VOLEJBAL

Volejbalových klání se zúčastnila družstva dívek i chlapců. V Neratovicích na okresní úrovni nenašla konkurenci a shodně postoupila do krajských kol. Pro chlapecké družstvo bylo krajské kolo konečným. Za skvělou reprezentaci jim moc děkujeme. Dívčí družstvo potvrdilo roli okresního favorita a po okresním kole úspěšně zvládlo i rakovnické krajské finále. Společně s týmem kladenského gymnázia se jim podařilo postoupit do republikové kvalifikace, která se uskutečnila na začátku března v Jindřichově Hradci. V konkurenci týmů z Českých Budějovic a Klatov se naše děvčata umístila na druhém místě (porazila Klatovy a prohrála s Českými Budějovicemi). Protože postup na republikové finále měl zajištěn pouze vítěz, zdálo se, že pro letošní rok cesta našeho volejbalového družstva končí na této úrovni. Jak se později ukázalo i jedno vítězství a druhé místo umožnilo postup, neboť jsme od pořadatele dodatečně obdrželi nabídku na účast v republikové finále, kterou jsme rádi přijali a stejně jako loni se zúčastníme republikového finále, které se koná 2. a 3. dubna opět v Jindřichově Hradci!

BASKETBAL

V basketbalu se naše družstva taktéž probojovala z okresních do krajských kol, která se konala shodně v Nymburce. Děvčata i chlapci bojovali pod bezednými koši statečně, ale postoupit se jim bohužel nepodařilo. I tak je účast v krajském finále pro obo týmy velkým úspěchem, ke kterému jim gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

FLORBAL

Stranou nezůstali ani florbalisté, kteří rozehráli KB florbal challenge cup, kde s velkým přehledem prošli okresním kolem, které se konalo v Mělníku a v dalším postupu je nezastavily ani nejlepší krajské týmy, se kterými se v pondělí 28.1. 2019 utkali ve Stodola Aréně v pražských Střešovicích. Postupem do dalšího kola (republikové finále) vylepšili nejlepší dosavadní výsledek na této akci. Konfrontace s nejlepšími týmy z Čech je čeká 19. března v Praze, kde se pokusí probojovat se mezi dvě nejlepší družstva v republice, která se následně utkají v Ostravě v rámci extraligového superfinále o pohár pro vítěze celé soutěže.

Stejně jako děvčatům v Jindřichově Hradci, tak i chlapcům v Praze budeme držet palce, aby v republikové konkurenci obstáli a přejeme jim, aby bez ohledu na výsledek odcházeli ze zápasů s dobrým pocitem ze hry.

Vítězná družstva v okresním finále v Neratovicích

Basketbalové družstvo na krajském finále v Nymburce

Vítězové krajského finále KB Challenge Cupu v Praze

Stříbrné družstvo z krajského finále v Rakovníku

Druhé místo na republikové kvalifikaci v Jindřichově Hradci