Když hvězdy tančí

Štítky:

Ilustrační obrázek

Typickou představu, že flamenko je vyhrazené tanečnicím v červených šatech s volány, se rozhodli nabourat studenti z 1. A a 1. B ve slim fit džínech. Na komponovaném programu o flamenku a španělské kultuře, pořádaném pražským studiem Itaca, se neváhali chopit vějířů a šátku mantón a ozkoušet si základy tohoto tance. Se stejnou smělostí se pustili do hry na španělské dřevěné bedny cajones. Bubnování, které rozezvučelo celý sál, bylo zároveň prostředkem pro vášnivou polemiku mezi interprety. Téma jejich názorové přestřelky můžete hádat z videoukázky.

 

Na závěr programu si studentka Phuong Anh Truong odnesla pochvalu za výrazové vystoupení s mantonem i cenu za správně vyplněný vědomostní kvíz o Španělsku.

 

Dalším zastavením našich španělštinářů byla Galerie Českých center, kde se konala výstava fotografií, maleb a tapisérií hispanoamerických umělců u příležitosti Iberoamerického týdne.

 

Sugestivní malby Peruánky Ximeny Marii Heraud Corazao, jmenovitě její vyobrazení kondora letícího kaňonem Colca, inspirovaly studentky ke spontánní taneční performanci a klavírnímu preludiu.

Fotografie