Aktuálně

Kroužky a kluby při Dvořákově gymnáziu a SOŠE

I letos se můžete přihlásit na celou řadu kroužků a klubů, které budou probíhat na naší škole pod záštitou Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. Přehled kroužků naleznete v sekci Aktivity/Zájmové kluby. celý článek

Informace k Adaptačnímu kurzu 1.S a 1.P

Třídy 1.S a 1.P se v září zúčastní třídenního adaptačního kurzu v Březové u Třebíče. celý článek

Pozvání na setkání s ambasádorkou a účastníky programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu - DofE

Zveme všechny zájemce o program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu na besedu s absolventkou a ambasádorkou programu, která se podělí o své zkušenosti s DofE. Besedy se zúčastní i naši dofáci. Setkání se koná ve středu 18.9. ve 13:15 v hudebně. celý článek

PŘÍPRAVNÉ KURZY pro žáky 9. tříd NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY důležité sdělení

Dvořákovo gymnázium a SOŠE bude pořádat v případě zájmu z řad žáků základních škol  přípravné kurzy na přijímací zkoušky na čtyřleté studium na školní rok 2020/2021. Kapacita kurzů je již naplněna. Kurzy budou začínat ve středu 6. listopadu 2019 a cena je 1 200 Kč za matematiku a 1 200 Kč za český jazyk. Přihlásit se můžete na oba kurzy, nebo jednotlivě prostřednictvím formuláře: https://forms.gle/KkBs1AoKbcVudXQK8 Přihlášky se přijímají pouze přes formulář, nikoliv telefonicky či emailem. celý článek

pIšQworky - školní kolo

Nekřížkuj jen pod lavicí. Zapoj se i ty do pIšQworek! Ve středu 18. 9. 2019 se na naší škole uskuteční školní turnaj už 12. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2019. celý článek

Výlet 5. G

Naše třída 5. G se ve dnech 5.–7. 9. zúčastnila třídního výletu v Holanech. celý článek

Víkend se studentským časopisem

První víkend tohoto školního roku se pro redakci studentského časopisu Dvořan nesl v duchu pracovního nasazení. celý článek

Běh pro UNICEF

Zástupkyně ředitele SOU Kralupy s na nás obrátila s prosbou o propagaci akce maturantů SOU. Charitativní akce se nazývá Běh pro UNICEF, viz plakátek. Bylo by hezké, kdyby se této akce zúčastnili i naši studenti. Děkujeme celý článek

Prachy jsou krásná věc

S penězi se dá naložit různě. To platí i pro peníze poskytnuté studentským parlamentem na granty, které slouží k zvelebení prostředí ve škole. Díky jednomu takovému grantu a nadšení Báry a Helči z třetího ročníku se dříve strohá učebna jazyků proměnila k nepoznání. celý článek

Změna rozvrhu v pondělí 9. 9. 2019

Ředitelství Dvořákova gymnázia a SOŠE v Kralupech nad Vltavou informuje, že v pondělí 9. 9. 2019 bude z důvodu školení členů pedagogického sboru upraven rozvrh. Učí se pouze třídy 1. G – 4. G, 1. S a 1. P podle upraveného rozvrhu, který naleznete v Bakalářích a na webu školy. Sekunda nemá odpolední plavání. Ostatní třídy se doma připravují na opakování látky loňského roku či pracují na zadaném úkolu. celý článek

Prváci se neztratí! :-)

Program druhého dne ve škole si pro naše prváky připravil studentský parlament. Proběhla beseda, prohlídka školy, nutné papírování, ale i dvě hry na zahradě školy. celý článek

Pojďte pane, budeme si hrát

Seznamovací škola v přírodě primy a septimy je v plném proudu a dle očitých svědků probíhá v dobrém rozmaru a veselí. Program zahájily seznamovací hry, díky nimž si již několik dětí pamatuje jména všech účastníků. celý článek

Přijďte na (literární) degustaci

Jednou z novinek, který pro vás připravil letošní školní rok, je knihovnička s anglickojazyčnými knižními tituly. Zabořte se pohodlně do pohovky, ochutnejte z četby a ke knize si dejte třeba anglický černý čaj. celý článek

Týden mezinárodní kuchyně

Ochutnali jste už ruskou, španělskou, francouzskou, německou nebo anglickou kuchyni? V týdnu od 16.9. k tomu budete mít příležitost v naší školní jídelně. Paní kuchařky nám na „dvojku“ připraví jídla typická pro země, jejichž jazyky se na naší škole vyučují. celý článek

Pozvánka na víkend se studentským časopisem

Redakce studentského časopisu je každým rokem aktivnější a soudružnější. Abychom byli letos ještě lepší čtenářům přinášeli častější a lepší články, uspořádáme hned první víkend školy, tedy 7. a 8. září, naší vlastní akci! celý článek

Zahajovací piknik

Nový školní rok zahájíme v pondělí 2. 9. 2019 v 9.00 na zahradě školy opět piknikem. Uvítáme nové učitele a studenty prvních ročníků, posvačíme a popovídáme... Výuka podle rozvrhu začne v úterý od 3. vyučovací hodiny. Od 8.00 budou třídnické práce v kmenových učebnách. Pouze 1.S a 1.P se začnou učit až ve středu. Rozvrh naleznete na webu školy v sekci Rozvrh. celý článek

Dny za školou v Tatrách

Studenti z tercie navrhli a naplánovali výlety po slovenských Tatrách. Cestovní kancelář V-tour nám zajistila dopravu a ubytování. Pod vedením milé průvodkyně Veroniky jsme zvládli projít kolem Popradského a Štrbského plesa, navštívit arboretum v Lomnici, bobovou dráhu, projít ze Skalnatého plesa na Hrebienok a ještě dál... celý článek

Cyklopřejezd Krušných hor

Říkali jsem jim Krušnohorky a Krušnohorci. Byli všichni z primy, veselí, upovídaní, milí, odolní. Vytvořili prima partu. Bylo horko, buď jsme stoupali, nebo klesali, horský terén byl neúprosný. O to trvalejší vzpomínky zůstanou. celý článek

Dny za školou Vídeň

5 denní poznávací výlet do Vídně celý článek

Dny za školou - Rock Camp

V letošním roce si v rámci Dnů za školou přišli na své i milovníci rockové hudby a aktivní muzikanti. Právě pro ně byl určen historicky první Rock Camp. celý článek