Kralupy - Korea – 1:0

Štítky:

Ilustrační obrázek

Souboj družstev extraligy o vyhledání tajné zprávy na Pražském hradě v anglickém jazyce skončil výhrou pro naše borce. Studenti tří ročníků nižšího gymnázia odvážně čelili mezinárodní konkurenci. Výzvu pro ně představovaly zejména korejský tým a japonské turistické posádky. Naši šampióni ovšem zachovali chladnou hlavu, strategickým manévrem prokličkovali mezi korejskými obránci a uchvátili klíčové indicie u Chrámu svatého Víta (viz ilustrační snímek).

„Nebylo to jednoduché, ale již jsem překonala těžší překážky,“ svěřila se jedna z účastnic souboje.

Kralupští suverénně ustáli nátlak osamělého střelce u Matyášovy brány (viz ilustrační snímek) a prolomili obranu i u sochy svatého Jiří. Na patnáct týmů si tak zajistilo body, které je dovedly k ohromujícímu vítězství nad mezinárodními sportovci. Trofej extraligy byla předána kralupskému týmu s desítkou na dresu.

Klání se neslo v duchu Mezinárodního dne letectví a kosmonautiky, Kralupští proto třímali červené balonky (viz ilustrační snímek).

Po vyčerpávajících výkonech následovala odpolední recepce v petřínských sadech. Naši sportovci měli možnost si vychutnat mezinárodní kuchyni i přepychový výhled na jarní Prahu (viz ilustrační snímek). Řada borců se odvážila k ústupku z přísné diety a dopřála si trdlo po cestě do lounge u Karlova mostu.

Právě na Karlově mostě se odehrál závěrečný turnaj spřátelených týmů. V neuvěřitelném tempu atakovaly návštěvníky všeho věku a všech národností a v závěrečné třicetiminutovce vybojovaly nejen centimy, ale i například šekely i řady cenných autogramů v jazycích a písmech zcela neznámých. I přestože první tři týmy byly oceněny křupavými medailemi, zvítězili všichni včetně domácího zvířátka japonské turistky.

Pokud jste této zprávě nerozuměli, přečtěte si prosím, jak to střízlivě pojaly naše studentky. Texty jsou zkráceny.

 

Výlet do Prahy na anglickou hru

Ve čtvrtek 12.4. jsme se my, žáci tříd primy, sekundy a tercie, zúčastnili anglického výletu do Prahy. Nejen, že jsme prozkoumali Prahu a její tajemství, ale i se naučili komunikovat mezi sebou v angličtině. Byli jsme rozděleni do 15 skupin, tak aby byli v každé dva studenti z 1.G, 2.G a z 3.G. Takže jsme se též lépe poznali.

 

Náš den začal cestou na místo již očekávané hry. Na Hradčanském náměstí jsme byli rozděleni do týmů, byly nám přiděleny pravidla hry a vše, co budeme potřebovat a poté už hra mohla začít. Cíl byl jednoduchý, zodpovědět co nejvíc otázek a najít místo, kde hra končí. Poté jsme se vypravili na piknik. Snědli jsme si svačiny a u toho si s kamarády užívali výhled na Pražský hrad. Poté jsme se přesunuli na dětské hřiště pod Karlovým mostem. Tam jsme si nechali vysvětlit pravidla další hry. Za úkol jsme měli jít na Karlův most a získat od cizinců například jejich podpis nebo dopis pro našeho pana ředitele v jejich rodném jazyce. Po konci této “challenge” nám paní profesorky oznámily výsledky, zatleskali jsme vítězům a vydali se domů.

 

Klára Očenášková, Kateřina Hofmanová 3.G

 

Výprava za poznáním Pražského hradu v angličtině

Jelikož byl před týdnem kvůli přijímačkám ve škole velký zmatek, rozhodly se profesorky Sikorová, Vechterová, Novotná a Vitochová, že nás (Primu, Sekundu a Tercii) vezmou

do Prahy na výpravu za poznáním Pražského hradu v angličtině. I přesto, že jsme nebyli zpočátku úplně nadšení, protože už jsme přece jenom Pražský hrad docela znali, a navíc jsme byli skoro umačkáni v tramvaji, výlet jsme si opravdu užili.

V týmech jsme plnili spoustu úkolů na různých místech a během toho jsme také samozřejmě procvičovali angličtinu.

Poté jsme si udělali malý piknik a pak pokračovali dál, až na Karlův most. Tam jsme dostali trochu jiné úkoly - měli jsme získat od zahraničních turistů pár podpisů a fotek, přesvědčit je, aby nám zazpívali a zatančili, nebo s nimi také vyměnit českou minci za tu jejich.

Moc děkujeme profesorkám, že nás vzaly na tenhle výlet a doufáme, že si to ještě někdy zopakujeme :)

Prima, Sekunda a Tercie

Fotografie