Bronzový úspěch na republikovém finále

Štítky:

Ilustrační obrázek

Na konci ledna 30. - 31. 1. 2018 se uskutečnilo v Liberci republikové finále ve volejbale kategorie IV.B. Naše družstvo se po vyhrané kvalifikaci probojovalo do skupiny A. společně s týmy Gymnázia a SOŠPg Liberec a Gymnázia Fýdlant nad Ostravicí. Po slavostním zahájení se rozběhla utkání ve skupinách, která měla určit 2 postupující do finálových bojů. V prvním zápase nás čekal favorit skupiny - domácí tým z Liberce. Zápas měl velmi vyrovnaný průběh, ale na konci obou setů byly přesnější domácí hráčky, což znamenalo jejich výhru 2:0. Výsledek našeho první zápasu jasně určil, že pokud chceme pomýšlet na postup ze skupiny, tak utkání proti hráčkám z Frýdlantu musíme zvládnou a zvítězit. V prvním setu se družstva přetahovala o každý bod a vedení se pravidelně střídalo. Koncovku ale lépe zvládlo naše družstvo a společně s prvním setem získalo  klid do setu druhého. To se ukázalo jako velmi důležité a po výborném úvodu vyhrálo přesvědčivě i druhý set. Vítězství 2:0 znamenalo postup ze druhého místa a možnost bojovat o medaile. Druhý den v 8:30 nás čekalo semifinále turnaje proti vítězkám skupiny B, což bylo družstvo ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Zápas proti takovému soupeři (jeho kádr tvořilo několik reprezentantek včetně reprezentačního trenéra) byl možností poměřit síly se skutečně špičkovým týmem. I přes porážku 2:0 naše děvčata nezklamala a podala proti favoritovi celého turnaje velmi sympatický výkon a hlavně měla stále šanci bojovat o medaili, která by byla obrovským úspěchem. Souboj o třetí místo proti družstvu z Karlových Varů měl velmi podobný průběh jako bitva s Frýdlantem. Vítězství 2:0 znamenalo zisk bronzových medailí a zopakování 13 let starého výsledku z Trutnova.
Na slavnostním vyhlášení, tak naše děvčata zcela zaslouženě přebírala bronzové medaile a jejich radost byla stejně velká jako radost vítězek celého turnaje z Brna (ty si spolu s titulem vybojovaly postup na mistrovství světa škol, které se bude letos konat v Brně)

Ještě jednou bychom chtěli družstvu ve složení:  Petra Nová, Adéla Fejtová, Viktorie Momutová, Karolína Fejtová, Eliška Kořínková, Anna Žambůrková, Tereza Zabilanská, Kristýna Valková

velmi poděkovat za vynikající reprezentaci školy.