Od pondělí 17. září až do pátku 21. září probíhaly po celé České republice Srdíčkové dny organizované společností Život dětem, která pomáhá nemocným, handicapovaným nebo opuštěným dětem. Dvořákovo gymnázium pravidelně spolupracuje s touto společností a letos to byla naše třída 5.G, která vyrazila do ulic nabízet předměty Srdíčkového dnu. Letošní nabídku tvořili reflexní delfínci, roztomilé magnetky a klasická srdíčka s logem nadace, usměvavým sluníčkem a heslem „Život dětem“.

V úterý ráno jsme se všichni z 5.G sešli, rozdělili se do deseti týmů, vzali si kasičky a tašky s předměty a vyrazili jsme do kralupských ulic, odhodlaní prodat všechno do posledního kusu a pomoci tak co nejvíce dětem. Začátky nebyly lehké. Stejně jako jsme potkávali milé a nadšené maminky s dětmi, tak jsme potkávali i mrzuté a nepříjemné lidi. Nicméně jsme měli své poslání, toho jsme se drželi a překousli jsme i těch několik nepříjemných rozhovorů. Ale stálo to za to. Splnili jsme náš cíl. Zbyly nám jen prázdné igelitky a kasičky s výdělky a hodnotnými dýšky. Dokonce jsme vše prodali ještě dřív, než byl stanovený limit.

Kromě toho, že jsme finančně pomohli dětem, které to potřebují, nám tento den přinesl ještě něco navíc. Vyzkoušeli jsme si, jak chutná dobrovolnictví a že není lehké komunikovat s lidmi a přimět je, aby sáhli do peněženky, ubrali ze svého a dali jiným.

Kateřina Mašková, 5.G