1. května jsme uspořádali již 18. ročník Noty D. Zúčastňuje se jí každoročně v průměru přes 150 účinkujících. V sedmi kategoriích rozdělených dle věku se opět předvedli účastníci v sólovém zpěvu, hře na hudební nástroj a ve sborovém zpěvu. Původně to byla akce určená pro žáky základních škol a studenty středních škol mělnického regionu. Brzy se však na kralupské gymnázium začali sjíždět zástupci nejen škol z Mělníka, Kralup, Veltrus či Nelahozevsi, ale i z dalších lokalit - ze Slaného, Kladna, Libčic nad Vltavou, Roztok, či z Prahy. Každá škola vysílá do 7 kategorií vítěze školních kol. Výkony dětí a studentů byly obdivuhodné. Jako vždy v hudebním sále panovala velmi přátelská atmosféra.

Je krásné vidět a slyšet, že i v dnešním světě se mnoho dětí věnuje hudbě a s jakým nadšením a radostí!

Nota D se stala ve svém roce plnoletosti happeningem mladých a malých muzikantů a zpěváků, setkáváním se s hudbou bez udělování pořadí, jelikož jsou vždy všichni účastníci výborní. Každý vystupující si odnesl upomínkový předmět + 2 diplomy – za účast a na druhém diplomu se objevila netradiční hodnocení, jako např. za energický projev při zpěvu, za mimořádně procítěné vystoupení či něžnou interpretaci, za krásný hlas, vystoupení a capella - tedy bez hudebního doprovodu, za výjimečný talent, za ojedinělý melodický projev apod.  Za naši školu vystupovali v kategoriích sólový zpěv, hra na nástroj a sbory: Jan Vodrážka 1.G, Nikola Klečková 3.G, Martina Hanousková 3.G, Karolina Nováková 3.G, Veronika Jandová 4.G, Matteo Lucano 3.A, Anna Štětková 7.G, Kateřina Černá 1.A, ze 2.A Adéla Štorková, Klára Kašáková, Eliška Valdhansová , z 5.G Adalbert Langer, Magda Sedláčková, Lenka Roubcová, Matěj Kratochvíl a Veronika Seyfriedová. Všem se jejich výkony moc povedly. Fotogalerie zde: 

Dojem z vystoupení  dětí a studentů ze všech škol byl pro naslouchající v hudebním sále opravdovým zážitkem.

…citace z dopisu od paní učitelky Taišlové ze ZŠ Slaný:

,,Moc za vše děkujeme. Ten nápad s hodnocením byl geniální. Každý dostal originální diplom. Všechny děti byly moc spokojené, hraní i zpívání si užily a také si chválily Vaši jídelnu, jak dobře vaří!“

 

 

Akci finančně podpořilo město Kralupy nad Vltavou a Společnost pro rozvoj Dvořákova gymnázia o.p.s.