Zájmové kluby

Kluby a kroužky při DG a SOŠE

Zájmové kluby fungují pod záštitou Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s.. Tyto kluby a kroužky jsou místem k setkání se zajímavými lidmi, je možné v nich sportovat, relaxovat a netradičně se vzdělávat. Kromě spotovních aktivit jsou zde oblíbené kluby umělecké, jazykové i nevšední.

Navštěvovat je můžou současní studenti DG a SOŠE, absolventi i přátelé naší školy. Většina klubů probíhá pravidelně, některé aktivity jsou organizovány jen několikrát během školního roku.

Ve škole mohou studenti a vedoucí klubů využívat studentskou klubovnu, která byla vybudovaná v rámci mezinárodního programu Klub-NET s podporou Nadace rozvoje občanské společnosti. Současné volnočasové aktivity navazují na činnost studentského klubu DoGa, který v minulých letech při škole působil.

Další nepravidelné a volnočasové aktivity

Nepravidelně se budou stejně jako loni uskutečňovat CESTOPISNÉ PŘEDNÁŠKY a BESEDY S UMĚLCI A VÝZNAČNÝMI OSOBNOSTMI. 

 

Školní rok 2019/2020

Vážení studenti, milí zájemci,

i v letošním roce otevíráme na naší škole volnočasové aktivity podporující rozvoj (nejen) mládeže v různých zájmových oblastech. Letos si můžete vybírat z následující nabídky:

 

SBOR DG
středa 13.00 - 15.00
p. prof. Hrdinová
hrdinova@dgkralupy.eu

Hudba člověka provází už od nepaměti. Možná jsi právě ty jedním z těch, u kterých se stala nedílnou součástí tvého života. SBOR DG je tedy právě pro tebe. Nacvičuje každou středu od 13 do 15 hodin. Ve svém repertoáru má především vlastní tvorbu, české a světové hity a evergreeny populární hudby za doprovodu kapely. Pravidelně pořádá vystoupení pro veřejnost 

a školní akce, např. vánoční a velikonoční koncerty na Staroměstském náměstí v Praze, Musicfest, Lednový underground, Majáles a další. Zpívá pro charitativní účely, jako například pro Kapku naděje a dětské školičky Smíšek. No nezní to báječně? Tak nažhav své hlasivky 

a přihlas se k paní profesorce Hrdinové v kabinetu hudební výchovy hned vedle jídelny. Nejen ona, ale celá škola se už těší na tvá vystoupení.

 

ROBOTIKA A 3D TISK
středa 14.00 - 15.30
p. prof. Popová a Jan Vochomůrka
popova@dgkralupy.eu

Zní to trochu sci-fi, nemyslíš? Ale nemáš se čeho bát. Na kroužku se naučíš vše od úplných základů až po programování vlastních robotů. Je to skvělá příležitost, jak se něco naučit 

v tomto dnes už tak důležitém oboru a to navíc hravou cestou. Věděl jsi také, že má naše škola vlastní 3D tiskárnu? Právě zde si ji budeš moct vyzkoušet a naučit se s ní zacházet. 

K dispozici budeš mít i mnoho komponentů na sestavení vlastního lego robota, pak ho naprogramuješ a vesele s ním můžeš dojet třeba až do Robosoutěže ČVUT. Kroužek se koná každou středu od 14 do 16 hodin. Pokud se tedy alespoň trochu zajímáš o techniku, zkus se přihlásit k paní profesorce Popové, tu nalezneš buď v kabinetu výpočetní techniky nebo v zástupcovně. Kroužek už dnes ale vede náš bývalý absolvent Jan Vochomůrka.

 

KERAMIKA
čtvrtek 16.00 - 19.00
p. Klára Vondrová
klaravondrova@tiscali.cz

Na výtvarné tvoření samozřejmě nesmíme zapomenout. Na naší škole máme vybavenou keramickou dílnu, která nejen že se využívá v rámci hodin výtvarné výchovy, ale paní Vondrová zde každý týden vede i kroužek keramického tvoření. Je to báječné uvolnění v dnešním uspěchaném světě - zklidnit dech a nechat své dlaně jemně modelovat úžasná umělecká díla 

z hlíny. Tento kroužek už tradičně navštěvuje mnoho externích členů, rádi však přijímají 

i někoho z řad našich studentů. Koná se pak každý čtvrtek od 16 do 19 hodin. Kroužek vede paní Vondrová, která však na škole už neučí. Její kabinet bys tedy hledal marně, ale v případě zájmu ji můžeš kontaktovat na e-mail klaravondrova@tiscali.cz nebo volat na tel. 725 538 148.

 

KROUŽEK PALIČKOVÁNÍ
úterý 17.00-19.00
p. 
prof. Junášková
junaskova@dgkralupy.eu

Lákají-li tě rukodělné práce jako paličkování, pak neváhej kontaktovat p. prof. Junáškovou a přihlas se na kroužek paličkování.

 

DESKOVÉ HRY
středa 13.45 - 15.15 (začátek během října)
p. prof. J. Nováková
jana.novakova@dgkralupy.eu

Deskovky snad každý hraje už od školky. A proč taky ne? Vždyť je to přece skvělá možnost, jak si užít trochu zábavy s přáteli. Zasednout ke stolu, postavit hrací plán a kostky jsou vrženy! Paní profesorka Nováková je na hry expertka na slovo vzatá. Nejen, že si s ní osvěžíš klasiku jako dámu, ale všechny nás vždy překvapuje, s jakou zajímavou hrou přijde. Pokud si tedy myslíš, že už tě nic nepřekvapí, tak věř, nezažil jsi kroužek deskových her. Jestli máš tedy chuť vyzkoušet si něco nového, co jsi dost možná ještě nikdy nehrál, přihlas se paní profesorce Novákové v kabinetu matematiky nebo Radimovi Novákovi z 2.A, který pomáhá celý kroužek vést.

