V úterý 13. prosince jsme obnovili tradici obdivování vánočních trhů a krásy Drážďan. Každý rok se němčináři vyššího gymnázia jezdívali kochat Drážďany, nasát kouzlo města s nezapomenutelnou historií a ponořit se do vánoční atmosféry. Tuto oblíbenou tradici bohužel přerušil Koronavirus, stejně jako několik dalších. My jsme měli tu čest, se tam po dlouhé pauze znovu vydat.

Ranní odjezd zkomplikovala neočekávaná sněhová kalamita, která nás zpozdila, naštěstí jen o 20 minut. Prvním zážitkem byl nepříjemný pád dvou spolužáků, kteří neodhadli míru klouzavosti ledu na parkovišti. Budeme jim přát rychlé zotavení naražené kostrče.

Už po pár minutách chůze jsme zjistili, že jedinou naší záchranou bude trojitá vrstva ponožek, však ani ta nakonec nestačila. Zima nás ani zdaleka neodradila od malebných památek, kterým čerstvě napadaný sníh dodal vánoční kouzlo. Každý z nás si připravil krátké povídání o stavbě, již jsme si “dobrovolně” vybrali. Pokud se tak zpětně zamyslím, nebylo to od věci. Až se vydáme do Drážďan znovu, budeme se moct předvést s našimi dějepisnými znalostmi.

Jak se říká: “Láska prochází žaludkem.”, a my jsme si Drážďany opravdu zamilovali. Nejvíce nám chutnaly malé kynuté buchtičky posypané moučkovým cukrem. Dostali jsme jich takovou porci, že už se do nás nic další nevešlo. Samozřejmě rodičům jsme sdělili, že jsme si pochutnali na plnohodnotném a výživném obědu.

Nejlepším zážitkem bylo malé horské kolo, řekla bych věkově tak pro 10leté děti. My však prohlašujeme, že to byly nejlépe utracené peníze. Výlet byl opravdu povedený. Sblížili jsme se svými spolužáky, poznali, jaký je to pocit s nadšením mrznout v mínusových teplotách, využili naše profesionální znalosti německého jazyka a znechutili si výtečné německé cukroví. Drážďany, za rok naviděnou!

Za 2. S, Viktorie Zemanová

 

Besuch von Dresden

Wir waren in Dresden
und es war am Dienstag.
Wir haben Kinderpunsch getrunken.
Es war ein kalter Tag.

Frauenkirche, Schloss und Zwinger
haben wir gesehen.
Hier waren viele tschechische Kinder.
Wir freuen uns auf das Wiedersehen.

němčináři 6.G