Dne 25. 4. jsme celá třída 1. B s paní profesorkou Obručníkovou odjeli na exkurzi do pražské  Štefánikovy hvězdárny. Na Petřín jsme se svezli lanovkou a mohli se tak kochat krásným výhledem na Prahu.

V hvězdárně nás nejdříve čekal film o Vesmíru, o jeho vzniku a všech planetách sluneční soustavy. Poté nám byl představen historický dalekohled, s nímž jsme mohli pozorovat Slunce a erupce na něm. Taky jsme si mohli ještě vyzkoušet dalekohled, který nám dokonale přiblížil rozhlednu Petřína. Při prohlídce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, vyzkoušeli jsme si například, jak těžcí jsme na jednotlivých planetách, prohlédli jsme si model černé díry, osahali si meteorit nebo zalistovali ve Štefánikově deníku.

 

Z hvězdárny jsme šli kolem rozhledny a bludiště příjemnou procházkou až na Újezd, kde jsme si prohlédli Pomník obětem komunismu vytvořený sochařem Olbramem Zoubkem v roce 2002. K nádraží jsme šli kolem Národního divadla a po Národní třídě kolem Památníku 17. listopadu. Z Můstku jsme vzhlédli k nově opravenému Národnímu Muzeu a cestu zakončili našim oblíbeným fasfoodem.

Návštěva hvězdárny nám přinesla mnoho zajímavých poznatků nejen o vesmíru. Všichni jsme si tento den velmi užili.

Aneta Pudilová, 1. B

https://photos.app.goo.gl/jQ2HDjPB6Z5SRPeT6