Než zapneme troubu

Rozdělíme si role a snažíme se zjistit vhodný termín pečení a prodávání (to je většinou dost těžká záležitost, protože akcí je hlavně na jaře ve škole spousta, a termín je potřeba konzultovat s vedením). Potom se posuneme k výběru a dotváření receptů, následuje kreslení plakátu, což nás naopak dost baví, a samozřejmě poslání dotazníku, který zjišťuje váš zájem. Vždy se snažíme trochu pozměnit sortiment, a tak a tak se můžete těšit na novinky i na našem již třetím pečení. Následně musíme podle vašeho zájmu vše nakoupit, což zařízujeme na internetu. 

Den předem

Pečou se dobroty: většinou vše trvá okolo pěti hodin, když nepočítám úklid :D Nejdřív se peče bezlepkové, abychom měly jistotu, že tam opravdu žádný lepek nebude, a pak lepkové. Po únavném dni vstáváme brzy ráno, abychom cupcaky přivezly. Na dopravu používáme patrové plastové boxy, které pro tento účel koupilo naše místní DofE.

Den D

Ve škole před vyučováním a o přestávkách většinou ještě dozdobujeme cupcaky a doufáme, že se vše povede. Jsme vždycky moc rády, když vás přijde hodně a máte o naše pečení zájem! Někdy se obáváme, jestli bude dobrot dost. Po prodávání následuje přepočítání financí a ten neoblíbený úklid. Necháváme si vždy jen částku na nákup surovin pro příští pečení. Pak co nejdříve posíláme výdělek tam, kam patří. 

Komu výdělky přispíváme?

A teď něco k organizacím, kterým peníze věnujeme. Jako první, jak možná víte, jsme si vybraly organizaci Fousky, se kterou už máme nějaké zkušenosti – a víme, že peníze šly do dobrých rukou. Nebo bych mohla říct pacek? Fousky pomáhají totiž kočkám v nouzi. Fouskům jsme poslaly úžasných 2000 Kč a oni nám na oplátku zaslali krásný děkovný dopis a pár předmětů, které prodávají na podporu kočiček. To jsme opravdu nečekaly a moc jim děkujeme. Dostalo se nám i mnoho pochval na jejich facebookovém účtu, a my tak zároveň bojujeme proti stereotypům vůči naší generaci:D

Po druhém pečení putoval výtěžek organizaci Plné bříško, na pomoc opuštěným zvířatům, aby získala naději na lepší život. Pomohli jste nám vydělat krásných 2523 Kč, moc vám za to děkujeme a myslím, že nejsme jediné. Také Plné bříško o nás hned napsalo na svém facebookovém profilu.

Třetí prodej se uskuteční ve čtvrtek 25. 4. a tentokrát budeme pomáhat lokalitě na Skřivánku, na kterou nás upozornila naše “stálá zákaznice” Majda. Toto místo je velmi rozmanité území s prameništi, potůčky, vrbinami i starými stromy. V současné době je zde na prodej téměř osm hektarů pozemků. Kvůli ochraně zdejší přírody by pozemky chtěl vykoupit Český svaz ochránců přírody, aby zůstaly pořád takovým rájem, jaký jsou. K výkupu potřebují sehnat během půl roku 3,5 milionu korun. Vlajkovými druhy lokality jsou sýc rousný, vážka jasnoskvrnná a mochna bahenní. Pojďme jim společně pomoct zachovat tuto krásnou krajinu a zajistit tak těmto krásným ohroženým druhům místo pro plnohodnotný život. Budeme se na vás těšit!

Karolína Nováková, 1. S

A pokud jste si řekli, že to není taková věda a že takové dobročinné pečení stojí za námahu i vám, přidejte se. Rádi uvítáme další skupinky, které nás vystřídají v týdnech, kdy neprodáváme. Můžete se ptát přímo nás v 1. S anebo zajděte do centra DofE v areálu jazyků. Rády se vším poradíme.