2. ročník Filmového festivalu proběhne 18. března 2024 a již teď máte možnost v maximálně 6 členném týmu natočit film (animovaný nebo hraný) a přihlásit ho do soutěže. Pokud tak učiníte, budete mít jedinečnou příležitost podívat se na své dílo na velkém plátně a také zabojovat o první cenu Filmového festivalu, o trofej Zlatého Plecháčka. Přihlašování týmů je možné do 9. února, ať pak máte dostatek času na vytvoření samotného filmu. Filmy budete poté budete zasílat na email Studentského parlamentu do 10. března.

Přihlašování
Přihlašování týmů je možné do 9. února 2024.
Tým se skládá maximálně z šesti členů, z nichž alespoň jeden je student DG. Všichni členové týmu musejí na konci školního roku 2023/24 odpovídat ročníkům osmiletého gymnázia.


Filmy
Filmy mohou být animované i hrané. Hraný film bude v časovém rozsahu od 5 do 15 minut, animace od 3 do 7 minut. Filmy se odevzdávají do 10. března na email studentsky.parlament@dgkralupy.eu.

Filmy nebudou obsahovat společensky a politicky nevhodný obsah (např. rasismus, xenofobie, homofobie, ...) V případě nedodržení tohoto bodu si organizátoři vyhrazují právo na vyřazení snímku. Stejná pravidla platí pro autorská práva hudby atd.

Výhry
Přihlášení dostanou šanci vidět svůj snímek na velkém plátně, první tři místa obdrží grandiózní ceny (např. vstupenky do kina) a výherní tým se může chlubit titulem prvního držitele trofeje Zlatý Plecháček. Také si můžete nechat od kamarádů říkat Velký filmař.

Festival
Mimo promítání bude Filmový festival obsahovat také krátkou besedu s autory. Každý tým tak dostane prostor podělit se s diváky o historky z natáčení či jiné zajímavé fakty o snímku. Dále bude mít obecenstvo možnost zeptat se tvůrců na cokoliv související s jejich snímkem.

Vítěze bude vyhlašovat porota složená ze 4 až 5 lidí, vybraných z různých sociálních skupin.