Dne 7. února 2019 se třídy 1. A a 2. B vypravily společně s Mgr. Marion Obručníkovou a Mgr. Radimem Kusákem do Liberce navštívit IQlandii. V půl osmé jsme vyjeli autobusem do města pod Ještědem. Cestu jsme si všichni užili a mrknutím oka stanuli přímo před vchodem do science centra v Liberci. Dostalo se nám vřelého uvítání a odtajnění pár jednoduchých pravidel, které jsme jakožto pilní žáci gymnázia a obchodní akademie bez problémů dodržovali. Pak jsme si jen odložili bundy, mikiny a batohy a začali hledat všechny zajímavé exponáty.

Každý našel to svoje. Hráli jsme si s vodou, objevovali jsme, co se skrývá pod povrchem České republiky, zjišťovali pár zajímavostí o kosmu, lépe poznávali lidské tělo, obdivovali sílu živlů – dokonce jsme zakusili zemětřesení. Když jsme byli unavení, využili jsme relaxační prostory. Také jsme se občerstvili v restauraci. Někteří si našli chvilku i pro vyhrocený zápas stolního fotbálku. Při odchodu jsme stihli ukázat i svou sílu, zvedli jsme bez potíží osobní auto.

Všichni byli spokojení. Někteří nebyli v IQlandii poprvé, přesto bylo stále co objevovat. Zjistili jsme spoustu zajímavých informací, zažili několik vtipných momentů, vyzkoušeli vše, co bylo možné. Z exkurze jsme byli opravdu nadšení.

Adam Kaprál, 1.A

https://photos.app.goo.gl/ehQ9eAu7K44GCZnF7