Studentská výměna s německým Leibniz-Gymnasiem 2018, díl druhý aneb do Německa na zkušenou

Ilustrační obrázek

V sobotu 21. 4. 2018 se vydala skupina devatenácti terciánů a kvartánů s učitelským doprovodem na cestu z Prahy do Rottweilu, nejstaršího města Bádenska – Württemberska. Všichni se těšili na své kamarády, s kterými v březnu strávili krásných šest dní u nás v ČR.

Hned po příjezdu nás potěšilo vřelé přijetí na vlakovém nádraží. Hostitelské rodiny si odvezly studenty do svých domovů. Neděle byla zcela v jejich režii, rodiny se postaraly o zajímavý program pro své hosty.

V pondělí jsme se společně s našimi hostiteli vydali objevovat krásy Bodamského jezera. Počasí nám přálo. V obci Unteruhldingen jsme si prohlédli památku UNESCO: Pfahlbauten – stavby na kůlech, život doby kamenné. Trajektem jsme přejeli do Kostnice, prošli si město a připomněli Mistra Jana Husa.

V úterý bylo hlavním lákadlem Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu, které moderní expozicí vývoje automobilu nadchlo opravdu každého.

Ve středu jsme zamířili do školy, přivítal nás pan ředitel Rüdiger Gulde a studenti nás provedli budovou gymnázia. Kreativitu a nadšení prokázali všichni během fotosoutěže. V kulisách Rottweilu vykouzlili opravdu nádherné skupinové fotografie.

Čtvrteční ráno bylo slzavé, nastal čas loučení a odjezdu.

Děkujeme všem zúčastněným studentům a jejich rodinám za nadšení, komunikativnost (trénovali jsme angličtinu i němčinu) a výbornou spolupráci. Těšíme se na další ročník.

Inka Šenová a Robin Janoš


Co ti dal výměnný pobyt? - odpovídali kvartáni: Prokop, Denisa, Michal N., Jáchym, Michal K.


Určitě jsem si zlepšil angličtinu a němčinu. Minulý rok jsem mluvil hlavně anglicky, ale letos i německy. Také jsem potkal spoustu nových lidí. Jsem rád za tuto zkušenost a rád bych se zúčastnil i příští rok, kdyby to bylo možné.


Zlepšili jsme si anglický jazyk. Ti, co se učí německy, měli možnost si zlepšit i německý jazyk. Také jsme potkali mnoho nových přátel a užili si společný čas.


Výměnný pobyt mi pomohl se znalostmi angličtiny. V prostředí, ve kterém musíte mluvit cizím jazykem, se podle mě naučíte více, než v hodině. Myslím si, že po dvou výměnných pobytech se dokážu spolehlivě domluvit anglicky.


Rozhodně bych řekl, že mi pobyt zlepšil výslovnost a posloucháním jsem se podle mě naučil lépe rozumět německému mluvenému slovu. A mnoho super zážitků!


Výměnný pobyt v Německu mi přinesl zlepšení hlavně angličtiny, ale i němčiny. A taky mi to přineslo nezapomenutelné chvíle v Německu.Fotografie