V pondělí 19. listopadu se družstvo našich chlapců vydalo do Nymburka na krajské finále středních škol v basketbalu. Bylo to završení cesty, která začala před 14 dny v Mělníce, kde se náš nově složený tým zapojil do bojů o postup z okresního kola. Vzhledem k tomu, že to byla po dlouhé době první účast chlapeckého basketbalového družstva na podobném středoškolském klání, odjížděl náš tým do Mělníka jen se skromným cílem zahrát si dobrý basketbal a porovnat se s okresní konkurencí. Jak se ale v konfrontaci s ostatními týmy z Mělnicka ukázalo, ambice našeho týmu mohly být daleko větší. Během celého turnaje jsme nepoznali hořkost porážky a se třemi výhrami ze třech zápasů s přehledem postoupili do krajského finále, které se konalo ve Sportovním centru v Nymburce. Toto, mezi sportovci dobře známé středisko, je domovem našeho nejlepšího republikového basketbalového oddílu a vytváří zázemí pro mnohé vrcholové sportovce v různých sportovních odvětvích. Už jen možnost zahrát si na palubovce, kde se odehrávají extraligové souboje, reprezentační soustředění nebo mezinárodní zápasy byla pro všechny naše hráče velkým zážitkem.

První zápasy turnaje jasně ukázaly, že úroveň basketbalu je o několik pater výš než na okresní úrovni. Ve skupině jsme se střetli se soupeři z Kladna a z Poděbrad. Bilance jedné výhry (proti Kladnu) a jedné porážky (s Poděbrady) nás posunula do semifinále, kde náš tým narazil na favorita nejen krajského kola, ale zřejmě celorepublikového finále - domácí tým Nymburka. Ani ve sportu se zázraky nedějí každý den, a tak jsme se sice statečně, leč marně snažili překvapit jasného favorita, který si celkem v klidu pohlídal postup do finále. V boji o třetí místo bylo naším soupeřem družstvo z Kolína. Začátek souboje o bronzovou medaili byl vyrovnaný, ale postupem času začali kolínští hráči stále častěji překonávat naši obranu díky úspěšné střelbě z dálky a vybudovali si rozhodující náskok, který udrželi až do konce.

I přes konečné 4. místo bylo vystoupení našeho nově sestaveného týmu velmi sympatické. Věkové složení družstva (většinu tvořili studenti z 5.G) dává velkou naději do budoucna, že bychom mohli i v následujících letech zažívat další basketbalové úspěchy. 

Rádi bychom poděkovali týmu ve složení Petr Flídr, Jan Kebrle, Jakub Kebrle, Mateo Lucano, Jáchym Gerstenberger, Michal Kamler, Michal Novák, Dan Dürrhammer za skvělou reprezentaci naší školy a popřáli v budoucnu další basketbalové úspěchy.