Terciáni v Jargeau

V neděli 7. dubna odjížděl od našeho gymnázia autobus se třídou 3. G. Mířil do francouzského města Jargeau. Druhý den nás zde čekalo milé přivítání. Ostatně s 30 žáky a jejich pedagogy  této školy jsme se znali již od podzimu, kdy jsme byli jejich hostiteli. A nepřijeli jsme s prázdnou. Kromě drobných dárků do hostitelských rodin jsme přivezli na ochutnání domácí české buchty od maminek.

V následujících dnech jsme společný čas trávili poznáváním městečka a jeho okolí, sportem, výlety. Poznávali jsme jejich školu a systém školství, život a stravování v rodinách,  vyjeli si na kolech podél řeky  Loiry, zahráli pétanque a karambol, navštívili basketbalový zápas. Všichni byli nadšeni památkami města Orleáns s jeho nádhernou katedrálou, kdy jsme měli možnost vystoupat 250 schodů na její střechu. Zámek Chambord  nás oslnil svojí rozlehlostí a vrcholem byla návštěva Paříže i když tento den nám počasí opravdu nepřálo.

Do školy jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků. Zkrátka, stálo to za to.

Výměna ve Francii by se neuskutečnila bez úsilí K. Vitochové a M. Jelínkové, finanční podpory programu Erasmus+ a Středočeského kraje. Tímto jim děkujeme.

Gabriela Junášková a 3.G