Dne 19.11. 2018 se celá třída 7.G vydala do Prahy, abychom se opět přiučili něčemu novému. Ovšem hned na Masarykově nádraží se naše dvě poloviny rozdělily.
Naše skupina zamířila do Vodičkovy ulice, kde jsme se měli dozvědět více o životě Karla IV. Ať už prostřednictvím “hry” nebo článků a námi předem připravených referátů.
Tematická hra se nacházela ve sklepení Novoměstské radnice a byla určena pro max. 5 lidí a my se tak museli rozdělit na 3 menší skupinky.
V době, kdy jedna skupina řešila zapeklité úkoly, my si o patro nad nimi lámali hlavy s ještě zapeklitějšími zadáními od paní profesorky Novotné (proto pro nás byl únik do hry vlastně příjemným vysvobozením). Nejprve jsme každý přednesl svůj předem připravený projekt o době před vládou Karla IV., období vlády, a také o době po smrti Karla IV. a vzdělali jsme své (až do té doby) neznalé spolužáky. Poté jsme dostali za úkol doplnit pracovní list na základě získaných informací a následovalo už jen převtělení se do samotného Karla IV. a napsání dopisu jeho poddaným.
Hru si všechny tři skupiny užily a s těžkým srdcem musím přiznat, že nás - dva holčičí týmy - porazil klučičí tým o celou 1 minutu. Tímto jim chci pogratulovat a vyzvat je k odplatě, která se, jak doufáme, uskuteční příští rok, protože se z anglických výjezdů stává příjemná tradice a my za ně děkujeme profesorkám Novotné a Sikorové!