Aktuálně

Dny za školou 2019

Harmonogram pro přípravu akcí na Dny za školou 2019 Čas V první fázi se budou navrhovat a přihlašovat zájezdy, které vyžadují včasnou přípravu. V druhé fázi všechny ostatní aktivity. Lidé Po konzultaci se studentským parlamentem se ukázalo, že učitelům i studentům nejvíce vyhovuje, když nabízejí akce studenti i učitelé. Místo Tradiční umístění na webu http://dnyzaskolou-dg.aspone.cz celý článek

Paměť národa

Třídy 8G a 4A navštívily dne 8.11. výstavu Paměť národa, která se snaží srozumitelnou formou zpřístupnit veřejnosti individuální svědectví pamětníků významných dějinných událostí. celý článek

Exkurze tercie do Prahy v rámci akce Týden vědy

Ve středu dne 7.11. jsme se vydali s paní profesorkou Sakalovou a paní profesorkou Popovou do Prahy v rámci akce Týden vědy.  Naše exkurze začala ráno srazem na nádraží v Kralupech. Po příjezdu do Prahy jsme se pěškobusem vydali k jednomu z největších stavebních komplexů v Evropě a tím je Klementinum. Stáli jsme na Mariánském náměstí, viděli sídlo Magistrátu hlavního města Prahy, prohlédli si Astronomickou věž a v neposlední řadě jsme se šli podívat do Městské knihovny hlavního města Prahy, kde jsme navštívili výstavu fotografií - Putovní výstava Věda fotogenická. celý článek

týden vědy v UCEEB

Minulý čtvrtek (8. 11. 2018) se žáci chemického semináře (3. ročník) měli šanci podívat do laboratoří UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) v Buštěhradě, které spadají pod správu ČVUT. celý článek

Oblastní kolo pišQworek

Oblastní kolo soutěže v pišQworkách jako každoročně pořádá naše škola. celý článek

Soutěž Informatický bobr

Tradiční soutěž se opět koná na začátku listopadu. Soutěžit se bude v hodinách informatiky i mimo, podle celostátního harmonogramu. Rozpis soutěže na naší škole: celý článek

1G Pravěké dílny v Městském muzeu v Kralupech/Vlt.

celý článek

Exkurze do ZOO Praha

Dne 17. září jsme vyrazili se třemi třídami do Zoo Praha. Využili jsme školní permanentku, která umožňuje vstup za symbolickou částku. V rámci výuky obratlovců studenti zpracovávali podklady pro práci na téma Etologie savců. Úkolem bylo nafotit a nafilmovat typické chování zvířat, soustředili jsme se na savce. Dále jsme vytvářeli pracovní list pro nižší ročníky. Výuka proběhla interaktivní a zábavnou formou, pozorovat zvířata je přece lepší, než si o nich jen povídat. celý článek

Pravidelná schůzka k programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

Zveme vás na pravidelnou schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve středu 7. listopadu po šesté vyučovací hodině a následném obědě ve zhruba 13:30 v areálu cizích jazyků. celý článek

Suplování na pondělí 5.11.2018

V příloze naleznete aktuální platné suplování. celý článek

Naši studenti před mikrofony Českého rozhlasu

návštěva studentů tercie v Českém rozhlasu celý článek

Školní kolo piškvorek

Školní kolo piškvorek 25. 10. 2018 celý článek

3.A v Praze

celý článek

Von Worten wird der Bauch nicht voll

celý článek

Volby do školské rady

Ve středu 17.10.2018 se konaly volby do školské rady naší školy. Z navržených kandidátů zastupující nezletilé a zletilé žáky byly zvoleny do ŠR: Ing. Hana Hurtíková a Dipl. um. Marie Nováková. Celkem bylo odevzdáno 166  volebních lístků, z toho 3 byly neplatné. První zasedání školské rady v novém složení se uskuteční ve čtvrtek 25.10.2018 od 18.00. celý článek

Exkurze 3.G do NTM

Exkurze 3.G do NTM na téma Rudolf II. - Optika celý článek

Druhá schůzka k programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu

Zveme vás na druhou schůzku zájemců o program Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh Award - DofE), která proběhne ve středu 24. října po šesté vyučovací hodině a následném obědě ve zhruba 13:30 v areálu cizích jazyků. Na schůzce probereme vaše osobní cíle a přípravu na dobrodružnou expedici. celý článek

Projektové dny - výzva k vkládání nápadů

Studenti budou mít opět možnost vnést do výuky trochu praxe a zábavy. Jak? Díky Projektovým dnům. Ty se uskuteční v úterý 4. 12. a škola se během nich rozdělí do mnoha menších skupinek, které společně prožijí dopoledne na přednášce, workshopu, besedě, exkurzi… celý článek

Bojíte se rádi? Pak si nenechte ujít halloweenskou literární soutěž

U příležitosti blížícího se svátku Halloween anglické oddělení vyhlašuje literární soutěž. Své anglicky psané dílo můžete přihlásit do tří kategorií: 1. Strašidelná povídka 2. Děsivý komiks (s anglickými bublinami) 3. Záhadný foto příběh (s anglickými popisky) celý článek

Exkurze do hotelu International

Exkurze reálné firmy HollyFood do hotelu International celý článek