkoušet si mluvit a přemýšlet o zážitku někoho jiného a jiným způsobem. Měla jsem obavy, že to nezvládnu, ale nakonec to bylo fajn. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a moc se mi to líbilo. (Adéla Solárová)

 

Nikdy předtím jsem na takovém workshopu nebyla, ale i tak se mi to velmi líbilo. Určitě to bylo zajímavé a doporučovala bych to zkusit. 

(Ema Jandová)

 

Naučila jsem se, že ne všechno ostatní vždy berou tak, jak to chápete vy, a že záleží na detailech, které příběhy dotváří a dělají z nich něco opravdového. Jsem za možnost workshopu ráda, a přes všechny potíže online prostředí, jako je problém s připojením apod. byl pro mě workshop přínosný. (Kamila Kovandová)

 

Já jsem byla ve dvojici s panem profesorem a musím říct, že se mi pracovalo velmi dobře. Z vyprávění příběhů se vyvinul rozhovor o dětských táborech a o věcech, které s nimi souvisí. Bylo pro mě hrozně příjemné si takhle popovídat s někým, s kým by mě ani nenapadlo, že bychom si měli o tomhle tématu co říct. (Alžběta Svobodová)

 

Celý program byl velmi zajímavý a opravdu jsme se poznali, že “moje modrá není tvoje modrá” a každý si představuje věci trochu jinak. (Veronika Vodičková)

 

Bylo moc zajímavé poslouchat svůj příběh odříkávat někoho jiného a naopak jeho příběh vydávat za vlastní. Workshop mě bavil a určitě bych byla ráda, kdyby bylo podobných akcí víc. (Eliška Žitná)

 

Od programu jsem možná čekala něco trochu jiného, ale i přesto mě zaujal a určitě mi něco dal. Minimálně možnost zamyslet se nad tím, jakou roli v našich životech hraje čas a taky nad významem sdílení osobních příběhů s ostatními. Kromě toho jsme dostali šanci se více sblížit s lidmi, se kterými jinak netrávíme moc času. (Anežka Majerová)

 

Celé se mi to opravdu líbilo. Bylo to, jako kdyby jsem při vyprávění příběhu druhého opravdu byla a zažívala ho.  (Petra Langrová)

 

Došli jsme k tomu, že všichni vnímáme všemožné situace, příběhy, nebo umělecká díla jinak, i když se třeba díváme na to stejné. Každý jsme jiný. (Tereza Lafková)

 

Jsem moc ráda, že jsem se tohoto workshopu mohla zúčastnit. Moc se mi líbí myšlenka, která celou dobu workshop provázela - předávání a vyprávění příběhů dál. I vyprávění příběhu někoho jiného bylo hodně zajímavé a rozhodně to byla nová zkušenost pro mnohé z nás. Workshop byl celkově vážně skvělý a doufám, že ještě nějaký podobný proběhne. (Eliška Karvánková)

Během příběhu Majda