Páteční večer byl na více než 100 školách zasvěcen vědě. Celorepubliková akce Noc vědců letos dorazila i na naši školu.

Dveře Dvořákova gymnázia byly pro veřejnost otevřeny od 17:00 do 23:00. Návštěvníci se mohli zapojit do chemických pokusů, zhlédnout show se světlem a UV zářením nebo si zkusit postavit vlastní hračku či elektrický obvod. Nechybělo ani občerstvení, o které se postarali studenti obchodní akademie.

Pracovat se však začalo již v 8:00. Připravovala se jednotlivá stanoviště, odzkoušely se drobnější pokusy a ladily se detaily v organizaci. Do týmu přibylo i pár nových tváří, které bylo potřeba zaučit. Po náročném dopoledni následovala zasloužená pauza, která všem dala šanci zregenerovat a doplnit energii na večerní akci.

První návštěvníci se objevili již před oficiálním začátkem a nové skupiny nepřestaly proudit až do půl desáté. Pokusy byly různé, tudíž si každý našel to svoje. Ať už šlo o maminky s dětmi, starší páry, nebo studenty - všichni přicházeli i odcházeli s úsměvem na tváři. Největší popularitě se těšily chemická laboratoř a světelná show.

Akce zřejmě velmi zaujala a přilákala k nám 257 návštěvníků. Pokud jste tuto akci propásli, nevěště hlavy. Je možné, že se příští rok opět otevřou dveře do Dvořákova gymnázia a prožijete Noc vědců na vlastní kůži.

 

-Veronika Beníšková