 

FRANCOUZŠTINA
bude upřesněno
p. prof. Vitochová
vitochova@dgkralupy.eu

Oui, je parle français! To je věta, kterou budeš moci radostně zvolat po příjezdu do Paříže, města lásky a umění, po absolvování tohoto překvapivě zábavného kroužku. Pro někoho totiž jazyky nebývají to pravé ořechové a co teprve francouzština, na které si už mnozí vylámali zuby, ale věř mi, že pokud jsi tento případ, nemáš se čeho bát. Hodiny probíhají v poklidném duchu a navíc si užiješ i spoustu her. Jestli tomu stále moc nevěříš, nevadí, přijď si zkusit pár lekcí a uvidíš. Stačí kontaktovat paní profesorku Vitochovou v areálu jazyků.

 

BOJOVÉ SPORTY
neděle odpoledne (začátek počátkem října)
Pavel Vorel
pavelv45@seznam.cz

Nedělní odpoledne patří na naší škole bojovým sportům. Hlavním stylem, se kterým se můžeš seznámit, je starobylé Tchai-Tchi a to v jeho bojové variantě. Nejprve je ale cvičení zaměřeno na nabrání fyzické kondice, aby všichni mohli náročné cvičení zvládnout. Následují základní techniky úderů, kopů a krytů. Jelikož se v klubu scházeli i tací, co už déle cvičili nějaký jiný bojový sport, dnes tu už nechybí i ukázky Jiu-Jitsu, základy sebeobrany, boj na zemi a se zbraněmi nebo karate. Boj není projev násilí, boj je umění. A o tom tě přesvědčí právě Pavel Vorel, náš bývalý absolvent. Určitě neváhej ani vteřinu přihlásit se k němu na email pavel45@seznam.cz nebo přes pana profesora Kusáka, kterého najdeš tak trochu kdekoliv.

 

STUDENTSKÝ ČASOPIS
nepravidelné scházení vedené šéfredaktorkou časopisu
p.prof. Láchová
lachova@dgkralupy.eu

Jedním z projektů, který je podporovaný z grantů Studentského parlamentu, je studentský časopis Dvořan, který před nedávnem oznámil svůj velký comeback. Je to skvělý způsob, jak se již na střední škole věnovat žurnalistice, a proto si myslíme, že má opravdu smysl. 

Redaktorský tým je složen z mnoha různých osobností, a tak není divu, že i v Dvořanovi můžete najít články na všelijaká témata - od novinek na škole, představení zajímavých studentů přes rozhovory s profesory až po vtipné ankety pro pobavení.

Celý časopis má na starost šéfredaktor/ka, který/á dohlíží na práci celé redakce. Samozřejmě jsou však nejdůležitějším článkem samotní redaktoři, kteří píší všechny články a jsou srdcem celého úspěchu. Korekturu zajišťují studenti více zběhlí v českém jazyce a zároveň i jedna z paní profesorek.

Jedná se o výjimečnou příležitost zjistit něco o fungování časopisu a získat nějaké zkušenosti v oboru žurnalistika. Zároveň vás nebude svazovat žádná cenzura (kromě školního řádu) a tak se můžete rozepsat o čem budete chtít.

Pokud tě tato příležitost zaujala, tak neváhejte a kontaktujte šéfredaktora/ku nebo někoho, o kom víte, že je v redakci. Určitě nebude problém vás přibrat do týmu.

 

ŠACHOVÝ KLUB
bude upřesněno
p. prof. Kubíček
kubicek@dgkralupy.eu

Říká se, že tato “královská hra” prý není pro každého. S tímto tvrzením by určitě nesouhlasil pan profesor Kubíček. Šachy se totiž může naučit úplně každý! Jestli jsi je chtěl někdy umět, určitě se přihlas a všechno ti vysvětlí od úplných základů. Ale pokud jsi už šachy někdy hrál, a dokonce bys o sobě mohl prohlašovat, že jsi už zkušeným hráčem, je to možná ještě lepší. Na kroužku ti totiž předvedou mnoho nových triků a strategií, po kterých už budeš naprosto nepřemožitelný. Tak pojď do toho! Přihlas se panu profesoru Kubíčkovi v areálu fyziky.

 

TURNAJ MLADÝCH FYZIKŮ
bude upřesněno
p. prof. Kubíček
kubicek@dgkralupy.eu

Chcete-li poznat badatelské aktivity na vlastní kůži, pak neváhajte kontaktovat p. prof. Kubíčka. Můžete se těšit na úlohy turnaje mladých fyziků a mnoho dalšího. 

 

DIVADLO
plně obsazeno
p. prof. Honický
honicky@dgkralupy.eu

Chceš si zkusit, jaké to je stanout na prknech, která znamenají svět? Máš možnost. Čas od času, když se sejde dobrá parta lidí s nadšením (a trochou talentu), připravujeme divadelní představení. A to nejen pro své spolužáky, ale i pro kralupskou a středočeskou veřejnost. Před třemi lety jsme hráli hru "Dalskabáty, hříšná ves", teď v prosinci nás čeká premiéra hry "Ještě jednou profesore".

 

Více informací ke kroužkům dostante u vedoucích aktivit nebo na jejich mailech.

Přihlašujte se do konce měsíce září. Je možné se přihlásit i během roku.