V pátek 5. 10. 2018 se na hřišti FK Kralupy 1901 konalo přátelské fotbalové utkání mezi naší školou a SOŠ a SOU Kralupy. Pokračování tradice fotbalových klání mezi dvěma středními školami našeho města se odehrálo v duchu fair play a se vzájemným respektem obou týmů.

V utkání, s přehledem řízeném delegovaným rozhodčím Lukášem Votrubou, jsme hned od prvních minut diktovali tempo hry a snažili se přesnou kombinační hrou vytvářet brankové příležitosti. Motorem našich akcí byla 4členná záložní řada, jejíž hru řídili ze středu nováček Michael Glogas a zkušenější Ondra Koníček. Po krajích neúnavně nabíhali Honza Štryncl a Honza Kebrle, kteří se významně zapojovali jak do útočné, tak i obranné fáze hry. V systému  se dvěma útočníky a rozestavení 4 - 4 - 2 představovali největší nebezpečí pro branku soupeře Lukáš Franěk a Luboš Forro, kteří zakončovali většinu našich útočných akcí. Základním kamenem celé naší hry však byla důsledná obrana, kterou z postu stopera bezchybně řídil kapitán mužstva Jáchym Brázda, se kterým střed obrany jistil Jonáš Ptáček. Tito dva společně s krajními obránci Ondrou Štrosem a Lukášem Psotou bezpečně zastavovali útočné pokusy soupeře a ještě stačili podporovat útok. Na celou hru dohlížel a práci obrany dirigoval z postu brankáře Adam Basl. Vysoké tempo hry jsme mohli udržet díky střídajícím hráčům Lukáši Duchkovi a Jakubu Jarešovi, kteří díky své univerzálnosti mohli naskočit prakticky na kterýkoliv post.

Konečný výsledek nebývá v přátelských utkáních to nejdůležitější, ale pro statistiky dodáváme, že naše družstvo udrželo vítěznou sérii ze vzájemných zápasů a zvítězilo 3:2! Střelci našich branek byli Luboš Forro, Lukáš Duchek a Lukáš Franěk.

Děkujeme týmu za dobrou reprezentaci naší školy a blahopřejeme k vítězství!