Španělsko 2017

Štítky:

Ilustrační obrázek

Ráno v pátek 16. 6. jsme plni očekávání nasedli do autobusu a vydali se směr Oropesa. Nadšení nás však po několika hodinách jízdy přešlo. Cesta se i přes časté přestávky zdála nekonečná. Vše jsme nakonec v pořádku zvládli a po dni a noci strávených v autobuse nám novou krev do žil vlil dech beroucí pohled na jasnou oblohu a křišťálově čisté moře.

Poté, co jsme se ubytovali, naše nadšení ještě stouplo díky výbornému obědu.

Spánkový deficit jsme rychle dohnali odpoledním odpočinkem na pláži.  Volno po večeři využili mnozí z nás ochutnávkou zdejší vynikající zmrzliny, nebo procházkou po večerní promenádě. Přestože jsme určitou část každého dne strávili na pláži, vždy jsme si odnesli jiné a nové zážitky. Ať už to byla návštěva aquaparku,  či výstup na jednu z hor Oropeského pohoří (tento výstup podnikli jen ti odvážnější z nás).
Pobyt nám také obohatily dva celodenní výlety. První z nich nás čekal v úterý, kdy jsme vyrazili do 150 km vzdáleného historického města Tarragona, které je mimo jiné zapsáno i na seznamu světového dědictví UNESCO. Pod vedením zkušeného českého průvodce jsme navštívili nejzajímavější z památek (např. katedrálu nebo zbytky římské městské zdi) a dozvěděli se mnoho nového. Odpoledne jsme věnovali dalšímu krásnému městu Peniscola. Cestou jsme ještě stihli rychlou zastávku u akvaduktu Pont del Diable, který byl v minulosti hlavním zdrojem vody pro město. V Peniscole nás nejvíce zaujal místní hrad s přilehlými zahradami a nádherným výhledem na moře.

Druhý celodenní výlet následoval ve čtvrtek. Po vydatné snídani jsme opět nasedli do autobusu a vydali se do Valencie, hlavního města stejnojmenné provincie. Celé dopoledne jsme strávili prohlídkou historické části města, kde jsme viděli např. místní katedrálu nebo radnici. Všechny nás také zaujal valencijský trh, kde je možné koupit snad vše, na co si člověk vzpomene. Prohlídku města jsme zakončili výstupem na věž, která nám poskytla nádherný výhled do okolí. Druhou část dne jsme věnovali návštěvě podmořského světa Oceanografic. Každý z nás si zde přišel na své, ať už pozoroval akrobatické kousky lachtanů, či krmení běluh. I přes všechny tyto zážitky nás všechny nejvíce uchvátila závěrečná show s delfíny.

V pátek jsme už jen čerpali síly na cestu zpět a večer si ještě zpestřili svatojánskou nocí. Domů jsme se vydali v sobotu ráno smutní z toho, že musíme opustit tak krásné místo, avšak plni dojmů. Dlouhou cestu jsme přečkali v pořádku a v neděli ráno jsme konečně přijeli před naši školu a setkali se s rodiči.

Velké poděkování patří především paní profesorce Brysové a Knoppové za to, že nám umožnily poznat nová místa a zpříjemnit konec školního roku.

 

Fotografie