V pátek 30. listopadu se tercie vypravila do pražského Rudolfina na koncert. Vyslechli jsme Janáčkovu Simfoniettu v podání České studentské filharmonie, kterou skladatel napsal až na konci svého života jako Vojenskou simfonietu. Původně si skladbu objednal Sokol jako fanfáry, ovšem dílo se rozrostlo do pěti vět, mělo úspěch doma i v zahraničí. Námět byl například použit v roce 1980 pro spartakiádní skladbu. 

Dílo si můžete také poslechnout: https://www.youtube.com/watch?v=WtxDxqUCJkg

Jak si koncert užili terciáni?

Celý koncert se mi moc líbil. Už od mala se zajímám o hudbu, zkusil jsem si zahrát na mnohé nástroje, ale tolik najednou jsem jich ještě neviděl (neslyšel). Líbila se mi perfektní souhra všech nástrojů. Janáčkovy melodie byly plné nečekaných zvratů, které mě vždy příjemně překvapily. Ze začátku mi v hrané hudbě nešla najít melodie, vše se obracelo a měnilo, ale po přestávce jsem se už vyznal. Do Janáčkových skladeb je tedy dle mého nutno se pořádně zaposlouchat, protože jsou složité. Koncert na mě působil velice kladně a doufám, že do Rudolfína někdy zavítám znovu, jenom ne na ten samý koncert.

Páteční koncert se mi moc líbil a byla bych ráda, kdybychom na tyhle akce jezdili častěji. Bylo to určitě něco jiného než výlety, na které obvykle jezdíme. 

Moc se mi to líbilo, přestože nemusím klasickou hudbu. Bylo to pěkně prezentované a zábavné. Krásný zážitek!

Fotky z akce: https://photos.app.goo.gl/ST31u96UUgJGryhC6