Lyžařský kurs 1.A

Ilustrační obrázek


Lyžařský kurz 17.3. – 23.3. 2018 1.A

 

Neděle

Přijeli jsme po hodinovém zdržení,

 

zažili jsme vzrušení.

 

Včera nám to nevyšlo,

 

dneska už to přeci šlo.

 

Na běžkách jsme padali,

 

po dechu jsme lapali.

 

Pěkně nám to tady fučí,

 

až nám z toho v hlavě hučí.

 

Je to tady prima,

 

ale je tu zima.

 

Do skupin nás rozřadili,

 

všichni jsme s tím spokojeni.

 

Dobře nám tu vaří

 

a všem se nám tu daří.

 

Čergičová, Beníšková, Carvan, Branda, Cikánek

 

Pondělí

Ráno po budíčku jsme se oblékli a šli ven na rozcvičku. Po rozcvičce jsme šli na snídani. Po té jsme jsi pracně nazuli lyžáky a vyrazili poprvé na svahy. První a druhá skupina vyzkoušela skoro všechny sjezdovky a třetí skupina zkoušela své dovednosti. Po obědě se opakovalo to, co dopoledne. Po večeři následoval večerní program plný zábavy a her. 

Dekastelová, Fescu, Försterová, Javůrek, Kocián

Úterý

Náš den jsme začali jako vždy rozcvičkou. Ti, kteří nepřišli včas, museli dělat posilovací cviky navíc. Po snídani jsme vyrazili na lyže. Třetí skupina si vyzkoušela více sjezdovek a ostatní skupiny klasicky stihly sjet všechny. Na dopoledním lyžování se ukázalo, že 2 lyžaři z 2. skupiny vynikají, a proto byli přeřazeni do 1. skupiny. Následoval oběd a po obědě jsme opět vyrazili na sjezdovky. Počasí bylo vskutku krásné a vydrželo celý den. Po odpoledním lyžování vyrazila 1. skupina na malý výlet na běžkách. Na konci dne jsme si užili večerní program plný legrace a celý den zakončili večerním slalomem bez lyží na sjezdovce u chaty.

Středa

Den bez sjezdových lyží

Dopoledne se konal výlet na běžkách na Černou horu. Sluníčko nám svítilo, a přestože cesta byla pro některé náročná, utíkala rychle. Dostali jsme se až nahoru, kde jsme během čtvrt hodiny nabrali nové síly a vydali se na cestu zpět. Po obědě jsme šli pěšky dolů do Pece pod Sněžkou. Tam jsme dostali hodinový rozchod. Šli jsme do supermarketu a většina z nás strávila zbytek volného času v pizzérii Anděl, kde jsme jsi dali horké čokolády, zmrzlinové poháry nebo jiné dobroty. Cesta zpět nahoru nám trvala asi hodinu. Po večeři jsme se zúčastnili přednášky od horského záchranáře a poté následoval večerní program.

Nezbeda, Pavlů, Pechačová, Pjatkanová, Polcar

 

Čtvrtek 

Jako každé ráno jsme se probudili, oblékli a společně vyrazili na rozcvičku. Po sérii několika běhacích soutěží a protažení, jsme se vypravili zpět na chatu, abychom se posílili snídaní na dopolední lyžování. Po snídani jsme se teple oblékli a vyrazili na svah. Dnes nás čekal závěrečný slalom na čas. Počasí nám moc nepřálo, sněžilo. Po slalomu jsme ještě lyžovali na sjezdovkách. Poté jsme šli na oběd a ve 2 hodiny vyrazili na odpolední výcvik. Ten trval jen hodinu, abychom stihli závod na běžkách. Po závodě jsme se vrátili na chatu. K večeři byl výborný guláš s rýží. Na závěr dne proběhlo vyhlášení výsledků všech závodů a soutěží, současně se shrnutím průběhu celého týdne. Nyní jsi balíme zavazadla a chystáme se na večerku.

Schejbal, Štorková, Štros, Truong, Valdhanzová

 Pátek

V pátek ráno nás budíček probudil o chvilku dříve, protože jsme si museli sbalit všechny věci. Nasnídali jsme se, abychom měli sílu na cestu do Pece. Věci jsme naložili do rolby, která je a spolužačky s pohmožděným kolenem svezla dolů k autobusu. Když jsme přišli do Pece, tak na nás už čekal naložený autobus. Cestou autobusem jsme stavěli na benzínce, abychom si odpočinuli z dlouhé cesty. Nakonec jsme přijeli do Kralup, kde na nás čekali rodiče a jeli jsme domů. Lyžařský kurz se nám líbil a snad si ho všichni užili.

 

Kristýna Valková

 

Eliška Váňová

 

Natálie Zelenková

 

Fotografie:

http://swissland.rajce.idnes.cz/LVK_1.A_17._-_23.3_2018_Pec_pod_Snezkou/