Ve středu 23. 10. cestovala tercie za francouzskou kulturou, ačkoliv ne až do Paříže,  nýbrž jenom do Prahy, do Francouzského institutu. K programu patřil i francouzský film s nefrancouzským názvem Phantom Boy.

Patnáctihlavá skupinka se prosmýkla centrem hlavního města města a každých pár kroků si ujasňovala, co všechno z viděného má francouzský původ - a rozhodně nešlo jen o francouzské cukrářské nebo sýrové výrobky a obchod Lacoste, narazili jsme i na původ gotiky nebo názvy obchodů a provozoven. Také frankofil Alfons /myša/ Mucha na nás svými obrázky mrkal zpoza každého druhého rohu.

V samotném institutu odhalili studenti "záhadu" názvu místního kina i kavárny (Café 35, Ciné 35), pokochali se bustou zakladatele E. Denise, objevili bohatství fondů mediatéky a neopomněli zpropagovat program na výuku francouzštiny vlastní výroby. Ve francouzské encyklopedii pro děti se holky ke svému překvapení dověděly, že nejznámější české strašidlo je Krakonoš. Od kina po přečtení anotace někteří neočekávali nic moc, a tak je animovaný film o nemocném klukovi, jeho velmi aktivním duchovi a zkrachovalém policistovi příjemně překvapil, i pro skvělou a originální animaci. 

Bůh sám ví, jestli tahle zatím téměř neviditelná, ale zato dost slyšitelná parta (Phantom Boys and Girls) jednou přispěje k nové renesanci francouzštiny.